Zobacz temat - [R75] Szyba Kierowcy problem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Szyba Kierowcy problem

Grzes88 - Sro Mar 07, 2018 18:19
Temat postu: [R75] Szyba Kierowcy problem
Witam

Od dłuższego czasu borykam sie z szybami w Roverze 75.
Na początku szybą szło sterować tylko około 2 sek po włączeniu zapłonu. Po 2 sek tak jak by łapał błąd i cisza, Zmieniłem przycisk co nic nie zmieniło, później z BCU i tez 0 poprawy ...

Reszta szyb działa lecz nie idzie ich sterować przyciskami od strony kierowcy...

SeniorA - Sro Mar 07, 2018 19:05

Cytat:
nie idzie ich sterować przyciskami od strony kierowcy...
trzeba wymontować panel z przyciskami w drzwiach kierowcy i oglądnąć moduł sterowania wszystkimi szybami, który jest od spodu w tym panelu . Może dostała się wilgoć , albo woda lub coś padło w układzie el. na płytce , lub brak kontaktu wtyczki. Ten sterownik szyb współpracuje z BCU. Jeśli ze sterownikiem jest wszystko dobrze , to kolej na silnik i opory w prowadnicach szyby , bo pewnie BCU wyłącza zasilanie silniczka ze względu na duży pobór prądu ( powyżej 2A ). Można zmierzyć pobór prądu przez silniczek.
Grzes88 - Czw Mar 08, 2018 21:04

teraz to dopiero namieszałem ... Dodam że jeszcze nie działało mi ustawianie lusterek góra-dół w boki było ok

Na małej wtyczce w sterowniku szyb na 1 pinie miałem prąd wiec łączac z innymi pinami wtyczki w bcu słychać tykanie, ale szyby ani drgną ... . Niestety przez przypadek zrobiłem zwarcie 1 pinu wtyczki i stracił sie tam prąd, przestały działać całkowicie lusterka i jest całkiem ćma. Sprawdziłem bezpieczniki są ok, reszta szyb normalnie działa . Czy mogłem coś upalić w BCU?

SeniorA - Pią Mar 09, 2018 10:08

Grzes88 napisał/a:
Dodam że jeszcze nie działało mi ustawianie lusterek góra-dół w boki było ok
w tej sytuacji wymieniłbym na inny cały panel sterownik szyb i lusterek .
Grzes88 - Pią Mar 09, 2018 18:20

Zmiana przełącznika nic nie dała ... Kupiłem 2 na szrocie i bcu wymieniłem dalej nic ( Tylko nie mam pewności ze kupiłem sprawne cześci ...

Idzie podłączyć tą szybe na krótko ? Poza bcu ?

MaReK - Pią Mar 09, 2018 18:46

A ja bym jeszcze przyjrzał się połączeniu w słupku. Tam gdzie idzie wiązka do drzwi. Niektórzy potrafią to rozpiąć na zmontowanym aucie, ale ja bym zdjął drzwi z zawiasów. Może tak być, że masz lekko ugnity pin i przez chwile działa, a po krótkiej pracy następuje przerwa. Przerabiałem temat w aucie jednego z naszych kolegów ;)