Zobacz temat - [R45] Co to za tempomat?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Co to za tempomat?

drooid - Wto Kwi 24, 2007 17:18
Temat postu: [R45] Co to za tempomat?
Niedawno kupiłem autko z nietypowym moim zdaniem tempomatem. Instrukcja, różne zdjęcia, rysunki itp. pokazują przycisk tempomatu pod tablicą zegarów ze sterowaniem w dostawionych do kierownicy przyciskach. Ja mam wszystko w jednym. Jedna dodatkowa wajcha za wajchą od wycieraczek. Czy to fabryczne montowanie, czy domontowane z jakiegoś innego modelu??
Nigdzie nie znalazłem opisu takiego właśnie ustrojstwa. Czyżby to jakiś nietypowy model R45?? :roll:


piter34 - Wto Kwi 24, 2007 17:27

Moim zdaniem ten tempomat jest dokładany.

[ Dodano: Wto Kwi 24, 2007 5:29 pm ]
Tempomat występował w R45 tylko z silnikiem 2.0 benzynowym.

Doleslaw - Wto Kwi 24, 2007 17:39

Głowy nie dam, ale podobny przełącznik do tempomatu miał mój znajomy w amerykańskiej wersji Hondy Accord, ale o ile pamiętam po lewej stronie kierownicy! Czyżbyś miał tempomat od angielskiej Hondy? :-)
drooid - Wto Kwi 24, 2007 17:46

Ehhh... opisy techniczne na roverki.pl mówią że wersja 1.8 ma skrzynię M4. Ja akurat mam M5 :roll:
Wg poprzedniego właściciela jest to wersja Celeste :roll:
Nic mi to nie mówi, czy moża była to jakaś bardziej wypasiona :) wersja?? Z dodatkowego wypasu mam niby 4xairbag i skórzane fotele, chromy na lusterkach i ich podgrzewanie. Ale halogenów już nie ma :( Może taki tempomat to w ramach jakiejś dziwnej opcji dodatkowej??

Tak wygląda z boku.

piter34 - Wto Kwi 24, 2007 18:15

drooid napisał/a:
Ehhh... opisy techniczne na roverki.pl mówią że wersja 1.8 ma skrzynię M4. Ja akurat mam M5 :roll:

Na stronie jest oczywiście błąd...

Instrukcja do R45 mówi, że tempomat fabrycznie był tylko w 2.0 benzynie.

drooid - Wto Kwi 24, 2007 21:21

Hmm.... czyli mam jakiś hand-made wynalazek :(
W sumie.... ważne, że działa ;)

[ Dodano: Pią Kwi 27, 2007 10:11 pm ]
Właśnie zobaczyłem, że mój tempomat jest dokładnie taki jak opisują w RAVE w akcesoriach dodatkowych. Co pewnie nie zmienia faktu, że nie było to robione fabrycznie.

Armandoo - Sob Lut 02, 2008 13:21

Witam,

Identyczny tempomat ma mój ojciec w R 600 diesel z roku 1999r.( tylko ,ze po lewej stronie kierwonicy )
Też zastanawiałem się co to za wynalazek.
Myślałem ,że jakiś dostawiany bo wygląda jakoś dziwnie.
Wie ktoś gdzie znaleźć do niego instrukcje obsługi?

piter34 - Sob Lut 02, 2008 13:29

drooid napisał/a:
Właśnie zobaczyłem, że mój tempomat jest dokładnie taki jak opisują w RAVE w akcesoriach dodatkowych.

No właśnie ja ostatnio przeglądałem folder i wychodzi na to, ze to na fotce w poście otwierającym wątek występuje jako fabryczny dodatek.

Ciufa - Sob Lut 02, 2008 19:12

drooid napisał/a:
Wg poprzedniego właściciela jest to wersja Celeste
Nic mi to nie mówi, czy moża była to jakaś bardziej wypasiona wersja?? Z dodatkowego wypasu mam niby 4xairbag i skórzane fotele, chromy na lusterkach i ich podgrzewanie. Ale halogenów już nie ma


mam ta samoa wersje i sie nazywa CHARME nie CELESTE :]

sTERYD - Sob Lut 02, 2008 23:53

celeste to bodaj najwypasniejsza wersja R75 :razz:
Ciufa - Nie Lut 03, 2008 21:14

Celeste to najlepsza wersja kazdego roverka (chyba)
piter34 - Nie Lut 03, 2008 22:33

Ciufcia napisał/a:
Celeste to najlepsza wersja kazdego roverka (chyba)

Jeszcze Connoisseur (w R45 i R75, odpowiednik Celeste na niektórych rynkach)

drooid - Wto Lut 05, 2008 17:42

A czym się różnią wersję Classic, Charme i Celeste?? Idzie gdzieś o tym poczytać?
piter34 - Sro Lut 06, 2008 09:47

drooid napisał/a:
A czym się różnią wersję Classic, Charme i Celeste?? Idzie gdzieś o tym poczytać?

Z pamięci nie wyrecytuję, zwłaszcza dla R45, ale wymieniłeś je w wersji od uboższej do najbogatszej.
W R75 w wersji Classic np. nie było nawet klimatyzacji. :lol:

drooid - Sro Lut 06, 2008 23:12

Wersje te muszą się jednak czyś różnić. A może nawet autka różnią się między sobą w ramach wersji?? Nie podejrzewam jednak żebym miał wersję Celeste, bo czy mogłaby być to wersja bez fabrycznych dodatków typu: halogeny, tempomat, sterowanie radia itp.? Czy wersja tak na prawdę nie jest zaszyta w VIN, w czymś co się zowie trim level??
Swoją drogą ciekawi mnie czy wersje z VIN są gdzieś rozpisane...

PHJOWI - Sro Lut 06, 2008 23:34

ciężko rozgryść oznaczenia wyposażenia ponieważ różne były opcje na dany kraj , w 400 /45 określenie standartu znajduje się w Vin na 6 pozycji
piter34 - Pią Lut 08, 2008 11:48

drooid napisał/a:
Wersje te muszą się jednak czyś różnić.

No jasne, że muszą. Wyposażeniem.

drooid napisał/a:
A może nawet autka różnią się między sobą w ramach wersji??

Mogą, jeśli ktoś np. do wersji Club dorzucał sobie dodatkowe opcje.