Zobacz temat - [R414] Ile benzyny na gazie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414] Ile benzyny na gazie

paff - Pią Kwi 20, 2007 21:11
Temat postu: [R414] Ile benzyny na gazie
witam

jak sie domyslam majac instalke gazowa i tak sie uzywa benzyne. moje pytanie brzmi nastepujaco. Przy instalce sekwencyjnej do silnika 1.4Si ile srednio wydaje sie na benzyne na ktorej pewnie auto rusza...i wogole jak dlugo pali benzyne a potem gaz? interesuje mnie to zwlaszcza w ruchu miejskim z opcja krotkich dystansow

pozdrawiam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

AndrewS: poprawilem nawiasy w temacie

arturky - Sob Kwi 21, 2007 14:17

cześć ;)

silnik uruchamiany jest na benzynie, w instalce sekwencyjnej przełączenie na zasilanie LPG następuje po uzyskaniu odpowiedniej temperatury.

Jeżeli jeździsz na bardzo krótkich dystansach to zwłaszcza zimą, zanim motor się trochę rozgrzeje to potrwa :roll:

Niech jeszcze wypowiedzą się posiadacze sekwencyjek z Twoim modelem silnika.

piter34 - Pon Kwi 23, 2007 16:11

paff napisał/a:
Przy instalce sekwencyjnej do silnika 1.4Si ile srednio wydaje sie na benzyne na ktorej pewnie auto rusza

Nie pamiętam...

paff napisał/a:
i wogole jak dlugo pali benzyne a potem gaz?

Wszystko zalezy od temperatury.
W instalce gazowej masz ustawiony jakiś tam próg temperatury przełączenia na gaz (w dobrej II gen. też tak jest). Można gazowników prosić, aby ustawili jak najmniejszy.
W zimie i krótkich dystansach większość km pokonasz niestety na benzynie.

Primo - Pią Maj 18, 2007 20:32

Witam mam r214 si 96r sekwencja pełna mam Njalepszym sposobem na szybkie przełaczenie na gaz to lepiej postac i niech atuto popracuje chwilke na wolnych obrotach niz od razu jechac. Przełaczenie nastepuje poprzejechaniu mniej wiecej 500m w okresie zimy w innych okresach jest inaczej bez rozgrzewania silnika na postoju.Sekwencjia ma trzy warunki temp 25 stopni i obroty jak pamietam 2200 obr/min. Lub temp i czas 25sekund i obroty.
paff - Sob Maj 19, 2007 03:24

Primo, czy moglbys podac wiecej detali na temat swojej instalki? jaka firma itp... i inne interesujace detale, bo caly czas sie zastanawiam czy i jaka instalke sekwencyjna wstawic :)
piter34 - Pon Maj 21, 2007 11:18

paff napisał/a:
Primo, czy moglbys podac wiecej detali na temat swojej instalki? jaka firma itp... i inne interesujace detale, bo caly czas sie zastanawiam czy i jaka instalke sekwencyjna wstawic

Stag 300 + wtryski Valtek + reduktor Zavoli/Tomasetto/EmmeGas.
Tanie i dobre.

paff - Wto Maj 29, 2007 16:08

prosze o konslutacje

Czy cena 2700pln za sekwencje BRC z 2letnia gwarancja itp... to dobra cena na polskim rynku?

poza tym czy ktos gazowal auto w Bydgoszczy? czy ktos zagazowal taniej? albo poleca inna instalacje?

Czekam na sugestie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

piter34 - Wto Maj 29, 2007 18:53

paff napisał/a:
Czy cena 2700pln za sekwencje BRC z 2letnia gwarancja itp... to dobra cena na polskim rynku?

Tak. Dobra cena i dobra instalacja.
Mniemam, ze dotyczy to Sequenta24

PHJOWI - Wto Maj 29, 2007 19:41

chyba BRC jest jedną z najlepszych na rynku kumpel ma skorupe 93 v6 i instalke BRC 3 lata i spokój , ale co 40000 jeżdzi na regulacje i wymiane filterka.
7Tomi - Wto Maj 29, 2007 19:54

PHJOWI napisał/a:
chyba BRC jest jedną z najlepszych na rynku kumpel ma skorupe 93 v6 i instalke BRC 3 lata i spokój , ale co 40000 jeżdzi na regulacje i wymiane filterka.


Ja wymienialem filterek co 20000 a przeglądzik po każdych 10000km i też było ok.

paff - Wto Maj 29, 2007 22:10

no chyba sie skusze na to BRC ;-)
AndrewS - Wto Maj 29, 2007 22:11

nasza elpi gaz II gen , w sumie w dwoch samochodach 155 tys. drugi parownik od niedawna (BRC), przezyla kolizje, ma 8 lat
zmieniane czasami filterki :)
moze ze dwa przeglady, oczywiscie szczelnosc na ogolnym przegladzie

coona - Sro Maj 30, 2007 14:08

Podepnę się do tematu.Nie mam sekwencji tylko II generację ale właśnie zauważyłem że w okresie jednego miesiąca mimo 99% jazdy na gazie to jakieś 4-5L benzyny mi ucieka-czy to możliwe czy po prostu tak wskaźnik oszukuje.
Dodam że w miesiącu "zjeżdzam" ok 75-90L gazu.

