Zobacz temat - [R75 Lift 2.0CDTi] Klimatronik i święcący się prawy kierunek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75 Lift 2.0CDTi] Klimatronik i święcący się prawy kierunek

tomun991 - Nie Paź 10, 2021 15:24
Temat postu: [R75 Lift 2.0CDTi] Klimatronik i święcący się prawy kierunek
Witam, mam nietypowy problem z elektryką, jak włączam klimatronik, zaświeca się prawy kierunkowskaz w zderzaku, na stałe świeci i silnik zaczyna trochę nierówno pracować. Co to może być? :?: :?: :?:
dawidd - Nie Paź 10, 2021 18:50

Woda na włączniku świateł. Nie odgrzybiales klimy pianką wpuszczana w kanały nawiewu? Ewentualnie sterownik silnika w podszybiu też może zawilgocony
tomun991 - Pon Paź 11, 2021 13:04

Wilgoci nie ma ani tu ani tu. Do LCMu zaglądałem, trochę kurzu było. Umyłem go contactem, ale nic nie dało. Jak myślisz, toafem można coś zdiagnozować?
dawidd - Pon Paź 11, 2021 20:50

na pewno nie zaszkodzi - pewnie jakieś błędy w komunikacji wyrzuci ale to musisz sprawdzić, może cos sie dowiemy
tomun991 - Wto Paź 12, 2021 00:10

Klimy nie odgrzybiałem. Dzisiaj odpiąłem LCM, ale nic się zmieniło. Kierunkowskaz dalej świeci i obroty dalej lekko falują przy włączonym klimatroniku. Toaf nic takiego nie pokazał- nie ma żadnego błędu.
dawidd - Wto Paź 12, 2021 13:41

Jeśli kierunek świeci przy odpiętym lcm to masz wiązkę gdzieś uszkodzona-przegryziona i jest zwarcie. Lampy idą tylko do LCM wiec jak jest odpięty to nie ma prawa żadna lampa świecić, no chyba tylko poza wstecznymi
tomun991 - Sro Paź 13, 2021 00:23

Pomyślałem, że może spróbować rozpiąć przewód od sprężarki klimatyzacji. I tak nie działa. Byłbym wdzięczny za podpowiedź, gdzie jest jakiś przewód który mogę rozpiąć albo przeciąć, do którego jest w miarę łatwy dostęp. Przy samej sprężarce nie mogę włożyć ręki, musiałbym odkręcać alternator albo lekko opuścić sanki. Może gdzieś w wygodniejszym miejscu da się to odciąć.
dawidd - Sro Paź 13, 2021 10:39

Tylko odcięcie kabla od sprężarki raczej nic nie da- jeśli nie ma gazu w układzie to i tak tym przewodem do sprężarki nie idzie napięcie - no chyba ze masz gaz i spalone cewkę sprzęgła sprężarki - to jedyna opcja żeby na tym kablu pojawiało sie napięcie. Poza tym(nie musi tak byc) ale prędzej winne są kable od wentylatora chłodnicy tu bym szukał problemu.