Zobacz temat - Wasze nick'i dlaczego akurat takie :D
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Wasze nick'i dlaczego akurat takie :D

Revolt - Sob Maj 12, 2007 11:06
Temat postu: Wasze nick'i dlaczego akurat takie :D
Tak jak w temacie skad wzieły sie wasze nick'i co symbolizuja lub z czym sa zwiazane
Ciekawi mnie najbardziej nic Krzyska (thef) z angielskiego jesli by dodac literke "t" wyraz oznacza "kradzież" :D

Interesują mnie tez znaczenie nicków walkie, Ant, IIygas,sTERYD no i przedewszystkim zababmw :/ :P oraz wiele innych :)

Chciałbym tez zauważyć ze wiekszość grona moderatorskiego ma swoje imie w nicku(piter, maciej MaReK Brt -to chyba od Bartek? emes -to od Przemka Irek wiadomo, Pablo i Paul to juz chyba ksywki ? :P czyzby jakas tradycja :]

Brt - Sob Maj 12, 2007 11:14

Hmm jak słusznie zauważyłeś Brt to od Bartka ;) Początkowo na stronie klubowej był inny nick - ksywka ze szkoły średniej (patrz: email ;) ) ale został zmieniony na łatwiejszy :D

Hmmmm wypadałoby, żebyś też ze swojego nicka sie wytłumaczył :P

PS. Emes nie jest od Przemka ;) ale niech sam napisze jeśli chce :D

Revolt - Sob Maj 12, 2007 11:14

Thef chyba kluczem do tej zagadki beda słowa "upadły anioł" :) czemu np nie zbuntowany czy cóś :P :mrgreen:

[ Dodano: Sob Maj 12, 2007 11:15 am ]
ja poźniej :P

llygas - Sob Maj 12, 2007 11:30

Revolt napisał/a:
Interesują mnie tez znaczenie nicków walkie, Ant, IIygas


Mój jest bardzo prosty. Składa się z pierwszej litery imienia (Łukasz) i całego nazwiska (Łygas) a w związku z brakiem polskich znaków zostało 2x L. llygas :smile:

A wybrałem taki nick dlatego że taki identyfikator do systemu mam w pracy.

reed - Sob Maj 12, 2007 12:05

A ja mam Reed bo kiedys pod wrazeniem przeczytania ksiazki (od deski do deski - w dwa wieczory :D ) Robocop spodobala mi sie postac sierzanta Warren Reed'a. I jego nazwisko "przejalem" :-)
Piotrass - Sob Maj 12, 2007 12:13

Piotrass - Piotr - to chyba jasne :mrgreen:
thef - Sob Maj 12, 2007 12:17

thefallenangel - tak było w oryginale, zresztą po mailu można sprawdzić. Historia błaha, miałem swego czasu duże problemy osobiste i mega doła. No i w związku z tym bywałem często nieznośny dla znajomych, co dla tych, którzy mnie bliżej znają mogłoby się wydawać nie możliwe. No i tak raz mi kumpel powiedział, że z aniołka zmieniłem się w diabełka, po czym dodał: "fallen angel". Tak więc przylgnęło do mnie na jakiś czas, co zaowocowało kilkoma nickami w necie "thefallenangel", aż się wziąłem w garść i wyleczyłem z głupiego dołowania i pogłębiania tylko problemów. Postanowiłem się też odciąć od mrocznego nicka, a że jego skrót, którego używali ludzie piszący do mnie spodobał mi się no to jest teraz THEF.

PS>mail niestety został :neutral:

Revolt, hmmm.. grałem kiedyś z kumplami w akademiku na kompach w takie samochodziki zdalnie sterowane :)

Revolt - Sob Maj 12, 2007 12:41

thef napisał/a:
Revolt, hmmm.. grałem kiedyś z kumplami w akademiku na kompach w takie samochodziki zdalnie sterowane


Hmmm nie o gre chodzi w moim przypadku.

Moja historia kiedys była całkiem podobna do tej opisanej przez Thef'a i dlatego tez powstał Revo za dawnych czasów od rewolucji - przemiany ale ze nie było na niektórych portalach lub forach miejsca dla takiego nica wiec dodałem "lt" i powstał Revolt.

thef - Sob Maj 12, 2007 12:55

Revolt napisał/a:
Interesują mnie tez znaczenie nicków walkie...


