Zobacz temat - [R75] Wentylator chłodnicy nie działa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wentylator chłodnicy nie działa

encor - Czw Maj 23, 2019 21:27
Temat postu: [R75] Wentylator chłodnicy nie działa
Witam,

TOAF pokazywał mi błąd pierwszego biegu wentylatora chłodnicy i tak też było, wentylator nie działał na pierwszym biegu. Postanowiłem więc, że nie będę się bawił i kupię nowy zamiennik z allegro firmy GT-BERGMANN.

Został wymieniony wentylator, nabita klimatyzacja i niestety wentylator się nie włącza. Stary przynajmniej chodził na drugim biegu a ten nowy nic, cisza jak makiem zasiał.

Podłączyłem pod TOAFa i ku mojemu zdziwieniu nie pokazuje już błędu, tak jakby wszystko było ok. Udało mi się raz odpalić wentylator w trybie kontrolnym przez TOAFa, ale to było tylko raz, później już nie udało mi się tego powtórzyć.

Nie wiem czy trzeba coś konfigurować/zakodować przez TOAFa? Widziałem tam opcję 2 fan speed i nie wiem czy to może to ustawić? A może po prostu wentylator jest zepsuty i należy go odesłać? co o tym myślicie?

sash997 - Czw Maj 23, 2019 23:45

To że należy go odesłać to jest oczywiste bo nie istnieje coś takiego jak nowy wentylator do diesla, barany sprzedają jeden chiński wentylator do każdej wersji silnikowej, już miałem na stole 2 takie wentylatory niby do diesla... One nie mają w czarnej puszce elektroniki więc jak to ma działać?w tamtym roku nawet wysłałem do 2 sprzedających te wiatraki do diesla pytanie czy w puszce mają płytkę elektroniczną, odpisali że nie mają...