Zobacz temat - [R75] Zgasł silnik błąd Toaf
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Zgasł silnik błąd Toaf

karol77787 - Pon Lut 26, 2018 17:51
Temat postu: [R75] Zgasł silnik błąd Toaf
Witam.
Dziś przy podjeżdżaniu pod górkę auto mi zgasło zapalił się check i nie chciał zapalić. Po chwili jak ostygł zapalił normalnie jakby nic. Po podpięciu TOAFa wyskoczyło:
P0336 - Crankshaft position sensor A circuit range/performance
-sygnał poza zakresem
-błąd sporadyczny

Chodzi o czujnik położenia wału czy wałka rozrządu?

SeniorA - Pon Lut 26, 2018 18:16

karol77787 napisał/a:
Chodzi o czujnik położenia wału czy wałka rozrządu?
o czujnik położenia wału, czujnik położenia wałka nie bierze udziału w sterowaniu silnikiem podczas jego pracy. Ciekawe dlaczego zgasł , powinien ograniczyć obroty do 2000 . Może jest słabo zamocowany .
karol77787 - Pon Lut 26, 2018 18:57

SeniorA napisał/a:
karol77787 napisał/a:
Chodzi o czujnik położenia wału czy wałka rozrządu?
o czujnik położenia wału, czujnik położenia wałka nie bierze udziału w sterowaniu silnikiem podczas jego pracy. Ciekawe dlaczego zgasł , powinien ograniczyć obroty do 2000 . Może jest słabo zamocowany .

SeniorA zgasł mi i po ostygnięciu zapalił normalnie i teraz chodzi. A jakie są objawy padającego czujnika wału?
Czy szykować się na wymianę czy może coś posprawdzać?
Macie jakieś patenty na to?

SeniorA - Pon Lut 26, 2018 19:53

karol77787 napisał/a:
zgasł mi i po ostygnięciu zapalił normalnie i teraz chodzi. A jakie są objawy padającego czujnika wału?
no własnie takie , zapala po ostygnięciu , może zaświecić lampa MIL , trudny i dłuższy rozruch ,wahania lub nie działanie obrotomierza.
karol77787 napisał/a:
czy może coś posprawdzać?
tak , czy jest dobrze przykręcony , czy nie jest brudny czujnik , czy wtyczka ma kontakt , czy nie ma uszkodzeń przewodów.
karol77787 - Pon Lut 26, 2018 20:32

SeniorA napisał/a:
karol77787 napisał/a:
zgasł mi i po ostygnięciu zapalił normalnie i teraz chodzi. A jakie są objawy padającego czujnika wału?
no własnie takie , zapala po ostygnięciu , może zaświecić lampa MIL , trudny i dłuższy rozruch ,wahania lub nie działanie obrotomierza.
karol77787 napisał/a:
czy może coś posprawdzać?
tak , czy jest dobrze przykręcony , czy nie jest brudny czujnik , czy wtyczka ma kontakt , czy nie ma uszkodzeń przewodów.

Dzięki SeniorA sprawdzę to najpierw. Gdyby mi przyszło kupić to używki dają radę czy nie warto? Widzialem spore rozbieżności cenowe w nowych nawet do 400zł:/

MaReK - Pon Lut 26, 2018 22:36

Zależy od kogo kupisz. Jeśli kupujesz od forumowych sprzedawców części ADI-CZESCI czy ADASCO, to możesz iść w używkę.
karol77787 - Wto Lut 27, 2018 06:29

MaReK napisał/a:
Zależy od kogo kupisz. Jeśli kupujesz od forumowych sprzedawców części ADI-CZESCI czy ADASCO, to możesz iść w używkę.

Tak myślałem. Dzięki pozdro

R75 - Sro Lut 28, 2018 00:09

Sprawdź jaki masz czujnik, z nowych dostępne są z osobna wiązka, ale widziałem kiedys używkę ze zintegrowanym przewodem i tez niby do v6, albo blad sprzedawcy albo byly dwie wersje.

Moze to ktos wyjasnic ?

Producentem oryginalnego byl Siemens.

christopher7 - Sro Lut 28, 2018 07:53

Zanim weźmiesz się za kupowanie nowego czujnika najpierw sprawdź czy dobrze siedzi w gnieździe a wtyczka z kabelkiem jest nieuszkodzona. Wystarczy dosłownie milimetr żeby nie działało poprawnie. Wystarczy, że oring nie jest dobrze dociśniety a śrubka niedokręcona.
Crankshaft sensor=czujnik położenia wału.
Szukaj tego czujnika w okolicach łączenia skrzyni biegów

karol77787 - Sro Lut 28, 2018 07:57

christopher7 napisał/a:
Zanim weźmiesz się za kupowanie nowego czujnika najpierw sprawdź czy dobrze siedzi w gnieździe a wtyczka z kabelkiem jest nieuszkodzona. Wystarczy dosłownie milimetr żeby nie działało poprawnie. Wystarczy, że oring nie jest dobrze dociśniety a śrubka niedokręcona.
Crankshaft sensor=czujnik położenia wału.
Szukaj tego czujnika w okolicach łączenia skrzyni biegów


Tak własnie zrobię bo auto zgasło po wjechaniu na krawężnik może przy wstrząsie cos nie łączyło..

tommasino - Sro Lut 28, 2018 08:28

karol77787, zgasło ci po tym jak od Ciebie pojechaliśmy?

Na tych mrozach to może nawet i na stykach przerywać.
Nawet jeśli będzie wszystko podłączone to przeczyść. To tak samo samo jak z wtyczką od bocznej poduchy pod fotelem. Niby podłączone a nie łączy

karol77787 - Czw Mar 01, 2018 06:24

tomasino napisał/a:
karol77787, zgasło ci po tym jak od Ciebie pojechaliśmy?

Na tych mrozach to może nawet i na stykach przerywać.
Nawet jeśli będzie wszystko podłączone to przeczyść. To tak samo samo jak z wtyczką od bocznej poduchy pod fotelem. Niby podłączone a nie łączy

Tomek na następny dzień to było