Zobacz temat - [Nadmierna emisja spalin i smród benzyny z wydechu]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Nadmierna emisja spalin i smród benzyny z wydechu]

Dawid29rr - Nie Mar 21, 2021 11:12
Temat postu: [Nadmierna emisja spalin i smród benzyny z wydechu]
Witam mam pytanie bo mój roverek nie przeszedł przeglądu z powodu nadmiernej emisji spalin. Świece mam nowe, przewody również i moje pytanie czy lambde wymienić i przepływomierz czy cewkę zapłonową nie am pojęcia więc zwracam się do was koledzy o poradę :cry:
sTERYD - Nie Mar 21, 2021 14:03


Moderator sTERYD informuje

Dawid29rr ! Ten temat zostanie usunięty jeśli nie poprawisz jego nazwy.
Na tym forum obowiązują ściśle określone zasady nazewnictwa tematów.
Proszę niezwłocznie zapoznać się z tym tematem
Aby zmienić nazwę tematu, musisz w pierwszym poście użyć funkcji



A co konkretnie Ci wyszło ponad normę?

Dawid29rr - Nie Mar 21, 2021 15:50
Temat postu: Re: [R 400,1.6si,98r]Nadmierna emisja spalin
Dawid29rr napisał/a:
Witam mam pytanie bo mój roverek nie przeszedł przeglądu z powodu nadmiernej emisji spalin i z wydechu śmierdzi benzyną. Świece mam nowe, przewody również i moje pytanie czy lambde wymienić i przepływomierz czy cewkę zapłonową nie am pojęcia więc zwracam się do was koledzy o poradę :cry:


[ Dodano: Nie Mar 21, 2021 15:28 ]
Tam gdzie powinienem mieć 100 to miałem 550 /620 A tam gdzie miałem mieć 2000tyś miałem 4500tyś nie znam się na tych oznaczeniach. Czytałem że ten zapach benzyny to może być przez przepływomierz ale ja mam przepustnice nie widziałem przepływomieża i jeszcze pisało o sądzie lambda aby wymienić. Koleś na przeglądzie powiedział że mam doktora ceramizera wlać ale on mi wogule oleju nie bierze

[ Dodano: Nie Mar 21, 2021 15:50 ]
Jeszcze mam odczucie jak by mi więcej palił

seraph - Pon Mar 22, 2021 15:01

W naszych benzynach nie ma przepływomierza. Jeśli oleju nie bierze i moc jest to wychodzi na to, że go przelewa. To jest sama benzyna bez LPG? Nie masz żadnych błędów?
Albo sonda lambda, albo lejące wtryskiwacze. Nie wymieniaj sondy w ciemno. Trzeba ją najpierw sprawdzić - pobieżnie to można nawet multimetrem. Wtryskiwacz może lać nawet jeden - możesz obejrzeć świece. Tam gdzie paliwa jest za dużo tam będą czarne.

Jakby kulał układ zapłonowy to by ciężko palił, chodził nierówno i szarpał.
No i jest jeszcze opcja, że silnik się nie dogrzewa, albo "myśli", że jest zimny, czyli czujnik temperatury płynu chłodzącego lub powietrza pokazuje głupoty. Wtedy będzie lał więcej paliwa.

Dawid29rr - Pon Mar 22, 2021 19:45

Dzięki wielkie na diagnozie mówił że też lambda posprawdzam jeszcze te czujniki