Zobacz temat - [R75] Porysowany lakier
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Porysowany lakier

Marian_K - Sro Kwi 04, 2007 13:16
Temat postu: [R75] Porysowany lakier
Witam,
Po dokładnym "wypucowaniu" auta i nawoskowaniu zobaczyłem, że mam pełno drobnych odprysków lakieru na masce i zderzaku z przodu (domyślam się że od piasku). Dotychczas tego nie było widać, ale teraz wosk po wyschnięciu w tych drobniutkich zagłębieniach zrobił się biały i samochód wygląda jakby przeleciało nad nim stado much - załatwiając przy tym swoje potrzeby :cry:
Ciemny lakier i białe kropeczki - widok fatalny!
Czy można coś z tym zrobić - poza malowaniem oczywiście? Może jakiś wosk kolorowy?
Proszę o porady.

Pozdrawiam!

piter34 - Sro Kwi 04, 2007 13:32

Marian_K napisał/a:
Czy można coś z tym zrobić - poza malowaniem oczywiście? Może jakiś wosk kolorowy?

Można (chyba Tomi ma) kupić gotowe lakiery (pędzelek lub spray) sygnowane przez MG-ROVER.

Dzenson - Sro Kwi 04, 2007 14:41

Są też pasty barwiące. Ale to wszystko to oczywiście doraźne działania. Albo zamarkować delikatnie o czym napisał Szanowny Administrator lub grubsza sprawa ale o najlepszym końcowym efekcie - malowanie całego elementu.

www.k2.com.pl oni mają takie pasty

copek - Czw Lis 08, 2007 21:18

Wiecie jaki jest może numer lakieru do [R75 2.0CDT '02] kolor niebieski, lub gdzie można go odczytać na samochodzie?
przemo285 - Czw Lis 08, 2007 21:28

Na tabliczce znamionowej jest pozycja Paint to jest kolor , są takie oryginalne sztyfty z pędzelkiem Rovera

[ Dodano: Czw Lis 08, 2007 21:30 ]
Jak będziesz miał problem ze zdobyciem , zgłoś się -załatwię :wink:

giewu - Czw Lis 08, 2007 21:34

copek napisał/a:
Wiecie jaki jest może numer lakieru do [R75 2.0CDT '02] kolor niebieski, lub gdzie można go odczytać na samochodzie?

kolorów niebieskich naliczyłem 42 rodzaje :rotfl: ... kod koloru odczytasz na tabliczce z numerem nadwozia, która znajduje się na dole na słupku pomiędzy lewymi drzwiami (trzy litery za słowami PAINT lub PAINT CODE

Rowan - Pią Lis 09, 2007 11:44

No właśnie wczoraj mój ojciec wjeżdżając w bramę obtarł o słupek kawałek tylnych drzwi taki gdzieś 10x10 :beczy: . Zamówiłem lakier w sprayu firmy DUPONT sprawdzałem specjalnie po kodzie. I mają niby właśnie ten oryginalny kolor. Czy potrzebny będzie też bezbarwny lakier? Nie jest to głębokie otarcie, nie doszło do blachy wygląda jakby przetarło tą wierzchnią warstwę i lekko zahaczyło tą głębszą.
Wolek - Pią Lis 09, 2007 17:00

Ja miałem podobny problem i doraźnie. Zakupiłem specjalną kredkę korygującą i kropki znikły.Podobno wystarczy to na parę miesięcy.Wole to niż jak będę chciał sprzedawać autko ktoś mi powie że element był malowany to znaczy auto bite