Zobacz temat - [R45] Kilka pytań dotyczących silnika i exploatacji
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Kilka pytań dotyczących silnika i exploatacji

grzegorz_k. - Czw Kwi 05, 2007 19:17
Temat postu: [R45] Kilka pytań dotyczących silnika i exploatacji
od 2 tygodni jestem wlascicielem rovera 45 z silnikiem diesla. z racji iz jest to auto powypadkowe chcialbym sie dowiedziec o sprawy typu żywotnośc paska rozrzadu i rolki napinacza, a dokladnie co ile tys km nalezy go wymieniac ?? ile oleju potrzeba na wymiane w silniku i ile plynu wchodzi do ukladu chlodzenia. czy ktos moglby mi udzielic informacji czyim silnikiem jest ten 2 litrowy zastosowany w roverze 45 ?? (hondy, rovera czy bmw) z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich rowerkowiczow

ROVERO: Zapoznaj się z zasadami kącika zanim zaczniesz wypowiadać się na forum :twisted:

ADAM1 - Czw Kwi 05, 2007 20:26

Odpowiem ci na te pytania dwoma linkami
http://www.roverki.pl/article.php?sid=88 twuj silnik jest ostatni w tabelce
i
http://www.roverki.pl/mod...gories=Technika Wszystko odnosnie seri "L"

Pozdrawiam

marthinez - Czw Kwi 05, 2007 20:52

ADAM1 napisał/a:
twuj silnik jest ostatni w tabelce

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ADAM1 no wiesz co! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

emes - Czw Kwi 05, 2007 20:57

Grzegorz K. napisał/a:
czyim silnikiem jest ten 2 litrowy zastosowany w roverze 45 ??


Silnik jest produkcji Rovera.

ADAM1 - Czw Kwi 05, 2007 21:21

marthinez napisał/a:
ADAM1 no wiesz co!


Sorki!!!
Na temat mojej ortografi juz sie wczesniej wypowiedzialem :smile:

Ps
W sobote bede w Szczecinie, jak bede mijal jakiegos ROVERka to bede mrugal swiatlami :mrgreen:

marthinez - Czw Kwi 05, 2007 21:46

ADAM1 napisał/a:
Ps
W sobote bede w Szczecinie, jak bede mijal jakiegos ROVERka to bede mrugal swiatlami :mrgreen:


Kto wie może się miniemy. :smile:
W sumie mamy takie same autka. Model, silnik i kolor. :mrgreen:

boku - Czw Kwi 05, 2007 22:00
Temat postu: Re: [R45 2.0D] Kilka pytan dotyczących silnika i exploatacji
Grzegorz K. napisał/a:
od 2 tygodni jestem wlascicielem rovera 45 z silnikiem diesla. z racji iz jest to auto powypadkowe chcialbym sie dowiedziec o sprawy typu żywotnośc paska rozrzadu i rolki napinacza, a dokladnie co ile tys km nalezy go wymieniac ?? ile oleju potrzeba na wymiane w silniku i ile plynu wchodzi do ukladu chlodzenia. czy ktos moglby mi udzielic informacji czyim silnikiem jest ten 2 litrowy zastosowany w roverze 45 ?? (hondy, rovera czy bmw) z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich rowerkowiczow

ROVERO: Zapoznaj się z zasadami kącika zanim zaczniesz wypowiadać się na forum :twisted:


ja właśnie jestem po wymianie pasków i rolek.Myślałem ,że koszt będzie wyższy.Zapłaciłem za wszystko 700pln.Wymieniłem filtr pow i paliwa.Auto śmiga jak po szynach

sTERYD - Czw Kwi 05, 2007 23:38

ADAM1 napisał/a:
Ps
W sobote bede w Szczecinie, jak bede mijal jakiegos ROVERka to bede mrugal swiatlami


zawsze tak jest jak wyjeżdżam na śiwęta :wink:

ADAM1 - Pią Kwi 06, 2007 00:31

marthinez napisał/a:
W sumie mamy takie same autka. Model, silnik i kolor.


A o felgach, to nawet nie wspomne :mrgreen:
http://www.roverki.pl/mod...0&orderby=dateD

piter34 - Pią Kwi 06, 2007 10:45

Grzegorz K. napisał/a:
z racji iz jest to auto powypadkowe chcialbym sie dowiedziec o sprawy typu żywotnośc paska rozrzadu i rolki napinacza, a dokladnie co ile tys km nalezy go wymieniac ??

Co 7 lat lub 140kkm w przypadku automatycznego napinacza
Co 4 lata lub 80kkm w przypadku napinacza manualnego
Napinacz wymieniasz razem z paskiem rozrządu

Grzegorz K. napisał/a:
ile oleju potrzeba na wymiane w silniku i ile plynu wchodzi do ukladu chlodzenia

Wymiana oleju: 4,8 l
Wymiana płynu chłodniczego: 6,3 l

gipsy2 - Pią Kwi 06, 2007 12:29

Witaj,

Po zakupie rozrząd obowiązkowo do wymiany, niestety koszt jest wysoki lecz naszczęście względnie jednorazowy :razz: .

Za rozrząd zapłacisz ok 650-800zł przy tym pamiętaj o:
-uszczelniaczach (jak ciekną to odrazu do wymiany)
-że 2 paski tam są :)
-wypada ustawić kąt wtrysku :)

Pompy wody wymieniać nie musisz tak jak to w benzynowcach z racji tego że nie jest ona napędzana paskiem z rozrządu. Więc jak się tam kiedyś rozcieknie to bez problemu ją wymienisz.

Ot tak powymieniałbym pasek klinowy i filtry.

Mi na wymianie oleju weszło chyba 4,5l lub 4,8l. Z układu chłodzenia to niewiem :) .

Silniczek oczywiście z Roverka :) ... I love te maszyny :) :smile:

grzegorz_k. - Wto Kwi 24, 2007 15:37

Dziękuje za pomoc