Zobacz temat - [R75] Osłona słupka, ramka drzwi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Osłona słupka, ramka drzwi

dubaz - Pon Kwi 02, 2007 17:41
Temat postu: [R75] Osłona słupka, ramka drzwi
Witam!
Mam problem z osłoną słupka w moim roverku, otóż zaczęła ona rdzewieć przez co pojawiły się na lakierze mało estetyczne wybrzuszenia (pewnie każdy wie o czym mówię). Problem polega na tym, że nie wiem jak tą osłonę ściągnąć bez jej uszkodzenia a nie chcę "rwać na chama". Proszę o pomoc. W razie wątpliwości, o którą część chodzi, zamieszczam obrazek na którym zaznaczyłem ją czerwoną strzałką

riki - Wto Kwi 03, 2007 16:45

Witaj
Wydaje mi się, że to stanowi całość obramowania dzwi. Nie można tego zdjąć, choć mogę się mylić.

pozdrawiam

Ryszard
R75 CDT autom. '01
(był 214 Si '97)
(był 620 SDI '97)

piter34 - Wto Kwi 03, 2007 17:33

dubaz napisał/a:
Witam!
Mam problem z osłoną słupka w moim roverku, otóż zaczęła ona rdzewieć przez co pojawiły się na lakierze mało estetyczne wybrzuszenia (pewnie każdy wie o czym mówię). Problem polega na tym, że nie wiem jak tą osłonę ściągnąć bez jej uszkodzenia a nie chcę "rwać na chama". Proszę o pomoc. W razie wątpliwości, o którą część chodzi, zamieszczam obrazek na którym zaznaczyłem ją czerwoną strzałką

Myślę, że najlepiej będzie jak pobierzesz sobie RAVE (link jest w FAQ na stronie klubowej) i przeczytasz tam procedurę demontażu.

dubaz - Wto Kwi 03, 2007 18:50

Cytat:
Myślę, że najlepiej będzie jak pobierzesz sobie RAVE (link jest w FAQ na stronie klubowej) i przeczytasz tam procedurę demontażu.



Wszystko spoko ale niestety ten plik nie działa (strona się nie otwiera)

PHJOWI - Wto Kwi 03, 2007 20:40
Temat postu: Re: [R75 CDT 2.0 1999] osłona słupka
dubaz napisał/a:
Witam!
Mam problem z osłoną słupka w moim roverku, otóż zaczęła ona rdzewieć przez co pojawiły się na lakierze mało estetyczne wybrzuszenia (pewnie każdy wie o czym mówię). Problem polega na tym, że nie wiem jak tą osłonę ściągnąć bez jej uszkodzenia a nie chcę "rwać na chama". Proszę o pomoc. W razie wątpliwości, o którą część chodzi, zamieszczam obrazek na którym zaznaczyłem ją czerwoną strzałką






Jest możliwość zdjęcia tej osłony, musisz wywalić wszystkie gumy od ramki ponieważ są tam śruby (3szt) , chyba krzyżak albo gwiazdka . element do zdemontowania, a co do rave to przestaw date systemową na 2002 rok i będzie ok

piter34 - Sro Kwi 04, 2007 11:03

dubaz napisał/a:
Wszystko spoko ale niestety ten plik nie działa (strona się nie otwiera)

Już dzisiaj wieczorem powinien się pobierać.
Znowu problemy domenowe *.idzik.pl

Doleslaw - Sro Kwi 04, 2007 15:17

dubaz napisał/a:
Problem polega na tym, że nie wiem jak tą osłonę ściągnąć bez jej uszkodzenia a nie chcę "rwać na chama".


I bardzo słusznie :roll: Wysłałem Ci na maila podanego w profilu jpga z instrukcją demontażu. Niestety nie dysponuję pdfem, wiec jakość nienajlepsza, ale coś tam widać. Rzeczywiscie trzeba zdemontować boczek, szybę, uszczelki i dopiero jest dostęp do 3 śrub mocujących nieszczęsną osłonę. :sad: Powodzenia!

piter34 - Sro Kwi 04, 2007 15:19

Doleslaw napisał/a:
I bardzo słusznie :roll: Wysłałem Ci na maila podanego w profilu jpga z instrukcją demontażu

Tzn. inni się nie dowiedzą jak demontować..?

Doleslaw - Sro Kwi 04, 2007 15:34

WRÓĆ! Nie trzeba demontować tapicerki i wyjmować szyby. :grin:

[ Dodano: Sro Kwi 04, 2007 3:36 pm ]
piter34 napisał/a:
Tzn. inni się nie dowiedzą jak demontować..?


To jest skan papierowej strony z RAVE... Mogę dać jako załącznik?

piter34 - Sro Kwi 04, 2007 15:37

Doleslaw napisał/a:
To jest skan papierowej strony z RAVE... Mogę dać jako załącznik?

Nie widzę problemu

Marian_K - Sro Kwi 04, 2007 15:43

Doleslaw napisał/a:
WRÓĆ! Nie trzeba demontować tapicerki i wyjmować szyby. :grin:

Szyby nie, ale boczek to chyba trzeba zdjąć...

Pozdrawiam!

dubaz - Sro Kwi 04, 2007 21:21

Dziękuje bardzo wszystkim za pomoc. Jak tylko będę miał wolną chwilę to się za to wezmę.