Zobacz temat - [R200] Pierścień ABS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Pierścień ABS

leolan - Pią Kwi 13, 2007 13:47
Temat postu: [R200] Pierścień ABS
Witam

Pomocy
Potrzebuje dwa pierścienie ABS :cry: (oba są pęknięte - nieprzyjemnie sie jeździ). Znalazłem Pana na Allegro który mówi że może byłby w stanie mi coś załatwić ale potrzebuje średnice wewnętrzną zewnętrzną pierścienia, ilość zębów ( najlepiej jeszce rozstaw zębów, oraz wyskość zęba).
Weryfikowałem cenę całego przgubu - około 130 zł jeden. Gdybym był pewien że już nie będzie takich przykrych niespodzianek to bym kupił, jednak boję się że za jakiś czas znowu się cos pojawi... dlatego wolę redukować koszty jeżeli to jest możliwe.

sTERYD - Pią Kwi 13, 2007 14:35

jeśli kupisz przeguby, (zwłaszcza nowe) to raczej nie powinny Ci sprawiać jakichś niepsodzianek, z kolei pierścienie chyba lubią sobie pęknąć przy nabijaniu/zbijaniu więc też może się to okazać droższe niż zakładasz, a to o co pytasz wskazuje że Pan z alegro by Ci te pierścienie dorabiał, albo dobieral, to też może okazać się niecacy, najlepiej kupić od kogoś kto ma R200 do rozbiórki i z niego zdemontuje, albo kto będzie miał pierścienie konkretnie do dwusetki (tutaj nie wypada nie wsponieć Tomiego :wink: )

PozdROVienia

krzych1 - Pią Kwi 13, 2007 21:33

Witam.
Moim zdaniem nie ma sensu kombinować z dobieraniem pierścieni "na oko". Lepiej kupić jakąś używkę (pierścień) z tego samego modelu, a jeszcze lepiej wymienić obydwa przeguby i mieć święty spokój. Swego czasu też miałem ten problem, radziłem się na grupach dyskusyjnych i wyszło na to, że nie opłaca się ani spawać pęknietych pierścieni, ani nabijać używanych, gdyż długo nie "pociągną". Używane pierścienie można kupić za 30-50 zł/szt, a np. kompletny przegub z osłoną za ok. 130 zł/szt (najtańszy). Ja wybrałem wymianę przegubów i nie narzekam.

leolan - Sob Kwi 14, 2007 10:37

Macie rację. Kupię jednak dwa przeguby, w tym przypadku nie ma co oszczędzać.
Dzięki.