Zobacz temat - [R all]wymieniasz uszczelkę -zobacz uwagi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [R all]wymieniasz uszczelkę -zobacz uwagi

PHJOWI - Pon Kwi 09, 2007 16:22
Temat postu: [R all]wymieniasz uszczelkę -zobacz uwagi
wita piszę bo wkurzyli mnie handlarze samochodów , sprawa jest tego typu że muszę robić samochód po jakimś "mechaniku"

sprawa 1
sprawdzajcie mechanika czy wie jak założyć rozrząd w roverku(ten mój ustawił jak był by to duży fiat)

sprawa 2
zróbcie sami albo pod waszym nadzorem szlif głowicy (osioł nie zrobił i silnik cały czas się gotuje :( )

sprawa 3
wołajcie gwarancji na wykonany remont co najmniej miesiąc.

IInvit - Pon Kwi 09, 2007 21:09

PHJOWI napisał/a:
sprawdzajcie mechanika czy wie jak założyć rozrząd w roverku(ten mój ustawił jak był by to duży fiat)


co masz przez to a mysli???
bo moje autko po wymianie rozrządu jest głosniejsze :(

Pozdrawiam

PHJOWI - Pon Kwi 09, 2007 21:12

chodzi o to że silniki serii K mają specyficzne ustawianie rozrządu, tłoki muszą być wyśrodkowane
piter34 - Pon Kwi 09, 2007 21:15

PHJOWI napisał/a:
chodzi o to że silniki serii K mają specyficzne ustawianie rozrządu, tłoki muszą być wyśrodkowane

Jakby co, to opis ustawiania rozrządu w serii K jest na stronie klubowej w osobnym artykule.

IInvit - Pon Kwi 09, 2007 21:15

PHJOWI napisał/a:
chodzi o to że silniki serii K mają specyficzne ustawianie rozrządu, tłoki muszą być wyśrodkowane


czyli...??
myslisz że przyczyną głośniejszej pracy silnika mojego R może być źle ustawiony rozrząd??

a może znasz inne przyczyny...?

Pozdrawiam

PHJOWI - Pon Kwi 09, 2007 21:20

jak tam twój rover odpala ? jeśli dobrze tzn. odrazu to ja bym sobie jeszcze około 600km .
może rolki muszą się ułożyć. czasami tak bywa.

IInvit - Pon Kwi 09, 2007 21:26

z odpalaniem nie ma problemu, chociaż ze dwa razy od momentu wymiany tak jakby się trochę "przydławił" ale tak to ok.
różnica jest tylko w pracy silnika, jak już wspomniałam jest głośniejszy, generalnie na małych obrotach, najczęściej jest to zauważalne w korkach kiedy co chwila trzeba podjeżdzać bądź też tylko się toczyć.

Pozdrawiam i dzięki za cierpliwość :)

PHJOWI - Pon Kwi 09, 2007 21:54

jeszcze jedna opcja, że mechanik za mocno naciągnoł pasek, jedz i sprawdz u niego
IInvit - Wto Kwi 10, 2007 08:02

PHJOWI napisał/a:
jedz i sprawdz u niego

i tak będę musiała zrobić

Pozdrawiam