Zobacz temat - [R200]Historyjka o wyciąganiu nagrzewnicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200]Historyjka o wyciąganiu nagrzewnicy

sandal - Pon Kwi 30, 2007 09:17
Temat postu: [R200]Historyjka o wyciąganiu nagrzewnicy
Jako, że nagrzewnica w moim autku jest zapchana zapragnąłem ją wyciągnąć i wyczyścić.
Grzebałem już przy wielu autach, ale takich patentów jak w R200 to jeszcze me oczy nie widziały.
Jak wiadomo nagrzewnica jest zamontowana w plastikowej obudowie za konsolą środkową i żeby się do niej dostać trzeba zdemontować tą właśnie konsolę.
Śrubka po śrubce okazuje się że trzeba zdjąć całą deskę rozdzielczą, dopiero po jej zdjęciu jest jako taki dostęp do obudowy nagrzewnicy.
I tutaj zrodził się wielki ogromny klops - odkręciłem wszystko co się da, pozdejmowałem zaczepy z obudowy nagrzewnicy i co się okazuje, skubana rasa trzyma się jeszcze w jednym miejscu - tyle, że po dokładnym obejrzeniu nie byłem w stanie zlokalizować tej jednej trzymającej całość śruby.
Po kilku godzinach namysłów, oglądań, próbowania wyrwania obudowy, konsultacji z osobami postronnymi podjąłem decyzję, składam całość do stanu sprzed rozłożenia :-)

Plusem tego wszystkiego jest, to że poznałem trochę swoje auto od strony mechanicznej.
Minusem, że jak miałem zapchaną nagrzewnicę tak dalej ją mam, przy czym bez wyciągnięcia jej nie można jej wyczyścić tak bardzo jest zdewastowana.

Nawet jakby okazało się że trzeba wymienić nagrzewnicę, to i tak nie mogę tego zrobić bo w żaden sposób nie jestem w stanie wyciągnąć tej starej.

A że nie mam zamiaru w zimie jeździć w nieogrzewanym aucie powoli zaczynam myśleć o sprzedaży auta.

Do mechanika jechać nie chcę, bo mnie skasuje jak za zboże, a znając życie też nie znajdzie sposobu na wyciągnięcie tego ustrojstwa z obudowy.

sTERYD - Pon Kwi 30, 2007 09:32

No widzisz trzeba bylo wcześniej zapytać, pewnie jest tu kilka osób, ktore się dobierały do nagrzewnicy w R200, a nawet jeśli nie to:
robisz klik tutaj:
http://rover800.gaima.co.uk/Rover800/Rave.iso
czekasz trochę aż przyjdzie :mrgreen:
odpalasz to z demona
znajdujesz R200 i w repair manuals na stronie 1037 masz instrukcję obraskową
:mrgreen:

sandal - Pon Kwi 30, 2007 09:49

Pytałem, pozostało bez odpowiedzi :-(

A rave właśnie ściągam.

BTW szczerze myślałem że jest to znacznie prostsze, zwłaszcza że bez żadnej instrukcji wyciągałem nagrzewnicę z transita i omegi i jakoś to poszło :-)


EDIT: znalazłem sobie książkę Haynes do R214 i 414 w pdfie, czy w tej książce coś na temat nagrzewnicy będzie?

piter34 - Czw Maj 03, 2007 16:33

sandal napisał/a:
EDIT: znalazłem sobie książkę Haynes do R214 i 414 w pdfie, czy w tej książce coś na temat nagrzewnicy będzie?

Pradopodobnie będzie, ale ten manual dotyczy serii 200 starszej generacji (tzw. kanciaki).