Zobacz temat - [R45] Wymiana paska rozrządu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Wymiana paska rozrządu

snake0908 - Sob Kwi 28, 2007 11:20
Temat postu: [R45] Wymiana paska rozrządu
Witam


W za pare dni bede wymienial pasek rozrzadu w moim Roverku 1.8 16V 00r, czy moze ktos z was juz wymienial go samodzielnie? Ogladalem filmik o wymianie paska rozrzadu w roverku na googlach, tylko ze tam gosc ma wyciagniety silnik i zablokowanie kola zamachowego nie jest problemem. Moje pytanie brzmi, jak zablokowac kolo zamachowe zeby wymienic pasek?
Pozdrawiam

R 45 1.8 00r

blue827 - Pią Maj 04, 2007 00:09
Temat postu: Re: R 45 1.8 00r wymiana paska rozrzadu
snake0908 napisał/a:
Witam
Moje pytanie brzmi, jak zablokowac kolo zamachowe zeby wymienic pasek?

Jeśli w twoim kole pasowym są otwory to spróbuj dobrać jakieś wiertło które ciasno wchodzi i podłóż coś pod nie, np. jakąś deseczkę. Tzn jak koło będzie się przekręcało , i wiertło pędzie szło w dół to się zaprze o deseczke, a deseczka o podłogę, i koło unieruchomione. (na tej fotce nie ma wiertła ani deseczki)


Ale najprawdopodobniej ten sposób nie zadziała, ja musiałem odkręcić rozrusznik aby mieć dostęp do koła zamachowego.

Nie trzeba go całkowiecie wyjmować , jedynie odchylić na tyle aby było miejsce na włożenie jakiejś solidnej metalowej sztabki (np ceownik) między zęby i żeby sztabka zaparła się o obudowę. I w ten sposób zablokowałem cały wał.

Natomiast aby odkręcić śrubę na kole pasowym nalezy użyć ogromnej siły. W moim przypadku śruba była 19stka, więc użyłem klucza do kół (krzyżak) pomiędzy jego ramiona nałożyłem na ukos łom, na łom nałożyłem długą rurę (od słupka ogrodzeniowego) i dopiero na takiej długiej dźwigni śruba odpuściła. Aha, taki zwykły klucz krzyżak do kół co są po 20zł w supermarketach to się giął , skręcał w osi!! użyłem bardziej mocarnego klucza który ktoś mi pożyczył.

Jeszcze słyszałem o takim sposobie na odkręcenie tej śruby. nałożyć klucz, i 'pyknąć' rozrusznikiem, tak że klucz uderza w półośkę a śruba puszcza, ale lepiej tego nie próbować.

snake0908 - Pią Maj 04, 2007 06:39
Temat postu: Re: R 45 1.8 00r wymiana paska rozrzadu
Dziekuje za podpowiedz, moze dzisiaj dojda czesci to sie za to bire :) . Pozdrawiam
sTERYD - Pią Maj 04, 2007 08:23

a niektórzy poprostu wbijają 2-3 bieg i wciskaja hamulec... świetnie blokuje, tylko trzeba mieć kogoś coby ten hamulec trzymał
snake0908 - Sob Maj 05, 2007 08:13

Witam

Wczoraj dostalem pasek Dayco i rolke SFK, tylko na pasku nie ma strzalek kierunkowych. Pierwszy raz spotkalem sie z czyms takim (na paskach zawsze byly strzalki ktore mowily w ktora strone ma sie zalorzyc pasek) czy w takim razie obojetne jest jak zalorze pasek? pozdrawiam

[R 45 1.8 00r]

Pyzdra - Sob Maj 05, 2007 08:57
Temat postu: Blokada koła zamachowego
Otwór do blokady koła zamachowego znajduje się w trudno dostępnym miejscu . Jest to tuż nad lewym (od kierowcy) przegubem i z boku wkładamy wiertło 6mm. Aby ten otwór zobaczyć należy wymontować grubą rurę gumową od przepływomierza do turbiny.Szukanie otworu zajęło mi kilka minut,ale należy to zrobić ,bo blokada jest niezbędna
blue827 - Sob Maj 05, 2007 11:13

snake0908 napisał/a:
Witam
Wczoraj dostalem pasek Dayco i rolke SFK, tylko na pasku nie ma strzalek kierunkowych. Pierwszy raz spotkalem sie z czyms takim (na paskach zawsze byly strzalki ktore mowily w ktora strone ma sie zalorzyc pasek) czy w takim razie obojetne jest jak zalorze pasek? pozdrawiam
[R 45 1.8 00r]

na moim pasku Mitsuboshi żadnych strzałek nie było, no chyba że przeoczyłem :neutral: to by był zonk bo już mam prawie wszystko skręcone..

snake0908 - Sob Maj 05, 2007 12:55

blue827 napisał/a:
na moim pasku Mitsuboshi żadnych strzałek nie było, no chyba że przeoczyłem :neutral: to by był zonk bo już mam prawie wszystko skręcone..


Widocznie nie we wszystkich samochodach sa te strzalki kierunkowe na pasku. Pasek juz wymienilem i na starym pasku tez nie mialem zadnych strzalek, widocznie tak ma byc :) .
Pozdrawiam

[R 45 1.8 00r]

Lechos - Nie Maj 06, 2007 09:04

kupilem pasek Conti i tez na nim brak strzalek kierunkowych