Zobacz temat - [R214si] awaria skrzyni biegów (napęd prędkościomierza)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214si] awaria skrzyni biegów (napęd prędkościomierza)

arturm - Czw Kwi 26, 2007 21:56
Temat postu: [R214si] awaria skrzyni biegów (napęd prędkościomierza)
Witam,
W moim aucie padł prędkościomierz, mechanik ustalił, że jest to wina przekładni znajdującej się wewnątrz skrzyni biegów, która napędza mechaniczną część czujnika prędkości. Nie można dokładnie ustalić co i jak bez rozebrania skrzyni biegów.

W tym warsztacie wyjęcie i włożenie skrzyni to 300zł, rozłożenie i złożenie (w sąsiednim warsztacie) to 450zł, plus cena części, które będzie trzeba wymienić, a których pewnie nie da się normalnie dostać, jak tylko przez autoryzowany serwis = drogo.
W tym momencie zaczęły się rozważania, czy nie opłaca się bardziej wymienić skrzyni biegów...

Stąd pytania:
1. Podejrzewam, że są warsztaty, które wyjmują i rozkładają skrzynie "za jednym zamachem" i może to być trochę tańsze. Czy ktoś zna taki zakład we Wrocławiu lub okolicach? (Czy np. ktoś naprawiał tu skrzynię Rovera?) Czy ogólnie polecacie jakieś warsztaty, które zajmują się skrzyniami biegów?

2. Czy pchalibyście się w naprawianie skrzyni, co może doprowadzić do wymknięcia się kosztów spod kontroli, czy raczej w wymianę skrzyni?
Na Allegro są dostępne skrzynie od 600zł wzwyż, niektóre firmy oferfują nawet montaż i 3-miesięczną gwarancję. Czy ktoś ma doświadczenia w tym temacie, mógłby coś polecić lub odradzić?

Pozdrawiam wszystkich właścicieli, czytelników, itp. :)
Artur

jerzu - Czw Kwi 26, 2007 22:08

No właśnie jestem na podobny etapie co Ty. Byłem dzisiaj u mechanika i stwierdził że naprawa skrzyni nie ma sensu bo są duże koszty i lepiej kupić nową. W sobotę jadę jeszcze do jednego mechanika i podejmę decyzję. Na Twoim miejscu również spytałbym się jeszcze w innym warsztacie a jak koszty będą podobne to kupno nowej-używki.
O cenę części możesz spytać tutaj:
http://www.v12.com.pl/

Golab33 - Czw Kwi 26, 2007 22:10

Witam!!!miałem ten sam problem w moim roverku tylko że ja musialem wymienic skrzynie bo mi biegi wyskakiwały i dalem 750 zl i sam sobie zmienilem ale powiem tak rozłożywszy tą skrzynie na części pierwsze zauważyłem ze tam jest tylko tarczka ktora sie kreci i w jakis sposob napedza igiełkie w impulsatorze!!!dam ci jedna rade zebys przed wyjeciem skrzyni wyjął sam impulsator i sprawdzil czy przypadkiem tam nic sie nie rozłączyło albo nie pekla ci igielka.......tylkoo uwazaj bo jak odetkniesz te rurki od impulsatora to bedzie lecial plyn od wspomagania i zeby ci caly nie poszedl w glebe.....jak cos bedziesz chcial wiecej wiedziec to napisz...POZDROWIONKA :lol:
etimark - Czw Kwi 26, 2007 22:25

Miałem podobny problem z prędkościomierzem, koledzy na forum poradzili mi wymienić czujnik obrotów, itak też uczyniłem. Ku mojemu zdziwieniu nic to nie pomogło, więc zaczołem dochodzić. Okazało się że styki we wtyku impulsatora tak skorodowiały że trzeba było bardzo cierpliwie i dokładnie je wyskrobać i natłuścić. Pozostał mi sprawny impulsator.
A wogule to złączki w roverach często są zawodne.

piter34 - Pią Kwi 27, 2007 10:21

Golab33 napisał/a:
Witam!!!miałem ten sam problem

Ale Ty masz zupelnie inną skrzynię. ;-)

arturm napisał/a:
W tym warsztacie

Możesz podać nazwę?

Ja osobiście brałbym używkę w wypadku chęci robienia czegoś ze skrzynią.

krzych1 - Pią Kwi 27, 2007 10:40

Witam.
Sugestia dla Administratorów - może by tak wrzucić http://www.v12.com.pl/ na stronę klubową - Części i warsztaty?