To taka wędrowniczka jest, jak zdążyłem zauważyć :mrgreen:

Paul - Sob Maj 12, 2007 13:20

Hehe, mój nick to nie ksywka żadna tylko imię :D (a że w zamorskim języku..... ) :mrgreen: :twisted:
Adrian355 - Sob Maj 12, 2007 14:02

Adrian no to imie chyba :wink: a 355 dało mi allegro a żeby było łatwo zapamiętać to wszędzie mam Adrian355
pawciu87 - Sob Maj 12, 2007 15:01

cos o mnie teraz... wszyscy od kiedy pamietam nazywali mnie pawciu, byla to ksywka pochodzaca oczywiscie od mojego imienia - Pawel, a ze latwo mi jest to zapamietac to bardzo czesto jej uzywam ;] na niektorych forach uzywam nicku K_A_T - mialo wowczas to skutek na temat fscynacji pewnego zespolu i zbyt glebokie wglebienie sie w jego filozofie :???: co nie znaczy nadal lubie sobie go posluchac... :roll:
tian - Sob Maj 12, 2007 15:24

mrd - tajemna symbolika literowa pochodząca z kultury Inków, a każda z liter zawiera moc żywiołów :) żartuje oczywiście.

Kiedyś miałem ksywkę "murdock" (jeden oszołom z "drużyny A"), a ze często lubiłem pograć w stare gierki (wpisy 3 literowe) to zrobił sie taki skrócik.

Na forum perkusji online też mnie pytali o znaczenie tego skrótu - odpowiadałem ze to: Mam Rozje.....y Drumset (z ang. zestaw perkusyjny) używałem wtedy starego Polmuza :)

Teraz to może Mam Rover Dalekobieżny?

pozdrawiam
mrd

xavier - Sob Maj 12, 2007 16:42

xavier..fascynacja bajka X-man`s..i goscia w niej. Dr Xavier to jedna z postacji tej bajki ktora potrafila mieszac ludzia w umyslach..ja staram sie to robic za pomoca gramofonow i plyt vinylowych :twisted:

pozdr

giewu - Sob Maj 12, 2007 17:41

a mój nick to po prostu moje inicjały :mrgreen:
emes - Sob Maj 12, 2007 19:43

To ja też coś napiszę na ten temat, po prostu iniciały, dokładnie tak samo jak w przypadku giewu :-)
7Tomi - Sob Maj 12, 2007 21:12

Tomi - wiadomo :mrgreen: ,
114 -> Pierwszy Roverek i w ogóle pierwszy samochód. Od 2000r. zawsze była w domu 114 jest.. i zawsze pewnie już będzie... Może inne Roverki będą się zmieniac ale R114 ma miejsce w historii, w sercu i w garażu oczywiście :D

bialy114 - Sob Maj 12, 2007 21:42

Co prawda nie było mnie na liście do wytłumaczenia, a że też mam 114, więc się odezwę:
bialy - taki kolor włosów(kilku widziało :wink: ), "siwy" w klasie już był, więc od młodych lat został "biały"
114 - mam co prawda 600-kę, a nie 114 - przy ustawianiu pierwszego konta pocztowego "bialy" już był zjęty, więc strzeliłem "114" i tak już zostało.
...i to by było na tyle...

ezy - Sob Maj 12, 2007 22:31

No to i ja się dorzucę - żem ogólnie wyzwolony duchem to z dawnych lat spodobało mi się określenie easy rider a że słuchałem i wciąż wracam często do muzyki Hendrixa to zapożyczyłem od niego mini skrócik ezy bo na płycie było EZy rider ( samo EZ by pewnie wystarczyło ale głupio by wyglądało). No pozaty to ezy bardzo przystaje do moejgo usposobienia więc przyjąłem :)
Nic z imieniem ani z nazwiskiem za to nick zawsze w necie przeze mnie stosowany.
Gdybym miał stare ksywy używac to by było johnny lub jose (przez to parszywe hiszpańskie "h" - hose)

[ Dodano: Sob Maj 12, 2007 10:39 pm ]
Ciekawym tez dlaczego przemek_docent docentem jest a piter34 ma 34 (lat?) lub walkie! - jej całokształt :)

jerzu - Sob Maj 12, 2007 23:05

U mnie jerzu bo tak wszyscy do mnie mówią. Powstało to od nazwiska Jerzyński :) Taki jeżyk z błędem ortograficznym :D
MaReK - Sob Maj 12, 2007 23:29

