Zobacz temat - [Rover 216 z 1998r] Problem z alternatorem i wyciek oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 216 z 1998r] Problem z alternatorem i wyciek oleju

kuman - Wto Maj 01, 2007 07:29
Temat postu: [Rover 216 z 1998r] Problem z alternatorem i wyciek oleju
Witam,
Mam taki problem ostatnio miałem problem z ładowaniem pojechałem do mechanika i wymienił mi łozysko w alternatorze mineły 2 miesiące i problem znowu powrócił. Zauwazyłem tez jakiś spory wyciek pod maską i olej leci na alternator czy to może byc przyczna np. zalania łozyska?? Drugie moje pytanko to skąd może cieknąć olej wyciiek pojawia sie od góry i leci na dół czy to może buć pokrywa zaworów lub uszczelka pod głowicą??

Ostatnia rzecz czy oriientujecie się czy ttaki alternator pasuuje do rovera 216 http://www.allegro.pl/ite...alternator.html

Pozdrawiam,
Rover 216

Brt: ładnie poprawiłeś temat, ale nie o to chodziło ;) W temacie należy wpisać w nawiasie kwadratowym model samochodu, którego problem dotyczy. Szczegłóy znajdziesz w Zasadach

krzych1 - Wto Maj 01, 2007 08:38

Ja też witam.
Cytat:
Problem z Ładowaniem

Popraw temat, bo możesz dostać ostrzeżenie od adminów.

koalaup - Wto Maj 01, 2007 09:11

Moze to byc i to i to tzn. i pokrywa zaworow i uszczelka pod glowica Chociarz glowica objawialaby sie jeszcze innymi symptomami Ja stawiam na wyciek spod pokrywy zaworow. Sprawdz organoleptycznie tzn luknij tam dokladnie :wink:
sTERYD - Wto Maj 01, 2007 09:25

kuman napisał/a:
Mam taki problem ostatnio miałem problem z ładowaniem pojechałem do mechanika i wymienił mi łozysko w alternatorze mineły 2 miesiące i problem znowu powrócił.


akurat łożysko w ładowaniu alternatorowi najmniej przeszkadza, raczej gdzieś indziej jest problem, sprawdź szczotki i regulator napięcia

kuman napisał/a:
Zauwazyłem tez jakiś spory wyciek pod maską i olej leci na alternator czy to może byc przyczna np. zalania łozyska??


łożysku olej to pewnie najmniej doskwiera, prędzej jak zalane jest uzwojenie stojana to może to sprawiać problemy, olej to nie jest zbyt korzystne środowisko dla alternatorów (i innych uzwojeń) chyba że jest to olej transformatorowy, ale nie wierzę że taki lejesz do silnika :wink:

kuman napisał/a:
Drugie moje pytanko to skąd może cieknąć olej wyciiek pojawia sie od góry i leci na dół czy to może buć pokrywa zaworów lub uszczelka pod głowicą??


raczej pokrywa zaworów, skoro wyciek jest od góry :smile:

Cytat:
Pozdrawiam,


a to i ja pozdROVię :wink:

piter34 - Czw Maj 03, 2007 16:40

kuman napisał/a:
atnia rzecz czy oriientujecie się czy ttaki alternator pasuuje do rovera 216 http://www.allegro.pl/ite...alternator.html

Nie będzie pasował.