Kozik - Pią Kwi 27, 2007 10:57

etimark napisał/a:
Okazało się że styki we wtyku impulsatora tak skorodowiały że trzeba było bardzo cierpliwie i dokładnie je wyskrobać i natłuścić.


U mnie było to samo tylko impulsatora nie kupowałem - wystarczyło wyczyścić styki.

piter34 - Pią Kwi 27, 2007 11:35

krzych1 napisał/a:
Sugestia dla Administratorów - może by tak wrzucić http://www.v12.com.pl/ na stronę klubową - Części i warsztaty?

A co? Nie ma ich?

jerzu - Pią Kwi 27, 2007 13:36

piter34 napisał/a:
krzych1 napisał/a:
Sugestia dla Administratorów - może by tak wrzucić http://www.v12.com.pl/ na stronę klubową - Części i warsztaty?

A co? Nie ma ich?

Są już na stronie klubowej :)

PTE - Pią Kwi 27, 2007 14:37

piter34 napisał/a:

Ja osobiście brałbym używkę w wypadku chęci robienia czegoś ze skrzynią.


Która może Ci paść po kilku tys. km. No chyba że ma względnie mały przebieg. Tylko skąd takie brać? :roll:

krzych1 - Pią Kwi 27, 2007 16:51

Cytat:
A co? Nie ma ich?

A co? Są?
Wielkie sorry, oczywiście, że są.

piter34 - Pią Kwi 27, 2007 17:05

krzych1 napisał/a:
Wielkie sorry, oczywiście, że są.

Od dosyć dawna. ;-)

Tomi - Pią Kwi 27, 2007 23:12

arturm napisał/a:
W moim aucie padł prędkościomierz, mechanik ustalił, że jest to wina przekładni znajdującej się wewnątrz skrzyni biegów, która napędza mechaniczną część czujnika prędkości. Nie można dokładnie ustalić co i jak bez rozebrania skrzyni biegów

W jaki sposób to ustalił??
arturm napisał/a:
1. Podejrzewam, że są warsztaty, które wyjmują i rozkładają skrzynie "za jednym zamachem" i może to być trochę tańsze. Czy ktoś zna taki zakład we Wrocławiu lub okolicach? (Czy np. ktoś naprawiał tu skrzynię Rovera?) Czy ogólnie polecacie jakieś warsztaty, które zajmują się skrzyniami biegów?

Może warto zweryfikować tą diagnozę w innym warsztacie. Jeśli skrzynia działa dobrze, a nie działa tylko prędkościomierz, to może padł Ci impulsator a nie skrzynia?

[ Dodano: Pią Kwi 27, 2007 11:14 pm ]
piter34 napisał/a:
Ale Ty masz zupelnie inną skrzynię.

... ale impulstaor potrafi być ten sam. Różnią się wtedy częscią mechaniczną.

arturm - Czw Maj 10, 2007 21:28

Mechanik wymienił czujnik prędkości (zarówno część mechaniczną, jak i elektroniczną) i nic to nie dało. Powiedział, że tryb w skrzyni biegów, który napędza czujnik, luźno się kręci. Sięgnął tam paluchem, a żeby zobaczyć, co dokładnie się dzieje, trzeba rozłożyć skrzynię.

Na razie, zamierzam zweryfikować tą diagnozę w jakimś innym warsztacie.
Czy polecacie/znacie zakłady we Wrocławiu lub okolicy, które zajmują się podobnymi rzeczami?

Jerzu: jak się potoczyła sprawa Twojej skrzyni?

Piter34: zakład przy ul. Pięknej (zaraz za sklepem rowerowym patrząc od Hubskiej)


Dzięki za odzew, pozdrawiam.

jerzu - Czw Maj 10, 2007 21:40

No ja zakupiłem nową skrzynię a teraz czekam na uszczelniacze i sprzęgło(bo to przy okazji można wymienić). Ja też byłem u 2 mechaników by zasięgnąć porady. Obydwaj powiedzieli że nie opłaca się rozkładać bo koszty naprawy przewyższą koszty kupna używanej skrzyni. Jak tylko dojdą części wstawię auto do mechanika i zrobię podmiankę. Koszt wymiany samej skrzyni to ok 200 zł. Za skrzynię zapłaciłem 600 zł wiec za 800 będę miał (mam nadzieje) zrobione.
GreenApple - Czw Maj 10, 2007 22:57

arturm napisał/a:
W moim aucie padł prędkościomierz

jerzu napisał/a:
za 800 będę miał (mam nadzieje) zrobione.

