Zobacz temat - [216GSi] - problem z CHECK ENGINE.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [216GSi] - problem z CHECK ENGINE.


Norbi69 - Nie Maj 06, 2007 12:49
Temat postu: [216GSi] - problem z CHECK ENGINE.
Witam wszystkich.

Chciałbym prosić o radę w sprawie "włączającego się CHECK ENGINE" w moim Rover'ze.
Problem się pojawia w 3 przypadkach:
A. silnik osiągnie maksymalne obroty (czyli tzw. "do odcięcia")
B. samochód jedzie ze stałą prędkością np. 90km/h i 3 tyś. obrotów
C. rozpędzam samochód bez redukcji biegu czyli np. 4 bieg przy bardzo niskiej prędkości

Proszę o radę czym może być spowodowany wyświetlanie CHECK ENGINE.
Ps. chciałem zauważyć, że gdy wyłącze silnik i go włącze ponownie to problem znika, aż do momentu opisanego w jednym z tych trzech punktów podanych wcześniej.

Dziękuję.

Golab33 - Nie Maj 06, 2007 14:53

Czesc mialem ten problem z mojej 600 i mi jak sie zapalilo swiatelko to samochod nie ciagnal tylko jechal jak mul pojechalem na kompa i mialem cos z paliwem i mi wymieniono qa ty najlepiej jedz pod kompa i saprawa moze sie wyjasni
Norbi69 - Nie Maj 06, 2007 15:00

Golab33 napisał/a:
Czesc mialem ten problem z mojej 600 i mi jak sie zapalilo swiatelko to samochod nie ciagnal tylko jechal jak mul pojechalem na kompa i mialem cos z paliwem i mi wymieniono qa ty najlepiej jedz pod kompa i saprawa moze sie wyjasni


Ale u mnie najśmieszniejsze jest to, że nic się z samochodem nie dzieje, jeździ jak powinien.

piter34 - Pon Maj 07, 2007 16:39

Norbi69, kody błędów możesz sprawdzić samodzielnie.
Musisz znaleźć komputer wtrysku (powinien znajdować się pod wykładziną, gdzieś pod schowkiem w okolicach nóg pasażera.
Na kompie powinna być dioda migająca po przekręceniu zapłonu i sygnalizująca (długie i krótkie błyski) kod błedu.

Norbi69 - Sro Maj 09, 2007 21:10

piter34 napisał/a:
kody błędów możesz sprawdzić samodzielnie.
Musisz znaleźć komputer wtrysku (powinien znajdować się pod wykładziną, gdzieś pod schowkiem w okolicach nóg pasażera.
Na kompie powinna być dioda migająca po przekręceniu zapłonu i sygnalizująca (długie i krótkie błyski) kod błedu.


A dziękuję za rade, poszukam i zobaczymy co z tego wyjdzie.

[ Dodano: Pon Lip 14, 2008 22:09 ]
Odświerzam temat.

Czy macie drodzy klubowiczowie jakiś zaufany zakład w którym mógłbym podpiąć roverka, żeby sprawdzić błędy ? Najlepiej w Warszawie.

Dziękuję z góry za odpowiedź.