Zobacz temat - [R 75] Amortyzatory przód
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R 75] Amortyzatory przód

darekkojak1 - Sro Kwi 04, 2018 23:30
Temat postu: [R 75] Amortyzatory przód
Witam,padł mi przedni amortyzator od strony pasazera ,moze ktos podpowie czy orginalnie sa gazowe czy olejowe a moze takie i takie,czy jest róznica do sedana czy kombi.
potrzebuje do kombi 2.0 cdt z 2003r.
Warto inwestowac w uzywke czy nie bardzo.Pozdrawiam.

czarek236 - Czw Kwi 05, 2018 07:23

Witaj,myślę że używek nie kupuj!! nie znasz eksploatacji jak też z jakiego auta były wyciągnięte,mam na myśli po wypadkowe etc.. czy olejowe,czy też gazowe wymieniaj na nowe, oczywiście parami wymieniamy 2 sztuki.przy okazji sprawdż stan łożysk górnych amortyzatora.
pozdrawiam.

AdaskoC - Czw Kwi 05, 2018 14:04

Sprzedaliśmy dziesiątki używanych amortyzatorów. Wszystko bierzemy po małych przebiegach. Klienci wymieniają nowe amortyzatory po 3 miesiącach i kupują u Nas używane oryginały bo są o niebo lepszej jakości. Więc tutaj to średnio się zgodzę. Choć czasami się komuś trafi dobry nowy i pojeździ trochę, z tym że oryginały są o wiele bardziej komfortowe.
Dziadek - Czw Kwi 05, 2018 17:42

AdaskoC napisał/a:
oryginały są o wiele bardziej komfortowe
Zgadza się. Żaden nowy amor nie będzie taki jak roverowski pierwszego montażu, dlatego wbrew zasadom szukałbym używek w dobrym stanie.
czarek236 - Czw Kwi 05, 2018 18:28

No to poległem ze swoją odpowiedzią :P
AdaskoC - Pią Kwi 06, 2018 06:23

czarek236, nie polegleś, wiem co miałeś na myśli. Miałeś na myśli zakup od nieuczciwego sprzedawcy.

Ale jeśli kupisz w dobrym stanie to będziesz zadowolony. No i za cenę lepazego nowego zamiennika masz z 6 używanych :)

dawidd - Pią Kwi 06, 2018 07:09

no ale sa tez w sprzedaży oem amorki, fakt ze po 300 zl za szt ale sa
http://allegro.pl/rover-7...6704862381.html

Dziadek - Pią Kwi 06, 2018 08:51

Faktycznie cena...ale może wreszcie to jest to? Mam paskudne doświadczenia po zamiennikach i to rzekomo z wyższej półki. Przerabiałem temat bo po ponad 200 kkm wylał mi jeden oryginalny. Po wymianie na różne zamienniki auto nie było już Roverem tylko jakimś łunochodem i straciło swój komfort, a przy wyższych prędkościach było nieprzewidywalne. Dopiero po zamontowaniu oryginalnych używek odzyskałem wcześniejsze parametry. Jak na razie 40kkm i wszystko OK.
dawidd - Pią Kwi 06, 2018 15:14

Jeździ ktoś na tych oemach? Czy to faktycznie są te co były na pierwszy montaż?
tomi24lbn - Pią Kwi 06, 2018 16:48

Mam tylne kupione w s-parts i jest jak oryginał.
AdaskoC - Pią Kwi 06, 2018 17:29

Czy nie zauważyliście że kupa części do 75 jest sprzedawana jako OEM choć już nie produkują firmy oryginalnych części OEMowych.

Ludzie jak widzą OEM to im aż gałki oczne wyskakują z orbit, dlatego jest to dobry chwyt marketingowy :)

R75 - Pią Kwi 06, 2018 22:52

dawidd napisał/a:
Jeździ ktoś na tych oemach? Czy to faktycznie są te co były na pierwszy montaż?


jeździ :) tak to wygląda, mam wrażenie ze te naklejki drukuje sprzedający :D

dawidd - Sob Kwi 07, 2018 06:32

R75, widzę ze wymieniłeś wszystkie 4. Co powiesz po 2 latach jazdy? Kupił byś je drugi raz?
staniapl - Sob Kwi 07, 2018 17:49

Przed samą sprzedażą auta, zmieniłem oba przednie na KYB + nowe sprężyny + łożyska pod amorkami. W aucie nastała błoga cisza i powiem, że nie odczułem żadnej różnicy między komfortem oryginałów a tych KYB
R75 - Sob Kwi 07, 2018 18:13

dawidd napisał/a:
widzę ze wymieniłeś wszystkie 4.

tak, komplet z odbojami i osłonami wyszło ponad 1k

dawidd napisał/a:
Co powiesz po 2 latach jazdy?

przejechane ok 22tys, dobrze się jeździ, auto lepiej się prowadzi,
na pewno jest dużo lepiej niż moich po 150tys

dawidd napisał/a:
Kupił byś je drugi raz?

może, chociaż chętnie sprawdziłbym coś firmowego np SACHS, niż produkt z naklejką "Made in GB"...

na pewno nie kupiłbym nigdy używek, amortyzatory się zużywają i należy je wymieniać, moje stare na teście miały ok 80% sprawności, nie miały wycieków, jednak po wymieni na nowe auto zupełnie inaczej (lepiej) się zachowuje

borsuk88 - Sob Kwi 07, 2018 19:47

Z tym , że lepiej nowe niż używane to bym polemizował- kupiłem nowe trw 360 zł za komplet na tylną oś - wytrzymały ok tysiąca i śmietnik , założyłem używki od kolegi adaskoC i ekstra się jeździ. Przód miałem orginały co miały ok 200 tys najechane , pomyślałem sobie założę coś nowszego padło na monroe - po założeniu nie to autko - gorzej sie prowadzi . Więc ja wole sprawdzone używki założyć z małym przebiegiem od sprawdzonych ludzi - nie allegro.
pumba1 - Czw Kwi 12, 2018 14:53

darekkojak1, darekkojak1, witam, bede nial na sprzedaz komplet amortyzatory Monroe, sprezyny Kilena, z nowymi lozyskami i poduszkami na dwie strony, zestaw zalozony w lipcu zesLego roku, przejechane 14 tys km na tym zestawie, bede sprzedawal poniewaz są to amory i sprezyny dedykowane do rovera a nie mg zt przez co samochod mi sie podwyzszyl i juz nie ma charakterystyki agresywnej w prowadzeniu i choć kupić wszystko takie jakie bylo. Kontakt priv