AndrewS - Sro Maj 30, 2007 14:13

jesli za kazdym razem odpalasz z benzyny, to chyba jest to mozliwe
maciej - Sro Maj 30, 2007 14:15

coona napisał/a:
Podepnę się do tematu.Nie mam sekwencji tylko II generację ale właśnie zauważyłem że w okresie jednego miesiąca mimo 99% jazdy na gazie to jakieś 4-5L benzyny mi ucieka-czy to możliwe czy po prostu tak wskaźnik oszukuje.
Dodam że w miesiącu "zjeżdzam" ok 75-90L gazu.


To jak najbardziej możliwe, bo możliwe, że masz wysoko ustawioną temperaturę przełączenia (w dobrej instalacji II gen. to się daje przestawić) i na początku jeżdzisz długo na benzynie.

Piszesz o zimie, czy o lecie?
Bo zimie jest jeszcze gorzej, bo jest zimniej i silnik dłużej się nagrzewa.

Poobserwuj po jakim czasie autko przełącza się z benzyny na gaz.
Podpowiem, że przy takich temperaturach jak obecnie mój 827 (też II gen.) przełącza od razu przy pierwszym przekroczeniu 2500 obr.

W zimie zajmuje mu to 1-2 km jazdy, zeleżnie od temperatury powietrza.

paff - Czw Maj 31, 2007 15:17

mam dylemat następujący:

co brać?

BRC sequent24 za 2700pln
czy STAG 300 za 2500pln ?? ?

prosze o opinie bo naponiedzialek jestemumowiony na montaż. czy BRC jest warte 200pln roznicy ?? help :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile:

snake0908 - Czw Maj 31, 2007 17:10

paff napisał/a:
co brać?



Ja niedawno zalozylem instalacje gazowa (sekwencyjna) właśnie na stag-300 i jest OK. Kosztowało mnie to właśnie 2500zl. BRC tez jest na pewno dobre, wiec decyzja należy do ciebie :)

[R45 1.8 00r]

paff - Czw Maj 31, 2007 17:12

kurcze no ;-) mam swiadomosc ze dobrze wyregulowane to i na marnej sekwencji albo na dobre II gen. bedzie smigac (choc tu male ryzyko)

ale moze ktos wie czym to sie tak de facto rozni STAG300 vs. BRC sequent24

szczegolnie licze na zdanie Piter34, bo widze ze udzila sie na forum LPG:)

maciej - Pią Cze 01, 2007 08:40

paff napisał/a:
ale moze ktos wie czym to sie tak de facto rozni STAG300 vs. BRC sequent24

Sterownikiem, wtryskami, parownikiem itp.

Główna różnica jest taka, że STAG to sterownik (komputer) polskiej produkcji, a BRC ma pewnie włoski.

Ja mam STAG'a 200-4 i jestem bardzo zadowolony.

piter34 - Pią Cze 01, 2007 11:17

paff napisał/a:
ale moze ktos wie czym to sie tak de facto rozni STAG300 vs. BRC sequent24

Stag 300 to elektronika (sterownik, czujniki, okablowanie) współpracująca z listwą wtrysków i reduktorem. Poczytaj sobie dokładnie na stronie http://www.ac.com.pl/autogaz/stag300/

Można sobie stamtąd pobrać program do kalibracji instalacji oraz pełną dokumentację, po przeczytaniu której można ścigać niefachowego gazownika.

BRC jako firma ma bardzo dobrą renomę i w przypadku tych instalacji powinieneś dostać 2 lata gwarancji bez limitu kilometrów + assistance na terenie kraju (Stag ma chyba rok gwarancji producenta, czasem gaziarze dorzucają kolejny rok). Sequent24 nie ma tak dużych możliwości regulacji jak Stag, ale z doświadczenia wiem, że są to instalacje raczej instalacje bezproblemowe. BRC ma niestety baaardzo głośne wtryskiwacze :lol:

Dowiedz się jakie są warunki gwarancji na Staga. Jeżeli porównywalne jak do BRC, a zakład monterski ma dobrą renomę, to montuj Staga.

paff - Pią Cze 01, 2007 14:29

wynegocjowane bedzie BRC za 2650. przekonaly mnie warunki gwarancji. w przypadku STAG wadliwy element jest wysylany do naprawy/wymiany w przypadku BRC wszystko jest na miejscu bo maja na miejscu dealera BRC. no i to ze BRC ma ogolnopolska gwarancje :)
piter34 - Pią Cze 01, 2007 15:02

paff napisał/a:
w przypadku STAG wadliwy element jest wysylany do naprawy/wymiany

Myślę, że procedura reklamacji podzespołów Staga zależy od zakładu monterskiego.
Są takie, które wymieniają na miejscu i potem same się rozliczają z producentem.