Zobacz temat - [R200 1.4 Si]Twardy pedał hamulca. Nowa pompa/serwo.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4 Si]Twardy pedał hamulca. Nowa pompa/serwo.

GanjaSmoker - Sro Sty 31, 2018 22:50
Temat postu: [R200 1.4 Si]Twardy pedał hamulca. Nowa pompa/serwo.
Witam wszystkich jako, że jest to mój pierwszy post może się przedstawię, a więc nazywam się Michał i ostatnio zakupiłem Rover 214 S z 12.96r w fajnym stanie za małe pieniądze. Jedynym mankamentem w tym autku są hamulce. Tak więc został zrobiony zestaw naprawczy na hamulcach, wymieniony nowy olej hamulcowy, odpowietrzanie hamulców, wymieniona pompa/serwo, a tu nadal kicha. Podłączyłem go pod komputer nie pokazało mi żadnych błędów. Dzisiaj mi przyszła nowa pompa ABS myślicie że pomoże, na pewno będę chciał ją zmienić sam lecz zanim zacznę to robić zapytam czy mogę zrobić to sam :) ? Czy lepiej byłoby dać go do mechanika ?
nanab - Czw Lut 01, 2018 19:15

To że gej hamulca jest twardy to normalne w niezapowietrzonym układzie. Jaki jest prawdziwy problem?
A wymieniając płyn hamulcowy na olej prawdopodobnie uśmierciłeś wszystkie uszczelki w układzie.

skorpion200 - Czw Lut 01, 2018 20:21

no własnie albo popraw bo nie ma oleju hamulcowego ,co do pedału jak kolega pisze ma byc twardy po odpalenu auta powinno byc troche lepiej jestes pewnien ze tu jest problem?bo wymieniac takie rzeczy jak ABS wydaje mi sie zbedne jesli nie ma winy w elektryce ,moze warto byłoby sprawdzic weżyk i połaczenia z serwa do kolektora ssacego a dwa ze poszukaj na tym forum takich tematów jest pełno
shrek - Sro Lut 07, 2018 07:52

TWARDY pedał to prawie na pewno usterka wspomagania, (tzw. servo, booster itp), czyli ta czarna puszka do której przykręcona jest sama pompa. Jest to układ podciśnieniowy, pneumatyczny. Na początek warto sprawdzić czy przewód łączący wspomaganie z silnikiem jest szczelny, ewentualnie czy zawór zwrotny jest sprawny.
Wszelkie usterki pompy dadzą efekt odwrotny, czyli MIĘKKI pedał, tak się dzieje np przy zapowietrzonym układzie lub w sytuacji kiedy uszkodzone są uszczelnienia pompy i pompa nie "buduje" ciśnienia