Zobacz temat - [416 1997 82kW] Dławi się
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [416 1997 82kW] Dławi się

andrzej445 - Pon Cze 25, 2018 14:14
Temat postu: [416 1997 82kW] Dławi się
Wtam serdecznie, mam problem z samochodem Rover 400 1.6 z LPG ale problem występuje także na benzynie. Samochód zaczął coraz bardziej dławić się na LPG wiec wziąłem sie za wymianę zapłonu. Najpierw przewody bosch i świece NGK, bez zmian, potem kopułka i palec firmy beru wciaz bez zmian, przyszedl czas na cewkę magneti Marelli, zero poprawy. I wszystko byloby ok pojechałbym na regulację do gazownika gdyby nie to, że problem jest też na benzynie, tylko wyglada to inaczej. Po odpaleniu wszystko ok samochód pięknie wkreca się na obroty nie dlawi się, pozniej ruszam rozpędzam się, samochód płynnie przyśpiesza, nawet przy wciśniętym gazie do dechy, a po przejechaniu jakichś 500m przestaje reagować na pedal gazu, po kilku próbach wciśnięcia pedalu znow odzyskuje ducha, lub zgasnie i trzeba odpalić na nowo. Nie mam pojęcia gdzie leży problem. Może ma ktoś pomysł? Pozdrawiam

[ Dodano: Pon Cze 25, 2018 14:14 ]
Pytanie pomocnicze. Gdzie w tym silniku znajduje się czujnik położenia wału? Szukam przy łączeniu silnika ze skrzynią i nie mogę znaleźć. Szukając od dołu już myślałem że znalazłem a to okazał sie czujnik prędkości o oznaczeniu ybe100520