Zobacz temat - [R75] Długość łączników stabilizatora.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Długość łączników stabilizatora.

MokraWoda - Sob Sty 11, 2020 11:28
Temat postu: [R75] Długość łączników stabilizatora.
Witam. Mam pytanie odnośnie łączników stabilizatora. Ostatnio zamówiłem nowy jedną sztuke z allegro, zabrałem się za wymianę i okazało się, że nowy jest sporo dłuższy od tego który miałem. A że stary musiałem wyciąć to mam problem i nie wiem czy mogę 1-2 dni przejeździć bez jednego łącznika? No i jaką długość powinny mieć łączniki? Nowy razem ze śrubą ma około 39 cm. stary jest sporo krótszy. W załączniku zdjęcie. W ręku trzymam stary, u dołu są na równi więc widać różnicę.
sTERYD - Sob Sty 11, 2020 13:53

faktycznie duużo dłuższe. Jak nikt nie będzie szybszy, to jutro w pracy zmierzę fabryczne.

Jak chodzi o jazdę bez stabilizatora z przodu, to trzeba uważać na zakrętach. Ludzie jeżdżą z pourywanymi łącznikami i nawet nie wią...

MokraWoda - Sob Sty 11, 2020 14:48

W takim razie czekam na jakiekolwiek informacje. Ewidentnie któryś jest nie taki jak trzeba a głupio by było kupić drugi zły... Jak na razie 120 km ostrożniej zrobione bez jednego łącznika, ale jakoś dziwnie się jechało.
nanab - Sob Sty 11, 2020 16:32

Można jeździć bez tylko musisz lusterka trochę podnieść żeby w zakrętach nie szurały po ziemii :mrgreen:
SeniorA - Nie Sty 12, 2020 10:56

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=66834