Zobacz temat - [R75]Demontaż tapicerki pod tylną szybą
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75]Demontaż tapicerki pod tylną szybą

stefanchm - Sro Lip 01, 2020 20:30
Temat postu: [R75]Demontaż tapicerki pod tylną szybą
Witam szanownych forumowiczów.
Mam przeciekającą tylną szybę, aby zlokalizować precyzyjnie miejsce potrzebuję zdjąć tapicerkę pod tylną szybą. Wyjąłem kołki, które przytrzymują tapicerkę i plastikowe elementy za tylnym siedzeniem. Jednak tapicerka wydaje się być jeszcze czymś zamocowana. I tu moja prośba - czy ktoś już to demontował i wie jak przeprowadzić demontaż, żeby za dużo nie popsuć.

christopher7 - Czw Lip 02, 2020 07:53

To sedan?
masz na myśli tylną półkę ?

stefanchm - Czw Lip 02, 2020 19:01

Tak i tak :-)
adam_26 - Czw Lip 02, 2020 21:21

Jeśli masz tylną półkę z roletą to jest ona złapana w bagażniku śrubkami wystarczy zalukać ;) Półka bez rolety chyba nie jest łapana niczym trzymają ja napinacze pasów jest tam ciasno i cała półka jest spasowana ideolo na szerokość wycjągnąć ją czy wsadzić trochę trzeba pokombinować. Rozumiem że boczne tapicerki już pościągałeś i te plastiki co są za oparciem kanapy
christopher7 - Czw Lip 02, 2020 23:27

Jak nie masz rolety a zdemontowane są te elementy tapicerki/plastiku z boków to większego problemu nie będzie. Po prostu uda ci się ją wysunąć ciągnąc ostrożnie do siebie i przesuwając ją górą nad napinaczami. Uwaga tylko na taśmy zamocowane do szyby. W ferworze walki zdarzało się niektórym ;-) je urwać. Można je zabezpieczyć np papierową taśmą malarską. Przy półce z elektryczną roletą walki jest więcej bo konstrukcja sztywniejsza i trudniej ją przeciągnąć nad napinaczami