Zobacz temat - [MG ZR 160] - check engine po tankowaniu...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR 160] - check engine po tankowaniu...

BubuZR - Sob Kwi 07, 2007 20:02
Temat postu: [MG ZR 160] - check engine po tankowaniu...
Dzisiaj przyszedł najwyższy czas żeby nakarmić smoka więc udałem się na najbliższą stację benzynową. Padło na BP. Zalałem pół baku BP Ultimate 98 no i ruszyłem... po chwili ku memu zdziwieniu zaczął się świecić check engine i na dodatek auto zaczęło się dławić na dwójce praktycznie niemal w pełnym zakresie obrotów, a na trójce tylko na dolnym pułapie. Czy to wina paliwa czy coś jest nie teges z jakimś czujnikiem, przepustnicą bądź świecami? Wcześniej jeździłem na 95 z Lotosu.. oczywiście zawsze zalewając tylko pół baku (takie małe zboczenie).
Brt - Sob Kwi 07, 2007 23:11

Stawiam na trefne paliwo, może ściągnij obecne z baku i zalej na innej stacji i zobacz czy się naprawi ;)
BubuZR - Sob Kwi 07, 2007 23:16

Chyba tak zrobię... ostatnio CE paliło się po tym jak wleciałem w wielgachną kałużę choć nie wiem czy to przez to, że jakiś czujnik ma problemy egzystencjalne czy po prostu zbieg okoliczności, że akurat na kałuży zaczął się upominać o podpięcie pod komputer.... no i poprzednim razem CE pojawiło się z nienacka i w równie tajemniczych okolicznościach przestało sie świecić
Valander_wwa - Nie Kwi 08, 2007 08:12

małe przepięcie czy coś... odnośnie obecnego - zbieg okoliczności (kolejne) bądź trefne paliwo.
BubuZR - Nie Kwi 08, 2007 22:06

kontrolka sie rozmyśliła... dzisiaj wieczorem zgasła