Zobacz temat - [R75] Sprzęgło/skrzynia biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Sprzęgło/skrzynia biegów

Ozi546 - Nie Sty 14, 2018 13:57
Temat postu: [R75] Sprzęgło/skrzynia biegów
Witam.
Mam problem ze sprzegłem/szkrzynią biegów. Mianowicie, ostatnio zaczęły cięzko wchodzić biegi, a dzisiaj tak jakby się zablokowało na 1 biegu i nie można wyrzucić ani na luz ani zmienic biegu, a dodatkowo pedał sprzęgła wchodzi jak w masło. Drążek biegów bez problemów chodzi na pierwsze 4 biegi (lecz ich nie zmienia i nie ma żadnego efektu). Czy takie objamy mogą świadczyć o uszkodzonej pompce? czy może coś innego?

tommasino - Pon Sty 15, 2018 01:20

Ozi546, Masz zapowietrzoną pompkę. Możliwe, że juz puszcza i bedziesz musiał pomyślec nad nową.

Zobacz czy pompka jest zapocona, czy na dywaniku wylał się płyn.
Może też być tak, że wystarczy dolać płynu, odpowietrzyć układ i bedzie jeszcze ok.

Ozi546 - Pon Sty 15, 2018 09:01
Temat postu: [R75]
Spróbuję odpowietrzyc i zobaczę co się będzie działo. A trudno się dostać do pompki w razie wymiany?
christopher7 - Pon Sty 15, 2018 09:43
Temat postu: Re: [R75]
Ozi546 napisał/a:
Spróbuję odpowietrzyc i zobaczę co się będzie działo. A trudno się dostać do pompki w razie wymiany?

Bajecznie prosty :mrgreen:
Wystarczy zdjąć osłonę przy pedałach nad stopami kierowcy, wyjąć LSM i zanurkować od spodu. Pompka z baniaczkiem płynu będzie widoczna koło pedału sprzęgła.

Ozi546 - Pią Sty 19, 2018 21:22

Po wymianie pompki i odpowietrzeniu układu sprzęgło chodzi dobrze, ale pojawił się problem z biegami, otóż 1 i 3 jest, a inne biegi nie wchodzą, drążek sobie lata. Czy przyczyną może być popękany oplot linki skrzyni biegów? bo zauważyłem, że druciki są poprzerywane. I od razu jak wymienić taką linkę, trzeba rozbierać tunel środkowy, czy da się to zrobić od spodu?
Dziadek - Pią Sty 19, 2018 21:43

Od spodu, a od strony skrzyni wystarczy zdemontować skrzynkę akumulatorową.