Zobacz temat - [R75] Cos mi muli/szarpie:/
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Cos mi muli/szarpie:/

karol77787 - Czw Mar 08, 2018 21:41
Temat postu: [R75] Cos mi muli/szarpie:/
Witam wszystkich.
Hmm jakos mój R ostatnio dziwnie jeździ..
Mam wrażenie że silnik lekko szarpie zamula. Czuć to podczas powolnego rozpędzania.

Wczesniej np przy rozpędzonym aucie dotykałem pedał gazu tak żeby "zaskoczył" i auto leciało sobie ze stałą prędkoscią po prostej czy tam z lekkiej górki, a teraz czuje że muszę więcej gazu dać żeby jechało i słychać że silnik więcej pracuje podczas takiego swobodnego lotu bo inaczej delikatnie schamowywuje. Ogólnie czuć podczas jazdy takie małe szarpnięcia tak go zmuli/przywiesi, tak przycina..
Nie tak dawno miałem problem z chwilowym szarpaniem przy dodawaniu i puszczaniu gazu ale tylko chwilę i na zimnym silniku. Wymieniłem swiece i niby się polepszyło.

Ostatnio też raz mi zgasl i miałem błąd czujnika położenia wału.
Przeczysciłem ten czujnik popsykałem specyfikiem i błędu póki co nie było, ale auto zachowuje się dziwnie czy ten czujnik może takie jaja robić?

[ Dodano: Czw Mar 08, 2018 21:41 ]
Dziś przy okazji dla świętego spokoju sprawdziłem kompresję na cylindrach i tylko na jednym wyszło 11/11,5 a reszta 12/12,5. Dalej nie wiem co moze byc przyczyną tego szarpania..

tommasino - Pią Mar 09, 2018 11:47

karol77787, przeczyść krokowca i mapsensor. Jeśli to nic nie da to możiwe, że gdzieś w cewkach coś szwankuje lub też w kablach zapłonowych.
karol77787 - Pon Mar 12, 2018 08:42

No to raczej będzie inna przyczyna..
adam_26 - Pon Mar 12, 2018 12:13

a jak się zmuli to wkręca się wtedy na obroty czy np tylko do 2 tys ??
o czujniku wału jest sporo tutaj https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=64068

karol77787 - Wto Mar 20, 2018 13:26

adam_26 napisał/a:
a jak się zmuli to wkręca się wtedy na obroty czy np tylko do 2 tys ??
o czujniku wału jest sporo tutaj https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=64068

Auto wkręca się na obroty i idzie do przodu choć poszarpywanie występuje raczej w niższej skali obrotów do 3tys..
To nie jest tak że go zmuli tylko bardziej szarpie, nierówno przyspiesza. Nawet po tłumiku słychać że tak nierówno jakby pracuje podczas jazdy(tak mi się wydaje), że nierówno buczy.

[ Dodano: Wto Mar 20, 2018 13:26 ]
Po wymianie czujnika wału korbowego wszystko wróciło do normy.
Czyli ten czujnik jednak dawał efekty szarpania i nierównej pracy silnika.
Może komus pomoże post na podobne objawy kiedys.. pozdrawiam

tommasino - Wto Mar 20, 2018 13:57

O widzisz! a skąd dorwałeś czujnik? Uzywka czy nowy?
karol77787 - Wto Mar 20, 2018 16:03

tommasino napisał/a:
O widzisz! a skąd dorwałeś czujnik? Uzywka czy nowy?

Używka od AdaśkoC