Zobacz temat - [R75] Trzeszczenie przy skrecaniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Trzeszczenie przy skrecaniu

krasin - Pią Cze 29, 2018 20:47
Temat postu: [R75] Trzeszczenie przy skrecaniu
Witam,
Ostatnio mam taki problem a mianowicie przy skrecaniu w prawo i w lewo na postoju jak i podczas bardzo powolnej jazdy slychac takie trzeszczenie/chrobotanie. Gdy jade szybciej i skrecam juz tego nie slychac. Co to moze byc?

Brat - Pią Cze 29, 2018 21:33

U mnie było tak samo jeszcze przed dwoma tygodniami.

Okazało się że poduszki (łożyska) górne przednich amortyzatorów powiedziały pa pa.

Po wymianie na nowe, skrzypienie ustało a sama kierownica zaczęło znacznie lżej chodzić.

dawidd - Sob Cze 30, 2018 05:09

Inna przyczyna może być zacierająca sie końcówka drążka, a dokładnie sworzeń w końcówce, na ogol wystarczy pod gumę psiknąć jakiś smar
adam_26 - Sob Cze 30, 2018 06:22

Brat napisał/a:
U mnie było tak samo jeszcze przed dwoma tygodniami.

Okazało się że poduszki (łożyska) górne przednich amortyzatorów powiedziały pa pa.

Po wymianie na nowe, skrzypienie ustało a sama kierownica zaczęło znacznie lżej chodzić.


Dokładnie tak samo u mnie leciutko chodzi teraz chodzi kiera wcześniej skrzypiało mi jak jakiś tapczan na dołkach, wymieniłem na całe mc persony od ZT bo amory mi się już kończyły :D

Do diagnozy najlepiej pod lewaruj auto odkręć końcówkę drążka od zwrotnicy i poruszaj ręcznie mc personem na boki będziesz czuł jak będzie ciężko chodzić u mnie aż przeskakiwało i skrzypiało, łożyska już nie pracowały.









Brat - Sob Cze 30, 2018 17:47

U mnie wystarczyło sprawdzić na parkingu, żona kręciła kierownicą, a ja patrzyłem w nadkole na górną części sprężyny.

Przy kręceniu było widać że łożysko stoi i sprężyna przeskakuje na poduszce i skrzypi.

krasin - Sro Lip 04, 2018 10:28

Po wymianie łożyska macpersona przestało skrzypieć :)

Dzięki wielkie za pomoc, pozdrawiam!

adam_26 - Czw Lip 05, 2018 20:07

Jest taki magiczny przycisk pomógł
Rovelove - Pią Lip 06, 2018 20:03

W moim Roverze taki efekt - skrzypienie przy skręcaniu był spowodowany przez pękniętą sprężynę - niestety sprężyna ocierała o rant opony i oponę też musiałem wymienić - nie lekceważyć, sprawdzić i naprawić bo później koszta mogą być większe.