Zobacz temat - [r75cdt] wąskie przewody hamulcowe
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75cdt] wąskie przewody hamulcowe

euronymous_ - Pon Sie 20, 2018 20:18
Temat postu: [r75cdt] wąskie przewody hamulcowe
witam przyszedł czas na wymianę przewodów hamulcowych tylnych
w sklepie dostałem miedziane fi 4.75 taki rozmiar był starych stalowych i takie też zaproponowano mi w sklepie.
Gdy zdjełem a w zasadzie rozpadły się stare zauważyłem że miedziane mają dużo grubszą ściankę co zmniejsza otwór przelotowy plynu, nie było innej możliwości już jak założyć miedziane.
Po odpowietrzeniu auto zamiast hamować zwalnia, pedał jest miękki i jako tako hamuje jak pedał wcisniety jest do oporu, jaka kolwiek mocniejsza reakcja hamulca jest dopiero z 4cm od maksymalnego wcisniecia pedału.
Moje pytanie czy wina leży po zbyt małej średnicy wew. co skutkuje mniejszy przepływem plynu
czytałem że podobne objawy są przy padnieciu pompy choć to wykluczam bo przed wymiana wszystko grało,chyba że naprawdę zbieg okoliczności i padła.
oraz czy pompe się jakoś dodatkowo odpowietrza. Przelalem ze 100ml przy odpowietrzaniu kazdego kola wiec teoretycznie uklad jest odpowietrzony

[ Dodano: Pon Sie 20, 2018 20:18 ]
tchnelo mnie zeby zajrzeć pod maskę i okazało się ze przewod od podcisnienia był spekany, wręcz się kruszyl zapewne ostateczny cios mu zadałem jak wyciagalem obudowe akulatora zeby dostać się do pompy. Po sklejeniu tasma pedal jest twardy więc to było zapewne przyczyną kupię wezyk i zobaczę co się będzie działo:)