Zobacz temat - [214 95r] Elektryczny szyberdach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [214 95r] Elektryczny szyberdach


pianim - Sob Kwi 14, 2007 17:05
Temat postu: [214 95r] Elektryczny szyberdach
Witam,
mam problem z elektrycznym szyberdachem w moim Roverku 214 '94. W skrócie: nie działa :) Kupiłem go parę miesięcy temu i nic z tym nie robiłem, ale teraz już najwyższy czas się tym zająć. ...tylko nie wiem od czego zacząć (gdzie jest silniczek, może to tylko jakiś bezpiecznik). Może ktoś jest mi w stanie jakoś pomóc?
Z góry dzięki za pomoc.

AndrewS - Sob Kwi 14, 2007 17:22

napewno najpierw trzeba sprawdzic bezpieczniki to jest podstawa sa miedzy innymi z lewej strony kierownicy
potem do sprawdzenia sa elementy stykowe takie jak np. przelaczniki na samym koncu sprawdzasz silnik jesli dochodzi do niego napiecie po przycisnieciu przycisku, a nie dziala to pewnie jest uszkodzony chyba ze jest cos zablokowane
dokladniej ci nie opisze gdzie co jest, bo nie mam szyberdachu

jurkac - Sob Kwi 14, 2007 19:07

Jesli to tzw "kanciak" to opis postepowania znajdziesz w serwisowce hondy concerto dostepnej pod adresem http://media.honda.co.uk/...ConcertoManual/ . Jesli Twoj to "okraglak" - dostepny jest do niego na stronach klubowych podrecznik Haynes'a. W '95 byla zmiana modelu wiec wygodnie bedzie Ci dodawac do rocznika "kanciak" - jesli to wlasnie on. W wypadku klopotow z dotarciem do zrodel moge ew. na priva podeslac Ci kawalek z tym tematem z concerto. Ale zapewne wymiana bezpiecznika rozwiaze :razz: .
piter34 - Pon Kwi 16, 2007 11:20

jurkac napisał/a:
Jesli Twoj to "okraglak" - dostepny jest do niego na stronach klubowych podrecznik Haynes'a

Na stronie klubowej jest tylko Haynes do kanciaków.
Do okrągłego jest link do RAVE

pianim - Pon Kwi 16, 2007 11:42

piter34 napisał/a:
Na stronie klubowej jest tylko Haynes do kanciaków.


A gdzie dokładnie jest ten podręcznik? Szukałem, ale nie znalazłem :(

piter34 - Pon Kwi 16, 2007 12:40

pianim napisał/a:
A gdzie dokładnie jest ten podręcznik? Szukałem, ale nie znalazłem :(

Tutaj

jurkac - Pon Kwi 16, 2007 16:49

Piter ma racje, jurkac sie pomylil za co wszystkich zmylonych przeprasza. Pamietalem, ze to manual nie dla mnie ale z powodu silnika a nie karoserii. Mam dowody, ze dzialalem w dobrej wierze. O!
zelus28 - Sob Sty 18, 2014 15:45

Witam,
mam problem z elektrycznym szyberdachem w moim Roverku 214 '94. (kanciak) W skrócie: zrobił sie nieszczelny i przecieka :cry: uszczelki wyglądajom na całe a jednak troche przecieka. Przydał by sie jakiś schemat wymiany uszczelek.
Z góry dzięki za pomoc.

sTERYD - Sob Sty 18, 2014 16:09

sprawdź rurki odprowadzające wodę.
zelus28 - Sro Sty 22, 2014 17:01

sprawdź rurki odprowadzające wodę
a dokładniej w kturym miejscu one są umieszczone ja nic takiego niewidze :|

[ Dodano: Sro Sty 22, 2014 17:01 ]
rurki odprowadzające wodę
w kturym miejscu one są umieszczone ja nic takiego niewidze :| [/quote]