Zobacz temat - [R200 R3 1.6 benzyna] Wymiana linki sprzęgła - problem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 R3 1.6 benzyna] Wymiana linki sprzęgła - problem

WMAlleG - Sob Lut 15, 2020 22:48
Temat postu: [R200 R3 1.6 benzyna] Wymiana linki sprzęgła - problem
Witajcie.
Postanowiłem napisać na forum bo usiłuje znaleźć jakieś informacje na ten temat od paru godzin i mam już dość. Po prostu... coś robię źle albo coś nie pasuje prawidłowo.

Strzeliła mi linka sprzęgła, w sensie, była wymieniana w lipcu 2019r razem z całym kompletem sprzęgła, ale pękł ten plastik służący do naciągania linki, co poskutkowało brakiem możliwości wrzucenia biegu/wysprzęglenia auta. na szczęście stało się to nie w trasie, a rano pod domem.

Ok, zdarza się, pomyslalem, prosta piłka, wymiana linki. I tu chyba popełniłem pierwszy błąd, otóż zamiast kupic identyczną linke za ok 60-80 zł zauważyłem, że są linki "oryginalne" - link do wglądu:
https://allegro.pl/oferta/linka-sprzegla-rover-200-25-mg-zr-benzyna-7895997813

Zapytałem czy będzie pasować na pewno, sprzedawca stwierdził, że tak.
Kupiona, zamówiona, dostarczona, wymieniona, no i bajka...

... tyle, że nie. Po wymianie linki sprzęgło jest całkiem miękkie do połowy wysokości, zaczyna coś brać dopiero na samym dole, nie wyprzęgając prawie wcale skrzyni.

Na lince nie widzę żadnych śrub umożliwiających napięcie, wygląda jak samoregulująca? ale jeśli tak, to... jak?
Linka sprawia wrażenie po prostu zbyt długiej...
Nie mam już siły, siedziałem z tym dziś z trzy godziny (jakieś 15 minut roboty, i 2,5 myślenia co jest źle)

Co pominąłem? czego mi brakuje? czego nie zrobiłem? a może po prostu to nieodpowiednia linka do silnika?

Rover 200 rocznik 99'
Benzyna 1.6, wersja raczej z wszystkim co było dostępne (skóra, klima itd)

addb1 - Czw Mar 05, 2020 13:18

ori linka 200pln ja dorobiłem swoją za 100pln
tr4bel - Czw Mar 05, 2020 13:45

Może to u Ciebie się stało? https://www.youtube.com/watch?v=z8t2dvIP3cY
nanab - Pią Mar 06, 2020 02:30

tr4bel napisał/a:
Może to u Ciebie się stało? https://www.youtube.com/watch?v=z8t2dvIP3cY

To zupeł nie inny samochód, inny silnik i inny mechanizm sprzęgła.

WMAlleG - Pią Mar 06, 2020 22:53

Kupilem niby ori linkę. niestety, tak jak napisałem, coś było nie tak. Obecnie auto poszlo do mechanika, bo coś się tam posypało mocniej niestety, w sensie po napięci starej link wyglądało, że jest ok, myslałem, że po prostu problem tkwi jedynie w lince. Jednak w pewnym momencie cos przeskoczylo, pedał wpadł w podloge, a jak odbił zatrząsł się parę razy i... rozsypało sie sprzegło. Tak więc być moze org linka była ok, ale coś w samym sprzegle już było uwalone, stąd ten przypadek, że org linka wydawała się za długa i nie wysprzeglala w ogole.
W poniedziałek będe wiedział czy tylko sprzęgło. Dziwna sprawa, bo komplet sprzęgła był wymieniany w lipcu.
Dam znać co było przyczyną jak odbiore auto od mechanika, bo od 2 tyg czeka na zmiłowanie

Dzieki wszytkim za odpowiedzi!

dawidd - Czw Mar 19, 2020 07:20

i sprawa się jakoś wyjaśniła?