Zobacz temat - [R200] Kostki ISO
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R200] Kostki ISO

gruby0688 - Wto Kwi 10, 2007 12:39
Temat postu: [R200] Kostki ISO
Witam szukam pilnie kostki ISO do mojego Rovera i nigdzie nie mogę znaleźć tych kostek jakbyście mogli podać link do aukcji albo coś doradzić bo chce podłączyć mojego Soniaka.
Brt - Wto Kwi 10, 2007 14:12

Ale o so chozi?? Kostki w R200 są seryjnie, a Ty potrzebujesz chyba przejściówke ze złącza w radiu Sony na klasyczne ISO.
Tu jest sporo aukcji. Poszukaj konkretnie do Twojego modelu radia a nie do modelu samochodu ;)

gruby0688 - Wto Kwi 10, 2007 16:01

W radiu mam przejściówkę na ISO i potrzebuje przejściówkę z seryjnego R200 na ISO bo inaczej nie będzie pasować a nie chce obcinać
Brt - Wto Kwi 10, 2007 16:04

Ja u siebie mam własnie seryjnie kostki ISO. A możesz cyknąć fotki tych kostek od radia i z samochodu i umieścić na forum?? Bo ja dalej nie rozumiem tematu :(
piter34 - Wto Kwi 10, 2007 16:17

Brt napisał/a:
Ja u siebie mam własnie seryjnie kostki ISO. A możesz cyknąć fotki tych kostek od radia i z samochodu i umieścić na forum?? Bo ja dalej nie rozumiem tematu :(

U mnie w R200 nie było ISO. Musiałem metoda prób i błędów łączyć kabelki od radia z kupioną złączką ISO :mrgreen: (chyba gdzieś nawet karteczkę z rozpiską mam...)

emes - Wto Kwi 10, 2007 16:17

gruby0688 napisał/a:
potrzebuje przejściówkę z seryjnego R200


Chodzi Ci o kostkę fabryczną, wykorzystywaną np. do sterowania radiem z kierownicy?

Kostki ISO do radia są takie same, więc możesz podłączyć te, które masz i będzie działało. Chyba że model radia, które masz jest specyficzny.

gruby0688 - Wto Kwi 10, 2007 16:25

Brt dzięki za naprowadzenie mnie do końca mojego problemu z radiem. Ale ze mnie głupek :oops: poszedłem dzisiaj do samochodu i wyciągnąłem fabrycznie wmontowanego pioniera na kasety i chwyciłem kabel, wyciągnąłem go do końca i co się okazało były tam kostki ISO :oops: i do nich podłączona złączka :oops: właśnie już wmontowałem sobie Soniaka :mrgreen: Brt jeszcze raz dzięki że mnie naprowadziłeś do tego że jednak mogą być tam kostki ISO.
Brt - Wto Kwi 10, 2007 18:48

No problem :) Najlepszym podziękowaniem jest kliknięcie na przycisk "pomógł" na poście osoby, która pomogła :twisted: :lol:
Moloch - Sro Kwi 11, 2007 07:58

Brt napisał/a:
No problem :) Najlepszym podziękowaniem jest kliknięcie na przycisk "pomógł" na poście osoby, która pomogła :twisted: :lol:


Cwaniak :lol:

emes - Sro Kwi 11, 2007 11:06

Moloch napisał/a:
Cwaniak :lol:


Tak czy inaczej pomógł, więc się słusznie domaga :-)

Moloch - Sro Kwi 11, 2007 12:07

emes napisał/a:
Moloch napisał/a:
Cwaniak :lol:


Tak czy inaczej pomógł, więc się słusznie domaga :-)


No prawda prawda ;]

KKamil - Sro Sty 26, 2011 16:21

Mam pytanie - mam stare kasetowe radio firmy Sony, teraz chcę zmienić je na nowsze radio tego samego producenta. Czy w takim przypadku kostki ISO będą pasowały ? Czyli w sumie tylko będzie trzeba podmienić radia ?
rovek - Sob Sty 29, 2011 10:58

Tak, to działa Plug&Play
Pływak - Pon Sty 31, 2011 14:39

Niekoniecznie będzie pasować P&P ponieważ stare kaseciaki przeważnie miały wtyk na dwie kostki, a nowsze z CD i innymi bajerami mają na jedną więc może być potrzebny odpowiedni adapter ale to kwestia kilkunastu złotych...
rovek - Pon Sty 31, 2011 16:31

KKamil , chodzi o kostki podłączeniowe wychodzące z kablami od samochodu? Czy kostki przy samym radiu? Przy wymianie ważne jest aby nowe radio miały kawałek kabli wczepianych do kostek radia, a z drugiej strony do kostek z samochodu - tak jest przy markowych radiach, m.in Sony, zaś przy radiach no-name często kostki wychodzące z samochodu wchodzą prosto w radio.
Pływak - Pon Sty 31, 2011 21:58

Nie tylko no name sporo starych markowych kaseciaków tak jak pisałem ma wtyk na dwie standardowe kostki ISO takie jak w R. Miałem tak np. w blaupunkcie i nie był wymagany adapter natomiast większość nowych CD już ma inny wtyk...