Zobacz temat - [R75] Gdzie jej miejsce ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Gdzie jej miejsce ?

r1 - Sob Maj 05, 2007 22:37
Temat postu: [R75] Gdzie jej miejsce ?
WItam !

Mam kolejne pytanie, mianowicie... jak kupiłem R75, to od poczatku nie było w nim gaśnicy. I mam pytanie, gdzie jest jej miejsce, bo nie ma nigdzie żadnego miejsca dla niej... powiedzcie gdzie Wy macie umieszczone gasnice :?:

Pozdr :wink:

Paul - Sob Maj 05, 2007 22:42

Swoją w bagażniku wożę :)
Można gdzieś pod siedzeniem przymocować (ale MUSI być wtedy przymocowana).
W przepisach nic nie ma nt. GDZIE konkretnie, tylko że w łatwo dostępnym miejscu.

r1 - Nie Maj 06, 2007 11:30

no własnie, a w bagażniku to raczej nie jest "łatwo dostępne miejsce"... bo w Roverach chyba fabrycznie nie ma miejsca na gasnice, nie wiem własnie dlaczego :neutral:
Paul - Nie Maj 06, 2007 11:54

r1 napisał/a:
no własnie, a w bagażniku to raczej nie jest "łatwo dostępne miejsce"...

Jak to nie? To komora silnika łatwiejsza? ;) :twisted:
ZTCW to chyba w żadnym R nia ma fabrycznie miejsca na gaśnicę.
W ogóle chyba niewiele samochodów ma takowe miejsce. Przynajmniej ja widziałem tylko uchwyty do gaśnic (od kompletu) przymocowane w różnych miejscach (przeważnie w bagażniku właśnie lub pod siedzeniem kierowcy). :D

[ Dodano: 6 Maj 2007, 11:55 ]
Nie słyszałem, jeszcze, żeby ktoś (czytaj - miśki) przyczepił się o gaśnicę w bagażniku, pod warunkiem, że nie była przywalona bagażami ;)

r1 - Nie Maj 06, 2007 16:32

hehe... no ja też :) ale tak myślę gdzie by było najlepiej.... może też ją dać do bagażnika, ale trzeba ją w coś zawinąć chyba bo może stukać a przy okacji obijać blache ( mówie o miejscu, tam gdzie koło zapasowe)
nixon75 - Nie Maj 06, 2007 17:14

Paul napisał/a:
pod siedzeniem kierowcy

Pod siedzeniem pasażera, bo pod kierowcy to niebezpiecznie jak się wypnie to może pod pedały przetoczyć się i nici z hamowania. A wtedy może być nieprzyjemnie

PHJOWI - Nie Maj 06, 2007 17:30

ja przy swojej 75 miałem podpiętą pod kolanami pasażera , tak zrobili w serwisie w belgii, i wydaje mi się że ten sposób jest najlepszy.
Paul - Nie Maj 06, 2007 19:13

nixon75 napisał/a:
Pod siedzeniem pasażera, bo pod kierowcy to niebezpiecznie jak się wypnie to może pod pedały przetoczyć się i nici z hamowania. A wtedy może być nieprzyjemnie

Dlatego wcześniej pisałem, że musi być umocowana :D
Cytat:
Można gdzieś pod siedzeniem przymocować (ale MUSI być wtedy przymocowana).

:D :twisted:

drooid - Nie Maj 06, 2007 19:21

W Rave obrazują 1 sposób mocowania gaśnicy. Uchwytem na gaśnicę do dolnej części przodu fotela.
nixon75 - Nie Maj 06, 2007 19:55

spotkałem się z gaśnicą mocowano po stronie pasarzera ale była mocowana do podłogi a nie do siedzenia
drooid - Nie Maj 06, 2007 20:16

Po co cudowa skoro można zrobić jak zaleca producent? Potem przy ew. sprzedaży można żenić kit, że mocowane fabrycznie ;)