A ja jestem MaReK bo RoSzKoWsKi by sie do kitu pisalo ;)
A tak powaznie, to kiedy bylem jeszcze studentem (pierwszy rok) a o internecie wiedzialem tyle, co teraz na temat wplywu zorzy polarnej na rozwoj seksualny rabrabaru, dominowal IRC.
Na tym ze ircu trzeba bylo sie jakos przedstawic, a ilosc znakow do przedstawienia sie byla (7). Nie chcialo mi sie wymyslac nic, a mimo to chcialem pozostac anonimowy. Marek bylo zajete... Ale bylo wolne |Marek tylko to wygladalo glupio, to zrobilem "dziecineo" |MaReK| i tak zostalem :D W niektorych mniej oficjalnych miejscach w sieci Internet wystepuje jeszcze jako cocoban ;D

Pozdrawiam,

piotrekM - Nie Maj 13, 2007 00:01

jak wszyscy to i ja opowiem Wam moją pasjonującą historię... w życiu byście nie zgadli ze mój nick to imie :mrgreen: a dodatkową zmyłką jest to, że pojawia się tam też pewna tajemnicza literka... WY Klubowicze dowiecie sie jako pierwsi co ona oznacza... a wiec....(werble)..... jest to pierwsza litera mojego nazwiska :razz: często mój nick brzmi tez majes3 majes bo od nazwiska(Majewski) 3 bo mi poczta tak dala i tak zostalo wszędzie... czy to różne maile czy allegro etc. etc...
Kozik - Nie Maj 13, 2007 14:12

No to ja też się dorzucę.
Kozik to zdrobnienie od nazwiska zostało mi to jeszcze z czasów kiedy jeździłem maluchem, nie należałem do osób które długo się zastanawiają czy zaciągnąc ręczny na zakręcie czy nie.
Teraz jestem (mam nadzieję) trochę mądrzejszy i więcej myślę podczas jazdy.
P.S.
Chcesz zapiąć bok maluchem tak jak bety a nie masz ręcznego???
Dojeżdżając do zakrętu w który normalnie wchodzi się 60 utrzymujesz 70 km/h na samym zakręcie redukcja do 2jki (bez gazu) jak zaczyna zamiatać tyłem pełny gaz i kontra - koła mielą a maluch idzie bokiem :twisted:

sliwka - Nie Maj 13, 2007 16:16

Kozik napisał/a:
nie należałem do osób które długo się zastanawiają czy zaciągnąc ręczny na zakręcie czy nie.

mam takiego kolege, najpierw zaciaga ręczny a potem.. nie, nie mysli tylko czeka co się stanie :lol: leżałem już z nim samochodem w rowie na boku i mieliśmy stłuczkę podczas spontanicznych wyścigów, nie z mojej winy :twisted:

Mam taki nick bo nazywam się Śliwka i akurat nie był zajęty (pierwszy raz chyba) :smile: w innych miejscach moje nicki to rozne pochodne sliwki.

Adolf - Nie Maj 13, 2007 16:23

Adolf.. wziął się od Adolvo (takie zostało na innych forach)..
a pochodziło od imienia Ad.. i auta, które było inne niż wszystkie Volvo 480.. :)

..a że kiedyś kumpel powiedział, że głupio brzmi Adolvo przez "w".. to został Adolf.. :)

Kozik - Nie Maj 13, 2007 16:46

sliwka napisał/a:
mam takiego kolege, najpierw zaciaga ręczny a potem.. nie, nie mysli tylko czeka co się stanie

Ale w tedy ja myślałem że wszystko co sobie wymyśle to mi się uda - i udawało praktycznie zawsze. Dopiero jak zacząłem rozumieć prawa fizyki to przestałem wariować. Teraz jak na to patrzę (mam na filmikach) to wiele rzeczy nie powinno się udać a się udawało :razz: .

Viniu - Nie Maj 13, 2007 19:13

Viniu.. zdrobnienie od Winicjusza z Quo Vadis... a imię wywodzi sie z łaciny od wina :D
MaReK - Nie Maj 13, 2007 19:24

Adolf napisał/a:
Adolf.. wziął się od Adolvo (takie zostało na innych forach)..
a pochodziło od imienia Ad.. i auta, które było inne niż wszystkie Volvo 480.. :)

..a że kiedyś kumpel powiedział, że głupio brzmi Adolvo przez "w".. to został Adolf.. :)

Uff... bo juz myslalem ze masz cos wspolnego z mlodzieza wszechpolska, a co za tym idzie... no niewazne... wazne ze sie wyjasnilo :)

Pozdrawiam,

piter34 - Nie Maj 13, 2007 19:48

ezy napisał/a:
piter34 ma 34 (lat?)

