Zobacz temat - [75] Wyjęcie amortyzatora ze zwrotnicy przód od kierowcy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [75] Wyjęcie amortyzatora ze zwrotnicy przód od kierowcy

maras62 - Wto Mar 26, 2019 13:03
Temat postu: [75] Wyjęcie amortyzatora ze zwrotnicy przód od kierowcy
Witam Wszystkich.
Zabrałem się za wymianę amortyzatorów w kolumnie MacPhersona i pierwszy zgrzyt.
Odkręciłem śrubę mocującą amortyzator do zwrotnicy a także stabilizator.
Amortyzator zbiłem z mocowania w zwrotnicy prawie do końca i właśnie ta końcówka jest nie do zbicia.Nie pomaga dalsze walenie młotkiem.
Czy powinienem odkręcić śrubę mocującą wahacz do zwrotnicy czy może jeszcze coś innego?
Wszystkie podpowiedzi mile widziane.
Dziękuję i pozdrawiam Forumowiczów

cyborg - Wto Mar 26, 2019 21:19

Wykręć tą śrubę i wysuń sworzeń ze zwrotnicy i masz po problemie
sTERYD - Wto Mar 26, 2019 21:32

ja podkładam kawałek blaszki i wkręcam śrubę mocującą amortyzator z drugiej strony. Schodzi ręką.
dół zwrotnicy też trzeba odczepić, bo wahacz tyle się nie ugnie zwłaszcza z podłączoną półosią.

maras62 - Wto Mar 26, 2019 21:43

sTERYD napisał/a:
ja podkładam kawałek blaszki i wkręcam śrubę mocującą amortyzator z drugiej strony. Schodzi ręką.
dół zwrotnicy też trzeba odczepić, bo wahacz tyle się nie ugnie zwłaszcza z podłączoną półosią.


Dzięki sTERYD ale nie za bardzo rozumiem o co chodzi z ta druga stroną no i pytanie jak wysunąć sworzeń wahacza nie majac sciągacza?

0L0 - Wto Mar 26, 2019 21:57

Rozchylasz obejmę sworznia w zwrotnicy wbijając w szczelinę płaski śrubokręt i powinien wyjść lekko. Tylko trzeba pierw amortyzator wsunąć z powrotem na miejsce.

Pamiętaj tylko, że przy wsuwaniu sworznia w zwrotnicę nie używamy młotka ;)

adam_26 - Wto Mar 26, 2019 22:15

Tak jak olo pisze amor złapany do kielicha potem uwalniasz zwrotnice z wahacza i półosi później . Walisz młotkiem i zwrotnica spada
maras62 - Wto Mar 26, 2019 22:33

adam_26 napisał/a:
Tak jak olo pisze amor złapany do kielicha potem uwalniasz zwrotnice z wahacza i półosi później . Walisz młotkiem i zwrotnica spada


Tzn piszesz ze mam też wyjąc półoś?

0L0 - Wto Mar 26, 2019 23:15

Półosi nie trzeba, choć będzie chciała wyjść ze skrzyni :mrgreen:

Jak wyjdzie za daleko to po prostu wepchnij na miejsce ;)

maras62 - Wto Mar 26, 2019 23:39

Rozumiem.
Teraz mi się rozjaśniło w bani :mrgreen:
Dzięki wszystkim za porady
Jutro opiszę jak poszło

dawidd - Sro Mar 27, 2019 06:26

Dziś robię to samo, amory już czekają, a sprężynki dziś powinny dotrzeć. U mnie problem jest z ruszeniem śruby trzymająca amortyzator. Widać że lep się zaczyna ruszać a z drugiej strony ani drgnie. Dlatego kupiłem całe zwrotnice na podmianę, dużo ładniejsze niż moje i po 30 zł.
Jakie kupiłeś amory ?

maras62 - Sro Mar 27, 2019 08:20

Amory kupilem takie tanie
https://allegro.pl/oferta/japanparts-amortyzatory-rover-75-1999-2006-przod-7830828016?snapshot=MjAxOS0wMy0xOVQxMDo1NToyOC45NzBaO2J1eWVyOzg4MzRmZGMzOTQxNjQ0NjlmZWQwMGU0MGU0YTdkOWE5ZjM4ZjdlOWNiZjc5NDkyMDQwNDVlY2FmMzZlNjBmYWI%3D
Śruba trzymająca amortyzator tez nie chciała mi się ruszyć.
Zrobiłem tak,przed wszystkim podjechałem do warsztatu wymiany opon.
Odkręcili mi pneumatykiem obie śruby (przy lewym kole złamała mu się nasadka 15 :evil: ) prawa poszła lepiej. Oczywiście ponownie je wkręcił , po czym pojechałem do domu i zabrałem się za dalszą pracę.
Uniknąłem niespodzianki w postaci złamanego klucza i teraz śruby można odkręcic bez problemu.

dawidd - Sro Mar 27, 2019 09:08

tez sie nad nimi zastanawiałem, ale finalnie kupiłem Sacha plus osłony i odboje Monroe. Jakościowo osłony pierwsza klasa, naprawdę można polecić. Amory tez ładne, mam nadzieje ze "jeździć" będą tak jak wyglądają
maras62 - Sro Kwi 03, 2019 21:24

Właśnie mam dylemat.
W tych starych amorkach byly takie plastikowe nakladki od dolu i tam sie zaczepiało osłonę amortyzatora.
W tych nowych jest obrecz metalowa i ta nakładka plastikowa nie wejdzie bo jest równa tej obejmie amortyzatora.
Zastanawiam sie jak zamocować dół osłony.
Wg mnie powinna byc zamocowana bo inaczej sie może piach dostać itd.
Co Ty na to ,jakie masz zdanie?

dawidd - Sro Kwi 03, 2019 22:16

u mnie w sacha były te plastyki nowe już na amorach

[ Dodano: Sro Kwi 03, 2019 22:16 ]
zrob foto jak to wygląda - moze sie cos wymyśli

maras62 - Sob Kwi 06, 2019 22:24

Z braku czasu nie odpisywałem.
Poradziłem sobie z oslonami amortyzatora w ten sposób ze odcialem stara oslonę od strony odboju
zostawilem 6 zwojów gumy i nasadziłem na dole amortyzatora oczywiscie stroną na ktora odboj sie zaklada
Nowa guma wlazła na ten kawalek starej i elegancko trzyma.
czekam jeszcze na poduszke amortyzatora z allegro bo stara jest do kitu.
Teraz mam pytanie czy półos ktora sie wysunęła wejdzie bez problemu przy montażu?
Wysunęła mi sie.Nie bylo na niej żadnej opaski
Moze jest jakis trik na ponowne wsunięcie tej półosi.

0L0 - Sob Kwi 06, 2019 23:30

Tam chyba jest zwykły wieloklin. Mi jak wyszła to wystarczyło lekko poobracać lewo-prawo i wskoczyła na miejsce.
maras62 - Czw Kwi 11, 2019 00:05

Przy wsuwaniu tej półoski miałeś zamontowany amortyzator na zwrotnicy?

[ Dodano: Czw Kwi 11, 2019 00:05 ]
Dziekuje wszystkim za pomoc.
Poszlo zgrabnie.
Róznica w komforcie jazdy ogromna
Dziękuje i pozdrawiam