Zobacz temat - [R45] Przepływka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Przepływka

baki - Czw Maj 03, 2007 12:25
Temat postu: [R45] Przepływka
Witam. Wczoraj odłączyłem przepływke ,różnica ogromna.Mój ROVERek wreszcie jedzie i pytanie czy mogę jezdzić z odłączoną przepływką dopóki nie kupię nowej
piter34 - Czw Maj 03, 2007 12:30

Moim zdaniem możesz...
Tomi - Czw Maj 03, 2007 13:07

Dla ułatwienia poszukiwania...
Przepływomierz z R220, 420 i 620SDi nie pasuje.

Brt - Czw Maj 03, 2007 16:36

Możesz jeździć bez przepływki, aż nie kupisz nowej ;) jak się przyłożysz do szukania po forum, to znajdziesz podane numery przepływek pasujących od Opli diesli.
pod adresem http://www.v12.com.pl/ też widziałem listę przepływomierzy i chyba są też do R25,45,75. Warto zapytać i oczywiście napisać nam co z tego wynikło :)

wolian - Czw Maj 03, 2007 16:41

Ja jezdziłem bez przepływomierz pół roku, jedynie ciut większe spalanie, nowy zamiennik dostałem w auratrade. pl, jak dotąd bez zażutu. :razz:
baki - Czw Maj 03, 2007 23:51

Dzięki za pomoc, jak kupie to napisze. Wczoraj mierzyłem moją przepływke jak ktoś opisał wcześniej i o dziwo były bardzo podobne wartości z rożnicą 0,2 V tak mniej więcej. A jednak po odłączeniu jest bardzo duża różnica , 2 lata tak jezdziłem i się męczyłem bo nie byłem pewny czy przepływomierz jest winowajcą , nawet byłem na serwisie na kompie i tam nic nie stwierdzili. Teraz już wiem i go wymienie . Jestem ciekaw jak będzie z nową przepływką
wolian - Pią Maj 04, 2007 20:24

Komputer nie wykaże uszkodzenia przepływki, dobry nos mechanika, Rover jest tak skonstruowany że możesz jezdzić na odpiętym przepływomierzu i nie będziesz miał żadnej sygnalizacji, masę powietrza komp bieże z przepustnicy, Bosch jest dość drogi więc ja kupiłem zamiennik narazie nie nażekam, silnik jest bardziej dynamiczny jak bez przepływki.
Brt - Pią Maj 04, 2007 20:53

W dieslu nie ma przepustnicy. Jak przepływka jest odpięta, to komp korzysta z zaprogramowanej mapy, a nie wartości rzeczywistych, dlatego może być troszkę gorsza dynamika i wyższe spalanie.