Zobacz temat - [R45] Wymiana swiec Rover 45
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Wymiana swiec Rover 45

luna123 - Sro Sie 19, 2020 19:02
Temat postu: [R45] Wymiana swiec Rover 45
Dzień dobry, mam problem z wymiana świec w roverze 45 1.6 benzyna hatchback 2003r. Jeśli ktoś miał do czynienia z wymianą świeć proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami. Mam problem z wykręceniem świecy. Nie wiem czy trzeba wykręcić czy siłową wyjąc. ;/ !
seraph - Sro Sie 19, 2020 19:20

Jak to siłowo?
Wykręcić oczywiście z zimnego silnika, ale jak nie idzie to cierpliwości. Zalać WD40 na noc i dopiero próbować kluczem z długim ramieniem bez szarpania i modlić się, żeby nie poszło razem z gniazdem.
Standardowy problem i standardowe podejście jak w większości samochodów - aż tak dziwne to te silniki nie są.

luna123 - Sro Sie 19, 2020 19:58

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Trochę źle to wytłumaczyłem :D . Mam problem z zaślepkami (one są plastikowe) nad świecami. Z cewkami nie mam nie problemu

Spróbuję to rozrysować ( po odkręceniu pokrywy na silniku)


---------------------------------------------------------------------------------------
- -
- Plastikowa zaślepka / Cewka / Cewka / Plastikowa zaślepka - - -
- --------------------------------------------------------------------------------------

No i właśnie mam problem z tymi plastikowymi zaślepkami, nie wiem czy je wyrwać czy jakos odkręcać, boję się żeby ich nie złamać ;/ ( no, a świece są pod tymi zaślepkami i cewkami to już wiem jak wyjąć :D )