Zobacz temat - [R25] biały dym z rury wydechowej
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] biały dym z rury wydechowej

Steff - Wto Lut 19, 2019 16:29
Temat postu: [R25] biały dym z rury wydechowej
Witam.
Dziś przydarzyła mi się przykra sytuacja i nie wiem jak zdiagnozować problem.
Po dwóch dniach postoju ruv zapalił rano bez problemów i jadę do pracy. Po ok 10km jazdy (do pracy mam 22km), we wstecznym lusterku zauważyłem kłęby wydobywające się z rury wydechowej co było widać w światłach auta jadącego za mną i nagle zaczęło być zimno w aucie. Tak jakby "ciepła woda" nie dochodziła do nagrzewnicy. Dojechałem do pracy, nic się nie działo. Potem sprawdziłem i okazało się, że płyn z chłodnicy zaczął wypływać spod korka w zbiorniku wyrównawczym.
Po pracy ruv zapalił już gorzej i go trochę trzepało na początku ale jechał. Zaczęło być ciepło. Po ok 15km znowu zaczęło się dymienie z rury wydechowej. Kolor bardziej biały niż niebieski. Bardziej się wydobywał przy przyspieszaniu i podjazdach.
Sprawdziłem. Oleju nie ubyło, płyn w z zbiorniku wyrównawczym na swoim poziomie i nie widać śladów oleju. Na pracującym silniku odkręciłem korek w zbiorniku wyrównawczym i górną rurką płyn wraca z chłodnicy.
Czy ktoś będzie wiedział co to może być ??

[ Dodano: Wto Lut 19, 2019 16:29 ]
Ja już wiem. Padła uszczelka pod głowicą na 2 cylindrze. Przy okazji ukruszone końcówki świec żarowych. Generalnie ruv znowu jeździ ale naprawa łącznie 2700zł :sad:

RoverowaMloda - Wto Kwi 09, 2019 22:33

?
Steff - Wto Maj 28, 2019 16:24

Poszła uszczelka pod głowicą na 2 cylindrze. Do tego pokruszone końcówki świec żarowych. W sumie remoncik za 2700zł :cry:

Podłączę się pod ten temat by nowego nie robić.
Wracam do domu nagle lekkie szarpnięcie silnikiem i ruv przestał reagować na pedał gazu. Obroty podniosły się na 1250 i zapaliła się kontrolka silnika. Wyłączyłem silnik, poczekałem chwile. Odpalił bez problemu, jedzie jak dotąd ale kontrolka silnika pali się nadal. Ktoś może powiedzieć co to za usterka ??

dawidd - Wto Maj 28, 2019 22:42

jak masz wywalona uszczelkę, a tak wynika z opisu to Check może sie zapalać
Remigiusz - Wto Maj 28, 2019 23:31

Steff, Pociągnij sobie przewody od potencjometru gazu ktore ida u dolu chlodnicy nad chlodnice :-D

Zawiesił sie potencjometr gazu. A jak odczytasz blad bedzies dokładnie widział co go spowodowało :-D

Steff - Sro Maj 29, 2019 17:56

Dziś podpiąłem się pod "komputer". Wywaliło chyba 7 różnych dziwnych błędów. O poduszce, EGR (bo zaślepiony), czujniku pedału gazu, wtrysku, coś o powietrzu i coś tam jeszcze. Większość udało się skasować, auto pali i jeździ normalnie, kontrolka silnika zgasła. Ale nie udało się skasować jednego błędu P1218, komunikat o błędzie jakiejś iglicy. Czy ktoś może powiedzieć co to za błąd ?? Mechanik sugeruje, że to może być związane z pompą wtryskową. Z tego co wiem, to w tych modelach jest VP30 albo VP32 ??
Remigiusz - Sro Maj 29, 2019 19:28

P1218 jest błąd pierwszego wtryskiwacza :-)
Steff - Czw Maj 30, 2019 07:16

Aha! Teraz sobie coś przypominam, że jak wymieniana była uszczelka pod głowicą to mechanik mówił, że ten kabelek z pierwszego wtryskiwacz nie był nigdzie wpięty! Proszę o wskazówkę gdzie należy go podłączyć. A do czego służy ten czujnik bo tak go można nazwać ??
Remigiusz - Czw Maj 30, 2019 08:32

Steff, do kostki ma być wpięty która powinna być gdzieś tam w okolicach. Brązowa wtyczka musi być.

Podaje sygnał kiedy następują w pierwszym cylindrze początek wtrysku.

Steff - Sro Cze 05, 2019 17:14

Remi, dzięki za info i wskazówkę :)

[ Dodano: Sro Cze 05, 2019 17:14 ]
I jeszcze pytanie odnośnie tego "kabelka". Przez 10 lat jeżdżę z odłączonym nawet o tym nie wiedząc i nic się nie działo. Czy jest sens go teraz podłączać? Czy nie spowoduje to jakichś dodatkowych błędów i komplikacji ??