Jak za naprawę prędkościomierza to trochę drogo, nie uważacie? No ale kto bogatemu zabroni? :mrgreen: Ja bym sobie wyskalowała obrotomierz dla 4 i 5 biegu dwukolorowymi znaczkami i jeździła tak sto lat... Oj faceci... :razz: arturm, mam nadzieję że tak właśnie zrobisz!

jerzu - Czw Maj 10, 2007 23:02

GreenApple napisał/a:
arturm napisał/a:
W moim aucie padł prędkościomierz

jerzu napisał/a:
za 800 będę miał (mam nadzieje) zrobione.

Jak za naprawę prędkościomierza to trochę drogo, nie uważacie? No ale kto bogatemu zabroni? :mrgreen: Ja bym sobie wyskalowała obrotomierz dla 4 i 5 biegu dwukolorowymi znaczkami i jeździła tak sto lat... Oj faceci... :razz: arturm, mam nadzieję że tak właśnie zrobisz!

U mnie nie padł prędkościomierz. U mnie niestety popsuło się trochę więcej.

GreenApple - Czw Maj 10, 2007 23:11

jerzu napisał/a:
U mnie niestety popsuło się trochę więcej

No wiem, ale tu koszty miały być takie same! :smile:
arturm napisał/a:
W moim aucie padł prędkościomierz, mechanik ustalił, że jest to wina przekładni znajdującej się wewnątrz skrzyni biegów, która napędza mechaniczną część czujnika prędkości. Nie można dokładnie ustalić co i jak bez rozebrania skrzyni biegów.

W tym warsztacie wyjęcie i włożenie skrzyni to 300zł, rozłożenie i złożenie (w sąsiednim warsztacie) to 450zł, plus cena części

jerzu - Czw Maj 10, 2007 23:13

450 samo rozłożenie do tego trzeba doliczyć sobie części. myślę że spokojnie ok 700 zł jak nie lepiej.
AndrewS - Czw Maj 10, 2007 23:18

GreenApple napisał/a:
Jak za naprawę prędkościomierza to trochę drogo, nie uważacie? No ale kto bogatemu zabroni?


dokladnie juz bym wolal licznik rowerowy zalozyc :mrgreen:

Brt - Czw Maj 10, 2007 23:19

NIestety kazde wyjęcie i rozebranie skrzyni jest kosztowne :| i nieważne co padło, czy tylko napęd prędkościomierza czy coś wiecej. Hmm pomysł z nalepkami jest hmmmm genialny :D heheh

PS.GreenApple pierwszy raz widzę, że jesteś kobietą :D Chyba niedawno zmieniłaś płeć ;)

piter34 - Pią Maj 11, 2007 12:10

arturm napisał/a:
Mechanik wymienił czujnik prędkości (zarówno część mechaniczną, jak i elektroniczną) i nic to nie dało.

No to ja bym zażądał zwrotu kasy wywalonej w błoto i zmienił mechanika albo szukał potwierdzenia diagnozy w innym warsztacie. :roll:

arturm - Wto Maj 15, 2007 19:39

Na razie jeżdżę bez prędkościomierza i nie przeszkadza mi to (także stojący w miejscu mileage), ale niestety skrzynia zaczęła wydawać nieprzyjemne dźwięki, więc liczę się z możliwością jej wymiany.

jerzu: a jak kupiłeś skrzynię? Widzę różne ogłoszenia w sieci, ale to wygląda jak czysta loteria, bo przecież nie wiadomo, w jakim stanie są te skrzynie i przez co przeszły. Chyba, że ma się jakieś zaufane źródło.

Wydaje mi się, że najsensowniej jest znaleźć zakład, który ma skrzynię i ją od razu wymieni. Zwłaszcza, że niektórzy oferują gwarancję w takim przypadku (np. trzymiesięczną).

Czy znacie zakłady we Wrocławiu i w okolicy, które zajmują się skrzyniami biegów, tak żeby poradzić się kogoś znającego się na rzeczy?

jerzu - Wto Maj 15, 2007 20:55

Ja kupiłem skrzynię biegów z gwarancją rozruchową na 14 dni. Jeżeli po jej założeniu będzie coś nie tak to oddam i dostanę inną :) Niestety za każde założenie muszę płacić ale zawsze mogę sobie skrzynie wymienić :P Raczej każdy sprzedający da Ci gwarancję na rozruch a to już jakieś rozwiązanie. Ale jeżeli masz gdzieś blisko warsztat który sprzedaje skrzynię i do tego Ci ją wymienią to nie zastanawiaj się bo to dobra opcja.
rovek - Pią Gru 17, 2010 20:32

W którym miejscu znajduje się impulsator? Mam problem z prędkościomierzem, nie działa, tylko czasami się załącza