Na pierwszym forum, na którym się logowałem kiedykolwiek "piter" było już zajęte, to dorzuciłem "34", mój nr z dziennika z technikum ;-)

String - Nie Maj 13, 2007 20:40

hmmm... Ja może też wytłumaczę i urwę w ten sposób pasmo kpin wkierunku mojej osoby :razz:
String - ksywa którą sobie wydumałem, gdy przybyłem na studia i zetknąłem sie po raz pierwszy z internetem a w szczególności z IRC. Ksywa nie pochodzi od nazwy intymnej części garderoby (gdyż wtedy nie wiedziałem, że coś takiego istnieje - a jeśli dobrze pamiętam to o takiej bieliźnie nikt w naszej ojczyźnie jeszcze nie słyszał. A bynajmniej sie nie mówilo).
.... no to do sedna...... mój nick pochodzi z tłumaczenia słowa "struna". Był to jedynie ładnie brzmiący wyraz który nazywal część składową gitary. A o to mi chodziło, bo na gitarze gram sobie od 1989 roku i chciałem aby nazwa kojarzyła sie z moim hobby......... no i psia kość się nie kojarzy :mrgreen:

Pozdrawiam all

AndrewS - Nie Maj 13, 2007 21:08

u mnie praktycznie nie ma co wyjasniac mam na imie Andrzej dlatego Andrew, a S to pierwsza litera nazwiska
jesli gdzies taka ksywka juz jest zajeta to szukam podobnej np. AndrewS_

a BTW AndrewS to nazwisko goscia posiadajacego fajna strone o tunikgu serii K rovera Dave Andrews :mrgreen:

PabloFKP - Nie Maj 13, 2007 21:37

A w moim przypadku to zaczelo sie jak bylem na delegacji w Szwecji zaczeli na mnie mowić Pablo i do teraz w pracy na mnie tak mówią a FKP to poprostu dodałem bo Pablo było zajete. FKP oznacza mój pierwszy klub a zarazem samochód FiestaKlubPolska

[ Dodano: Nie Maj 13, 2007 9:39 pm ]
Revolt napisał/a:
Pablo i Paul to juz chyba ksywki ?

imiona :) Pawły my jesteśmy :D :D

UncleAllEvil - Nie Maj 13, 2007 22:09

Z moim nickiem prosta sprawa, kumpel mnie w liceum przezywał wujek wszystko zło :P Zapewne ze względu na niektóre moje pomysły...
Taki mam też nick na allegro (WujekWszystkoZlo, a kumpel ma nicdobrego :D ), na ebayu UncleAllEvil.
Taki też nick używam od jakiegoś czasu na forach internetowych :)

Ant - Nie Maj 13, 2007 22:21
Temat postu: Re: Wasze nick'i dlaczego akurat takie :D
Revolt napisał/a:
Tak jak w temacie skad wzieły sie wasze nick'i co symbolizuja lub z czym sa zwiazane
Ciekawi mnie najbardziej nic Krzyska (thef) z angielskiego jesli by dodac literke "t" wyraz oznacza "kradzież" :D

Interesują mnie tez znaczenie nicków walkie, Ant, IIygas,sTERYD no i przedewszystkim zababmw :/ :P oraz wiele innych :)

Chciałbym tez zauważyć ze wiekszość grona moderatorskiego ma swoje imie w nicku(piter, maciej MaReK Brt -to chyba od Bartek? emes -to od Przemka Irek wiadomo, Pablo i Paul to juz chyba ksywki ? :P czyzby jakas tradycja :]


he he he co do mnie to wystarczy przeczytać nazwisko i i przetłumaczyć ksywkę z ang.
zawsze byłem mrówa a że jak zakładałem pierwsze swoje konto mail-owe to nie mogłem wpisać mrówka więc wykminiłem Ant i tak zostało - a i tak mówią do mnie mrówa

walkie - Nie Maj 13, 2007 22:34

A ja... W wieku 15 lat, wlazlam na siec z nickiem Walkiria. ICQ i IRC i czaty. I tak sobie bylam jako Walkiria az sie przeprowadzilam do Wrocka, i kumpel stwierdzil ze Walkiria to za dlugie i zaczal mnie nazywac jako Walkie.
I wokol tych dwoch nickow sa rozne kombinacje. Mozna mnie w sieci znalezc jako walkie, walkiria lub walkirka lub valkyria.

Reasumujac walkie jest od walkirii.

