Zobacz temat - [r200]Gorąca pokrywa od oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200]Gorąca pokrywa od oleju

DDL - Wto Cze 25, 2019 15:12
Temat postu: [r200]Gorąca pokrywa od oleju
Witam dziś wymieniłem w roverze 200, chłodnice na nową(lecz ma wgniecienie bo stara się rozsypała i leciał z niej płyn, a na allegro w opisie o wgnieceniu nic nie napisali..), po wymieniałem nalałem wody z kranu, odpaliłem go dla testu na 2 minuty czy woda nie leci pochodził na wolnych te dwie minuty, a klapa(pokrywa) od oleju zrobiła się gorąca czy to normalne? A wskazówka od temperatury się nie podniosła, no ale nigdzie nim nie jechałem tylko tak jak napisałem pochodził 2 minuty na wolnych i już się trochę nagrzał a szczególnie ta klapa od oleju, bo węże nie. Czy to normalne że ta klapa się tak nagrzewa po krótkim czasie?
seraph - Wto Cze 25, 2019 19:21

Pokrywa zaworów? Tam jest olej, który dopiero co przepłynął obok cylindrów, więc tak - szybko robi się ciepła.
Jeśli silnik się nie nagrzał to w zasadzie nic nie sprawdziłeś, bo woda przez chłodnicę płynąć nie zaczęła.

DDL - Wto Cze 25, 2019 21:59

Ok dzięki wielkie.

A jeszcze jedna sprawa, ponieważ nowa chłodnica jest troszkę inna i większa niż stara, i ma w innym miejscu wejście na ten cieńki wąż który idzie ze zbiorniczka płynu(NA DOLE ZDJĘCIE), i zamontowałem ją na Janusza czy może tak być? Strzałką zaznaczyłem gdzie dałem ten cieńki wąż w nowej chłodnicy a gdzie był stary.


Czy może tak być że ten wąż idzie góry(w sumie to nawet nie wiem czy to wejście na wąż czy poprostu jakiś otwór :mrgreen: ) a w starej był od boku, czy muszę kupić taką chłodnice jaka była wcześniej? Ta po prawej na zdjęciu

seraph - Sro Cze 26, 2019 10:14

Podłączyłeś wężyk do stopki chłodnicy?
Ten wężyk to jest przelew płynu i albo ma osobne wyjście z chłodnicy, albo wychodzi z górnego węża - do chłodnicy bez wyjścia dochodzi inny wąż z silnika.
Radziłbym sprawdzić dokładnie czy to otwór, bo bez tego wężyka nie da się odpowietrzyć układu.

DDL - Sro Cze 26, 2019 13:47

Jadę po chłodnice taką jaka powinna być, na tej zrobiłem z 15km i woda leci z tego miejsca gdzie zaznaczyłem na zdjęciu.

Po 15KM płyn zrobił się czarny(zmieszane dwa płyny niebieski z 5L i potem jak sie odpowietrzył to dolałem z 600ml, o co chodzi jeśli płyn zrobił się czarny?

seraph - Sro Cze 26, 2019 14:50

No raczej nie powinien. Przed wymianą jakiego był koloru? Płukałeś układ przed zalaniem?