Zobacz temat - [R75] Rover 75 1.8 problem z tylnym zawieszeniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Rover 75 1.8 problem z tylnym zawieszeniem

Dj._Illusion - Nie Lip 29, 2018 18:47
Temat postu: [R75] Rover 75 1.8 problem z tylnym zawieszeniem
Witam!
W moim Miśku jest problem z tylnym zawieszeniem. Mianowicie lewa strona jest sztywna jak beton. W zeszłym tygodniu jeszcze zanim kupiłem auto zmieniono w nim sprężyny na Max Gear 60-0419. Jak jest równo to wszystko jest ok. Jak są jakiekolwiek wyboje to auto skacze jak ping pong. Przejeżdżałem przez muldy i jadąc prawą stroną wszystko ok. Lewa strona przód ok, tył beton i podskok. Pojechałem na stację diagnostyczną na test amortyzatorów. Przód 78%, tył 75%. Przód wszystko normalnie jak to przy teście amorów. Tył prawy też normalnie, ale za to tył lewy to miałem trzęsienie ziemi jak w Los Angeles. Dziś jak wróciłem z Katowic to auto usiadło na lewą stronę. Jak podniosłem na lewarku to koło od razu się podniosło i nie chciało opaść. Sprężyna była ściśnięta. Parę godzin później auto samo się podniosło. Może być wszystkiemu winna jedna sprężyna?

Brat - Nie Lip 29, 2018 20:06

Sądzę że masz zatarty amortyzator. Sprężyny nie będą miały nic wspólnego z opóźnionym podnoszeniem zawiechy. A uszkodzone amortyzatory owszem.

Tyle amorki ściąga się banalnie prosto, więc jak masz chwilę czasu to wykręć amorek i w rękach sprawdzisz jego płynność działania.

Dj._Illusion - Nie Lip 29, 2018 23:01

Brat, jak poznać zatarty amorek? Dałem radę go wcisnąć (był opór) do góry jak odkręciłem od wahacza. Powoli wracał na dół.
Brat - Pon Lip 30, 2018 19:20

Dobrze że w ogóle pracuje.

Może podczas gwałtownych ruchów ( jazda autem ) olej w amorku i jego zawory źle pracują.
Ręką nie sprawdzisz sprawności właściwej, jedynie to czy nie jest całkiem zatarty.

Poleciłem Ci ten sposób, bo mnie kiedyś zatarł się amorek i pracował skokowo i kosmicznie ciężko.

Sądzę i tak że w twojej sytuacji może być winny tylko amortyzator.

Tutaj masz przykład, amorka który podskakuje jak piłeczka - uszkodzony amor --> https://www.youtube.com/watch?v=j0vhTg82Pz0

Ja swoje amorki kupiłem nówki oryginały oem za 380zł, ale jak nie chcesz od razu popadać w koszta, napisz do AdaskoC i on sprezentuje Ci na pewno jakieś sprawne używki.

Dj._Illusion - Pon Lip 30, 2018 23:10

No i się wyjaśniło. Dopiero po zdemontowaniu amortyzatora okazało się jak tragicznie on chodzi. Masakra po prostu bo przeskakiwał i trzeszczał. Amortyzatory Delphi dwa lata temu zmieniane (tak twierdzi poprzedni właściciel). Teraz kupiłem i założyłem komplet jakiejś firmy Werteile. Póki co auto jedzie miodzio. Zobaczymy ile one wytrzymają. Brat, dzięki wielkie za pomoc.
Temat można zamknąć.

adam_26 - Wto Lip 31, 2018 05:49

Dj._Illusion jest tak8 magiczny przycisk pomogl