Zobacz temat - [Rover 75 1.8 b+g] Normy spalin przekroczone 15x
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [Rover 75 1.8 b+g] Normy spalin przekroczone 15x

GrzesiekM - Nie Kwi 29, 2018 19:13
Temat postu: [Rover 75 1.8 b+g] Normy spalin przekroczone 15x
Witam,

Panowie prośba o poradę. Mianowicie chodzi o przekroczenie norm spalin. Testowo podjechałem na stację diagnostyczną sprawdzić spaliny bo ostatnio diagności dosyć rygorystycznie podchodzą do tej sprawy a za miesiąc kończy się przegląd. Wyniki są tragiczne (zdjęcia w złączniku, po prawej długopisem dopisane ile powinno być maksymalnie). Ma ktoś może pomysł co może być przyczyną, dodam, że świece i kable zmienione kilka miesięcy temu, filtry też. Nic nie przerywa, nie szarpie, autko jeździ i odpala normalnie. Zarówno na benzynie jaki i gazie ma podobne tragiczne wyniki. Z góry dzięki za wszystkie rady.

Pozdrawiam,
Grzesiek

zedziczek - Nie Kwi 29, 2018 19:25

może ktoś pomysłowy wybebeszył katalizator ? :)
sash997 - Nie Kwi 29, 2018 21:59

lub taką maszynę dobrą mają co sie zdarza jak u mnie... u mnie sie jedzie i zazwyczaj auto za bramą stoi bo oprócz szarpania zawieszeniem to nic dobrze nie sprawdzą, w roverku z jednej strony miałem amor wylany do zera na tyle a na stacji przy przeglądzie 82% i 84%, masakra, jakby mi dupą nie miatało po drodze jak szmatą to bym tak z nim jeździł jeszcze długo
christopher7 - Pon Kwi 30, 2018 10:48

No trochę nie dopala paliwa...
Masz wóz z 1999 parametry spalania z wiekiem pojazdu raczej się się nie polepszają.
Wcześniej nie była badana emisja spalin czy tak się pogorszyło?
Rozwiązania:
- Zmiana stacji diagnostycznej (choćby dla celów kontrolnych wiarygodności pomiaru ;-)
- Sprawdzenie czy wydech nie został przez kogoś tuningowany (usunięty katalizator, strumienica, etc.
- Zatankowanie jakiegoś lepszego paliwa premium z dodatkami czyszczącymi układ wtryskowy lub zastosowanie dodatku czyszczącego układ wtryskowy.
Po takiej procedurze ponowne sprawdzenie parametrów
- wymiana/montaż katalizatora

GrzesiekM - Pon Kwi 30, 2018 13:14

@christopher7

Dzięki za info. Wcześniej też przekraczał normy. Tylko dziwna sprawa, że na gazie to samo jakby wtryski paliwa to nie powinno na gazie być lepiej?