Zobacz temat - [R75]klimatyzacja błąd akumulatora i klekotanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75]klimatyzacja błąd akumulatora i klekotanie

kuki087 - Pią Cze 14, 2019 19:28
Temat postu: [R75]klimatyzacja błąd akumulatora i klekotanie
Witam was, mam problem z moim Roverkiem. Mianowicie wczoraj jak pokonywałem moją standardową trasę z włączoną klimatyzacją autko najpierw zaczęło głośno klekotać, następnie podświetliło mi ikonkę błędu akumulatora i zaczął się koncert nieszczęść... Odłączyło mi wspomaganie kierownicy, pompkę sprzęgła i prawdopodobnie parę innych podzespołów ale tylko te zdążyłem zauważyć. Na szczęście szybko stanąłem na przystanku i po krótkiej diagnozie, gdy wyłączyłem klime problem znikł, silnik pracuje idealnie, zbiera się i wszystko jest git. Gdy tylko włączę klime znowu stuka puka i nic nie działa. Ktoś z was tak miał? R75 2.0 cdti 2003r
dzelo23 - Pią Cze 14, 2019 19:50

Obstawiam zatartą sprężarkę klimatyzacji.
dawidd - Sob Cze 15, 2019 05:10

pewnie tak jak dzelo23 pisze, sprężarka uszkodzona. Tylko pompka sprzęgła nie ma nic do klimy. Wpadł ci pedał sprzęgła do podłogi?
kuki087 - Sob Cze 15, 2019 08:08

Nie wpadł, ale pedał bardzo luźno chodził, i przy każdej próbie użycia go czuć było jakby leciał po trybach, na zmiane luz i opór
dawidd - Sob Cze 15, 2019 14:01

ewentualnie masz kolo pasowe rozwalone i stad hałas i brak ladowania. Ja wczoraj założyłem nowe kolo z allegro za 158zl i dziś jest w 2 częściach. Nowy polski złom, wytrzymał 45km i to nie wina osprzętu