Zobacz temat - Opony całoroczne
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Opony całoroczne

nanab - Sro Lip 11, 2018 17:34

Ostatnio zaczynam testować, bo w naszym klimacie nie ma już czegoś takiego jak zima, są tylko 3 pory roku. Całoroczne maja same zalety, wystarczają 4szt zamiast 8, więc można kupić coś z wyższej półki, albo nówki zamiast zajechanych staroci. Do tego odpadają koszty wymiany i przechowywania opon, no i jest szansa ich nie zmarnować-zimówki zanim zgubią chociaż ułamek bieżnika nadają się na śmietnik, bo są już stare. No chyba że ktoś dużo jeździ i zjedzie kilka milimetrów bieżnika w te 4 czy 5 "sezonów" po dwa miesiące.
Dwóch znajomych jeździ na całorocznych kilka lat i nie narzekają, ja zamontowałem kilka tygodni temu.

Raptile - Sro Lip 11, 2018 19:33

Myśle ze to nie ten dział :ok:
pietka - Czw Lip 12, 2018 07:28

Moim zdaniem też jest coś na rzeczy, z tymi łagodnymi zimami. Jesteśmy chyba w fazie lekkiego ocieplenia, pytanie czy spowodowane jest ono działalnością człowieka czy może natura sama się reguluje.
Nie mniej, opcja z oponami całorocznymi w takim kliamcie jaki mamy obecnie jest całkiem rozsądna.
Ważna też jej specyfikacja, oznaczenia na oponach, aby rzeczywiście była to całoroczna na nasze warunki a nie np na australijskie.
Zainteresowanych odsyłam do https://www.oponeo.pl/art...enia-na-oponach - krótko poradnik jak czytać oznaczenia na oponach.

bociannielot - Czw Lip 12, 2018 10:59

Raptile, to jaki dział jest wg Ciebie odpowiedni? ;>
Myślę że zawsze lepsze będą sezonowe, ewentualnie oszczędniejsze są całoroczne, setki testów na całym świecie to potwierdzają, jest to bez dyskusyjne jak to że ziemia jest okrągła :ok: .