Zobacz temat - [R25 TD] - skrzypienie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 TD] - skrzypienie

gintaro - Nie Kwi 15, 2007 22:19
Temat postu: [R25 TD] - skrzypienie
witam wszystkich!
niedawno kupiłem Roverka 25 w wersji Diesel z 2001, jak zdrowy rozsądek każe wymieniłem w nim wszystko tj. oleje, filtry, rozrząd, tarcze, klocki itp, jednak mimo to od 2-3 dni coś "skrzypi" z przodu, co daje się we znaki zwłaszcza przy wybojach/dziurach. Zawieszenie jest ok (na testach wyszło przy zakupie ok 80% czyli nieźle jak na ten wiek :mrgreen: ). Patrząc na forum wyglądałoby to na jakąś gumę przy wahaczach (jest teraz w KRK piękne lato więc coś mogłoby niby podeschnąć i ocierać) jednak w R25 z tego co się orientuję wahacze były jakieś inne niż w 2-setkach. Może ktoś miałby pomysł, a przede wszystkim: czy trzeba od razu do mechanika, czy nie jest to nagląca sprawa?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

PS. Jacyś klubowicze w Krakowie? :) można by zrobić mini-zjazd kiedyś;)

PS2. Zauważyłem w karoserii mini dziurkę, a także z tył autko jest jakby bez lakieru na powierzchni 2-3 cm^2. Jak o to zadbać żeby nie rozeszło się dalej? Znacie jakieś kosmetyki które jaknajlepiej zadbają o wygląd i stan blachy i lakieru auta? Chciałbym żeby ten R25 pojeździł ładnych parę lat! :mrgreen:

emes - Nie Kwi 15, 2007 23:48

gintaro napisał/a:
PS. Jacyś klubowicze w Krakowie? :) można by zrobić mini-zjazd kiedyś;)


Oczywiście, że są, wystarczy poszukać :-) Do tych tematów mamy osobny kącik.

piter34 - Pon Kwi 16, 2007 11:26

gintaro napisał/a:
Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Zdalnie na pewno nie określimy co u Ciebie skrzypi. Przejedź się do warsztatu p. Midowicza na Klinach i opowiedz o problemie. :)

gintaro napisał/a:
PS. Jacyś klubowicze w Krakowie? :) można by zrobić mini-zjazd kiedyś;)

Owszem, można. Załóż temat w kąciku "spoty lokalne".

Intruz - Pon Kwi 16, 2007 11:33

u mnie tez czasem zaskrzypi jak za szybko najade na spiacego policjanta...
jeszcze nie doszedlem do tego co to moze byc...
Dziurke zalataj zywica chemoutwardzalna, element bez lakieru koniecznie zamaluj jakims podkladem i zrob zaprawke w kolorze lakieru...
Na karoserie moge polecic wosk Armorall z wikingiem na etykiecie...
Jak chcesz lekko wypolerowac lakier to uzyj pasty Automaks...

kondziu27 - Pią Kwi 20, 2007 13:50

ile ci pali ten rover ja mam r25 td i pali 6.6 w miescie przy spokojnej jeździe
Brt - Pią Kwi 20, 2007 13:55

Cytat:
le ci pali ten rover ja mam r25 td i pali 6.6 w miescie przy spokojnej jeździe

To dobrze pali i mniej nie będzie. Skorzystaj z szukaczki bo już były watki o spalaniu ;) I korzystaj z kropek i przecinków...