Zobacz temat - [R75] przegryziona elastyczna rura intercoolera
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] przegryziona elastyczna rura intercoolera

tmk752 - Pon Cze 08, 2020 11:17
Temat postu: [R75] przegryziona elastyczna rura intercoolera
Witajcie

Czy elastyczna rure laczaca intercooler z silnikiem (na ktora polasila sie kuna) moge dorobic z jakiegos elastycznego weza hydraulicznego. Ona jest zacisnieta na dwoch opaskach a jej przekroj chyba sie nie zmienia. Uzywki sa po 80 zl a moga byc sparciale. Wymienial ktos?

SeniorA - Pon Cze 08, 2020 12:07

Ja ostatnio w Nissanie Qashqai po 2 krotnej wymianie (przez pogryzienie ) wstawiłem w środek przewodu odcinek rury aluminiowej bo nie pomagały żadne środki odstraszające.
christopher7 - Pon Cze 08, 2020 21:24

Warto zamontować jakiś elektroniczny sprzęt odstraszający lub :mrgreen: ponoć też działa kłębek sierści psa w woreczku. Obawiam się że nowa rura będzie jeszcze bardziej aromatyczna i apetyczna dla gryzonia. Ciekawe, że w niektórych markach częściej te drapieżniki gustują a w innych rzadziej...
dawidd - Wto Cze 09, 2020 07:31

ja wożę kostkę zapachowa do muszli, bref czy jakoś tak - byle by była intensywna. Raz na kilka m-cy wymieniam i od czasu jak to założyłem nie widzę śladów po myszach
SeniorA - Wto Cze 09, 2020 14:25

christopher7 napisał/a:
Warto zamontować jakiś elektroniczny sprzęt odstraszający lub ponoć też działa kłębek sierści psa w woreczku.
dawidd napisał/a:
ja wożę kostkę zapachowa do muszli
SeniorA napisał/a:
nie pomagały żadne środki odstraszające
w nissanie nic z tych rzeczy + anty kuna w areozolu nie pomaga .W R75 jest tylko dźwiękowy odstraszacz w Clio nic nie ma i w nich jest spokój .
tmk752 - Czw Cze 11, 2020 10:46

Ach moj blad zle popatrzylem na rysunek. Moja rura przegryziona to numer 6 (a przyszla mi 5). Potrzebuje doraznego sposobu (zanim rura nie przyjdzie kurierem) w piatek mam do zrobienia trase z 200 km. Przewod nie jest przegryziony na wylot tylko jakby wydrapane. Jest sens kupic jakas szeroka tasme w obi? Czy zrobie sobie wieksze kuku.
sTERYD - Sob Cze 13, 2020 10:14

Możesz zakleić pierwszą z brzegu taśmą, gorzej nie będzie,. Co do rury, to niestety, albo oryginał, albo wstawka z alu/ tworzywa. Ona ma dwie różne średnice na dwóch końcach, normalne węże tak nie mają :(
tmk752 - Pią Lip 17, 2020 14:06

Dokładnie, rura wymieniona, antykuna założona. Temat do zamknięcia