Zobacz temat - [R75] Nawiewy włączają się po dłuższej chwili, albo krótszej
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Nawiewy włączają się po dłuższej chwili, albo krótszej

pawel_cz - Nie Sty 21, 2018 20:57
Temat postu: [R75] Nawiewy włączają się po dłuższej chwili, albo krótszej
Dobry wieczór.

Czy wiedzą Państwo co może być przyczyną tego, że nawiew włącza się np 2 minuty po odpaleniu silnika? A czasem po 5-6, jak już wskazówka jest prawie na połowie skali.
Webasto sprawne, diagnostyka klimy nie pokazuje żadnych błędów (robiona w dzień), sprawdzałem już opcję wyłączenia nawiewów tuż przed zgaszeniem motoru, tak aby nie włączała się razem z zapłonem, bez skutku. Ogólnie jest tak, że kluczyk na zapłon, nawiewy od razu startują, zawsze, a po uruchomieniu silnika, zależy od ich widzimisia. Raz dosyć szybko, a czasem po kilku minutach. W zimie to irytujące. Włączanie, wyłączanie nic nie daje. Cała elektryka sprawna. Klima również.

Paweł.

Sintram - Pon Sty 22, 2018 12:24

U mnie też tak jest i o ile się nie mylę to tak być musi . Komputer nie puszcza ogrzewania na kabinę dopóki silnik nie osiągnie odpowiedniej temperatury.
pawel_cz - Pon Sty 22, 2018 14:52

Też myślałem o temperaturze, ale czasem załączy się chwilę po uruchomieniu silnika, w czasie gdy skrobię szyby (kilka st poniżej 0), wsiadam i jest całkiem ciepło, webasto ładnie wspomaga. A czasem włączy się po kilku minutach jazdy, jak już wskazówka temp wody jest przy pierwszej kresce, a na zewnątrz w ok zera, albo lekki plus.
dawidd - Wto Sty 23, 2018 07:22

Sintram napisał/a:
Komputer nie puszcza ogrzewania na kabinę dopóki silnik nie osiągnie odpowiedniej temperatury.
ja czegoś takiego nie zaobserwowałem, u mnie nawiew chodzi od razu
prebenny - Wto Sty 23, 2018 18:37

dawidd może kwestia polifta. W zasadzie taka funkcjonalność ma sens, bo po co puszczać zimne powietrze do zimnego samochodu a wiadomo, że bez nawiewu trochę szybciej osiągnie temp.
pawel_cz - Wto Sty 23, 2018 19:57

Ta temperatura wody/oleju to nie ma raczej nic do rzeczy. Dzis, auto po trasie, wygrzane, postój 20 min, czyli tyle co nic, wszystko gorące, nawiewy startują na 2 pozycji kluczyka, po zapłonie przejechałem z 500m zanim się ponownie włączyły. Odrazu dmuchało ciepłem, przecież auto wystygło tyle co nic.