Zobacz temat - [R200] Nie pokazuje temperatury 1.4 8V
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Nie pokazuje temperatury 1.4 8V

kowal17 - Nie Sie 12, 2018 19:49
Temat postu: [R200] Nie pokazuje temperatury 1.4 8V
Witam wszystkich, jestem Marek i jestem nowy tutaj.
Posiadam Rovera 200 1.4 8V i wskaźnik temperatury od jakiegoś czasu cały czas leży. Czujnik ten z prostokątna wtyczka był sprawdzany i ma niby takie same wartości jak nowy. Gdzieś wyszperałem że od wskaźnika tam jest jeszcze jakiś inny jednopinowy czujnik, ja jednak nie wiem który to i nie mogę go znaleźć.
Mógłby ktoś mi wyjaśnić i jeśli faktycznie jest tam drugi czujnik to wrzucić jakieś zdjęcie gdzie on jest i jak wyglada?
Pozdro

nanab - Nie Sie 12, 2018 20:00

Oba są w tym samym miejscu, w tą samą rurkę wkręcone, tylko czujnik dla komputera jest od przodu, a czujnik na zegary od spodu(pionowo w dół idzie żeby utrudnić wymianę), zdejmil wtyczkę i zewrzyj kabel do masy, jak wskaźnik pójdzie do max to wskaźnik i instalacja są dobre. Zrób to samo przytykając do masy nadwozia i do masy silnika, jak na obu idzie do max to uszkodzony czujnik.
kowal17 - Pon Sie 13, 2018 10:30

A jakiś numer tego czujnika? Czy będzie na czujniki?
Steff - Czw Lis 29, 2018 16:00

Nie koniecznie musi być czujnik. Miałem tak samo a okazało się, że na desce zawiodła ta maleńka rurka, która łączy wskazówkę z elektromagnesem. Wystarczyło są lekko podgrzać, zgnieść i w odpowiedniej pozycji założyć. Wskaźnik działa.
seraph - Czw Lis 29, 2018 16:29

Pomijając, że trochę odkopałeś to jest bardzo prosty sposób na sprawdzenie wskaźnika - wystarczy zewrzeć styki kostki czujnika i jak wskazówka poleci na maksimum to wskaźnik i obwód są OK.
Steff - Czw Lis 29, 2018 16:35

Ale jak wskaźnik ok i działa a wskazówka się nie podnosi to wspomniana rurka :mrgreen: