Zobacz temat - [R414] Gdzie serwisujecie klimę?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414] Gdzie serwisujecie klimę?

paff - Wto Kwi 17, 2007 20:05
Temat postu: [R414] Gdzie serwisujecie klimę?
witam

Nadszedl czas by nabic klime i wogole ja przejzec. Gdzie w swoich miastach to robicie ile za to placicie? A moze jest ktos z Bydgoszczy i powie mi gdzie to zrobic dobrze i tanio? W warsztacie CARMAN zaspiewali mi 120pln. Czy to dobrze? o co mam pytac w warsztacie?

marcel_n - Wto Kwi 17, 2007 20:14

W Norauto chcą 200 za samo nabicie i 60 za przegląd.
Paul - Wto Kwi 17, 2007 20:44

paff napisał/a:
zaspiewali mi 120pln

Wydaje mi się, że taniej trudno będzie Ci znaleźć. U mnie wołają od 120 do 220, zależy, u którego szpeca.
Zapytaj, czy w cenie jest odgrzybianie klimy. Bez pytania powinien sprawdzić szczelność.
Mój magik (nie najtańszy) wypuszcza wsio z instalacji, pompuje azot (czy coś takiego) i sprawdza, czy trzyma ciśnienie. Jak jest OK, to napełnia instalację, sprawdza temperaturę wylatującego powietrza, kasuje i otwiera bramę ;)
Powodzenia :D

paff - Wto Kwi 17, 2007 20:46

domyslam sie ze 120pln to dobra kasa, tylko wlasnie co powinno zostac zrobione punkt po punkcie z moja klimatyzacja w serwisie?

poprosze o manual, krok po kroku ;-) :roll: :roll: :roll:

Paul - Wto Kwi 17, 2007 20:54

paff napisał/a:
poprosze o manual, krok po kroku

Masz wyżej to, co ja sam wiem. Szczegółowo Ci nie podam ciśnienia, ilości gazu itd. bo po to są magicy ;) . Zasięgnij języka u siebie czy gość solidny i wiarygodny. Najlepsze rady na odległość nie zastąpią opinii klientów konkretnego mechanesa :D
Najlepiej, jakby to nie był jakiś "kombinat" z serii wszystko w jednym, tylko jakiś specjalizowany warsztat. Ale tak sobie tylko kombinuję..... ;)

nixon75 - Wto Kwi 17, 2007 22:21

Najważniejsze żeby ściągnęli wszystko do zera później sprawdzają próżnią czy wszystko szczelne. Następnie napełniają olejem później czynnik chłodzący. W dobrych zakładach do oleju dodają marker fluoroscęcyjny. Jak zaczyna gdzieś uciekać gaz to wystarczy lampo ultrafioletowo zaświecić i widać gdzie? I ważne weź dokument ze tam napełniałeś kiedyś tata uzupełniał klimę w wcześniejszym samochodzie i osoba uzupełniająca zapomniała olej wlać do maszyny a wcześniej go wyciągnęła i po krótkim czasie padła sprężarka. Nie miał żadnego dokumentu to powiedziano mu, że tu nie napełniał. Spytaj się czy ta cena to, z odessaniem starego i wlaniem oleju i napełnieniem nowym gazem czy tylko uzupełnienie gazu. Bo czasami tak robią. Ważna też ilość gazu najlepiej jak jest naklejka pod maską z ilością oleju i gazu tak jest w 75 bardzo prawdopodobne ze w innych Roverach też. Jak nie ma naklejki to sprawdzają w swojej książce.
Brt - Wto Kwi 17, 2007 22:29

Dokładnie tak samo u mnie robili :)
chrzanek - Wto Maj 08, 2007 08:58

Witam,
własnie poszukuje serwisu do zrobienia klimatyzacji w moim R214. Może ktoś polecić jakiś dobry zakład w Poznaniu lub okolicach ??

nixon75 - Wto Maj 08, 2007 09:21

chrzanek napisał/a:
własnie poszukuje serwisu do zrobienia klimatyzacji w moim R214

masz zepsuto czy tylko przegląd

chrzanek - Wto Maj 08, 2007 09:32

nixon75 napisał/a:
chrzanek napisał/a:
własnie poszukuje serwisu do zrobienia klimatyzacji w moim R214

masz zepsuto czy tylko przegląd


Auto kupiłem w ubiegłym tygodniu i klima nie chłodzi więc przegląd, napełnienie i mam nadzieje, że to wystarczy.

sardos - Wto Maj 08, 2007 14:26
Temat postu: kima w 3mieście
z moze ktos poleci jakis zakład do servisu klimy w 3mieście -gdzie robia dobrze i tanio
Filip79 - Pią Maj 11, 2007 15:26

chrzanek napisał/a:
nixon75 napisał/a:
chrzanek napisał/a:
własnie poszukuje serwisu do zrobienia klimatyzacji w moim R214

masz zepsuto czy tylko przegląd


Auto kupiłem w ubiegłym tygodniu i klima nie chłodzi więc przegląd, napełnienie i mam nadzieje, że to wystarczy.


Witam

ja mam dokładnie to samo i też w Poznaniu więc jakbyś znalazł kogos wartego polecenia to daj znać

kqba - Sob Maj 12, 2007 12:15

Co ile się robi taki przegląd? U mnie pod maską jest naklejka z przeglądu w Norauto, ale w 2004 roku. Wszystko działa bez zarzutu, tylko czy nie powinienem tego przeglądnąć u fachowca?
nixon75 - Sob Maj 12, 2007 13:25

kqba napisał/a:
Co ile się robi taki przegląd? U mnie pod maską jest naklejka z przeglądu w Norauto, ale w 2004 roku. Wszystko działa bez zarzutu, tylko czy nie powinienem tego przeglądnąć u fachowca?

Zaleca się co dwa lata wyssać wszystko dać nowy olej najlepiej z markierem fluoscencyjnym i nowy gaz.

luczaczo - Nie Maj 13, 2007 23:42

Polecam aktualnie Norauto poniewaz zdiagnozuja klime za darmo i jeszcze do tego wyczyszcza filtr czasteczkowy ;)
Ps. Pozno podpowiadam ale moze sie to koledze akurat teraz przydac ;)