Zobacz temat - [R75] Przekaźniki wentylatora chłodnicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Przekaźniki wentylatora chłodnicy

Ozi546 - Wto Lut 19, 2019 17:14
Temat postu: [R75] Przekaźniki wentylatora chłodnicy
Witam. Mam problem z silnikiem wentylatora chłodnicy. Gdy podepnę go na krótko tj, za przekaźnikami, silnik działa normalnie, lecz gdy podam napięcie na wtyczkę silnik nie rusza. Przewody od wtyczki do skrzynki z przekaźnikami nie są uszkodzone. Cewki w przekaźnikach sprawne, a po podaniu napięcia słychać jak "pykają". Czy mimo wszystko któryś z przekaźników może być uszkodzony? czy coś innego może być przyczyną? Dodam, że w skrzynce są dwa mniejsze i jeden większy przekaźnik.
sash997 - Wto Lut 19, 2019 21:05

podstawowe pytanie to na które przewody podajesz te napięcia na krótko ? oraz drugie podstawowe pytanie to czy jest ciągłość przewodów od kostek do puszki? bo czasem niema jak kable zgniją
Ozi546 - Sro Lut 20, 2019 12:27
Temat postu: [R75] Przekaźniki wentylatora chłodnicy
Napięcie podaje na grube przewody, które idą do silnika (minus na czarny, plus na czerwony, szary, fioletowy) każda prędkość działa. Przewody od kostek mają ciaglosc
sash997 - Sro Lut 20, 2019 13:03

na fioletowy podaje sie masę a nie +, a jak podepniesz zasilanie pod kostki i zrobisz zwarcie na dużym przekaźniku czyli zewrzesz brązowy z czerwonym to silnik rusza?
Ozi546 - Wto Lut 26, 2019 22:36
Temat postu: [R75] Przekaźniki wentylatora chłodnicy
sash997 napisał/a:
a jak podepniesz zasilanie pod kostki i zrobisz zwarcie na dużym przekaźniku czyli zewrzesz brązowy z czerwonym to silnik rusza?


Tak, wtedy silnik rusza

[ Dodano: Wto Lut 26, 2019 22:36 ]
Posiada ktoś schemat instalacji elektrycznej przekaźników i silnika wentylatora chłodnicy? Może mam coś źle podłączone, bo już nie mam pojęcia co może być przyczyną nie włączającego się wentylatora