Zobacz temat - [R75] Wysoka temp.wywala wodę
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wysoka temp.wywala wodę

EUROPA21 - Czw Lip 19, 2018 22:17
Temat postu: [R75] Wysoka temp.wywala wodę
Witam,Mechanik rozkłada rece.Auto łapie temp.wywala wodę i nie ma ogrzewania.
W aucie była wymieniona głowica,termostat, korek od zbiorniczka wody od chłodnicy.Przewody ok, W sobotę wymieniona pompa wody.Do wczoraj ok bez problemu,Dziś znowu wywaliło płyn i nie ma ogrzewania.Ktos coś? Auto posiada gaz.

cyborg - Czw Lip 19, 2018 22:25

Poczytaj tematy o Upg, może wystarczy Ci nocy, potem możemy podyskutować..
Jasiu - Czw Lip 19, 2018 22:30

A jaką uszczelkę załožył mls czy starego typu, śruby dał nowe? Ja założyłem mlsa i nie zmienilem magistrali, nie planowalem glowicy i po przejechaniu 700 km mialem przedmuchy do układu wody. Teraz glowica do sprawdzenia planowania, nowe śruby uszczelka starego typu wzmacniana i jak złożę w przyszłym tygodniu mam nadzieję że będzie dobrze.

[ Dodano: Czw Lip 19, 2018 22:30 ]
Racja cyborg hehe

EUROPA21 - Pią Lip 20, 2018 07:21

Głowica była sprawdzana tydzień temu pod kontem obecności spalin w układzie chłodzenia i test wyszedl ok.

[ Dodano: Pią Lip 20, 2018 07:21 ]
Najlepsze jest to ze po przejechaniu 15 km auto zostalo zgaszone na około 5 min bylo wszystko ok. Nastepnie odpalilam i przejechalam okolo 1 km,gasze silnik ,slysze wentylator chodzi wiec podnosze maske a tam plyn kapie.W drodze do domu ta sama sytuacja .Po 20 km i zgaszeniu silnika plyn nie cieknie a po przejechaniu kolejnych 2 km znowu wiatrak chodzi i wywala plyn.

dzelo23 - Pią Lip 20, 2018 08:05

Chłodnica nagrzewa się prawidłowo?
EUROPA21 - Pią Lip 20, 2018 09:13

Nie nagrzewa sie prawidlowo. Plus tego brak ogrzewania.Pare dni po wymianie pompy wszystko dzialalo jak nalezy.
Jasiu - Pią Lip 20, 2018 10:42

Ja jak robiłem uszczelkę pierwszy raz to jeszcze nie wiedziałem że jest coś takiego jak termostat PRT i założyłem drugi w fabryczne miejsce. Też mi się gotował bo nie było przepływu i wywalał płyn przez korek. Ale nie pamiętam czy było ogrzewanie czy nie.
EUROPA21 - Pią Lip 20, 2018 11:11

[ Dodano: Pią Lip 20, 2018 11:11 ]
Że co??? Gdzie ten termostat powinien sie znajdowac?

Jasiu - Pią Lip 20, 2018 11:44

Termostat PRT jest to modyfikacja polegająca na przeniesieniu fabrycznego termostatu bliżej chłodnicy w celu wyeliminowania przypadłości uszczelki pod głowicą. Stojąc przodem do auta znajduje się on po prawej stronie od dołu przy chłodnicy. Tak on wygląda:

https://allegro.pl/rover-75-1-8-16v-termostat-zewnetrzny-prt-oryginal-i6556927998.html

W miejsce starego termostatu wkłada się samą blachę z uszczelką. Coś takiego:

http://www.s-part.pl/32,p...i-zamienne.html

Ale Ty możesz nie mieć tego termostatu PRT bo tego nie zakładano fabrycznie.

dzelo23 - Pią Lip 20, 2018 12:48

To może marnej jakości termostat? A kulka w kolektorze ssącym wywalona? Może ona się zablokowała.
cyborg - Pią Lip 20, 2018 23:09

Kulka w kolektorze nie powodowałaby braku ogrzewania. Zaciety termostat również nie bo mały obieg jest zawsze otwarty przez nagrzewnice. Albo układ ewidentnie zapowietrzony i nagrzewnica jest pusta, albo majster coś pomieszal z wężami przy składaniu. No chyba że mega przedmuch jednak..
EUROPA21 - Sob Lip 21, 2018 12:25

Witam. Wlasnie zostal wyjety termostat. Nic nie dalo. Dalej wywal plyn.
Jasiu - Pon Lip 23, 2018 16:47

Raczej uszczelka, coś musiał mechanik źle złożyč, ja też chciałem przyoszczędzić i dałem stare śruby i zalozylem uszczelkę mls i nie zmieniłem magistrali olejowej. 700 km i znowu uszczelka. Wiesz jaką uszczelkę założył?