A walkiria wziela sie z fascynacji dzieciecej a mianowicie gry Magii i Miecz gdzie gralam ta postacia :)

Ant - Nie Maj 13, 2007 22:39

walkie napisał/a:
A ja... W wieku 15 lat, wlazlam na siec z nickiem Walkiria. ICQ i IRC i czaty. I tak sobie bylam jako Walkiria az sie przeprowadzilam do Wrocka, i kumpel stwierdzil ze Walkiria to za dlugie i zaczal mnie nazywac jako Walkie.
I wokol tych dwoch nickow sa rozne kombinacje. Mozna mnie w sieci znalezc jako walkie, walkiria lub walkirka lub valkyria.

Reasumujac walkie jest od walkirii.

A walkiria wziela sie z fascynacji dzieciecej a mianowicie gry Magii i Miecz gdzie gralam ta postacia :)

no to była gra, bez dwóch zadań...
wiedziałem w podświadomości że mamy ze sobą cos wspólnego :-)
ja też niejedną noc przesiadziałem przy niej...

Marian_K - Pon Maj 14, 2007 10:01

Ja o sobie już kiedyś wspominałem. Na potrzeby absolutnie anonimowego szperania w internecie wymyśliłem wirtualną postać przedstawiającą się: Marian Krzak. Z taką debilną ksywką (he he - ciągle znajomi się ze mnie śmieją) wchodziłem w różne mniej lub bardziej pozytywne zakątki sieci i byłem zupełnie nierozpoznawalny. Niestety moja anonimowość skończyła się w momencie zakupu Roverka. Na grupie dyskusyjnej zadałem pytanie dotyczące samochodu korzystając właśnie z nicka Marian_K. Nie spodziewałem się że będę tu dłużej zaglądał, dlatego nie wymyślałem jakiejś rozsądnej ksywki. Rzeczywistość - jak to zwykle bywa - okazała się zaskakująca: klimat tego miejsca spowodował, że jestem tu do dziś. Ponieważ w międzyczasie zapisałem się do Klubu - już teraz dokładnie wiadomo kim tak naprawdę jest Marian Krzak.

Pozdrawiam,
Adam S. ( :mrgreen: Marian Krzak :mrgreen: )

walkie - Pon Maj 14, 2007 10:08

Ant napisał/a:
no to była gra, bez dwóch zadań...
wiedziałem w podświadomości że mamy ze sobą cos wspólnego :-)
ja też niejedną noc przesiadziałem przy niej...


No ja to samo ... :)

reed - Pon Maj 14, 2007 14:00

Marian_K napisał/a:
Z taką debilną ksywką
Hehh nie taka zła :P

Ja kiedyś jak rezerwowałem komputery (w czasach kiedy jeszcze połączenie modemowe 36600 było full wypasem a stałe łącza były w sferze marzeń) w jednej z Łódzkich kawiarenek gosciu się zapytał na jaką ksywkę rezerwuje a że nie miałem nic przuygotowanego a chodzilem do liceum technicznego elektro-energetycznego i spojrzalem na transformator :P i wiecie co powiedzialem :P TRANSFORMATOR


to tak BTW debilnych ksywek:P

7Tomi - Pon Maj 14, 2007 23:45

walkie napisał/a:


Reasumujac walkie jest od walkirii.

A walkiria wziela sie z fascynacji dzieciecej a mianowicie gry Magii i Miecz gdzie gralam ta postacia :)


Mnie walkiria kojarzy sie z narkotykiem :mrgreen: - w grze Max Payne jakiś narkotyk tak sie zwał z tego co pamiętam.

eszet - Wto Maj 15, 2007 00:42

Hmmm,ja również specjalnie się nie wysiliłem wymyślając swój nick.To po prostu moje inicjały:S.Ż. - z lekka uproszczone.Na forum Fiesty mam ksywkę STACHO35.

P.s.Pozdro dla PABLO FKP :wink:

Owsik - Wto Maj 15, 2007 01:35

Mój nick to moja ksywka ze studium policealnego - koleżanki tak na mnie mówiły bo ja im mówiłem, że są "przebrzydłe larwy" :mrgreen: No i tak się ostał Owsik.
Na niektórych forach używam jeszcze nicka WRC fan, ale to chyba jasne skąd to się wzięło ;-)

PabloFKP - Wto Maj 15, 2007 15:09

eszet napisał/a:
Fiesty mam ksywkę STACHO35.

Stacho ale ten świat mały :) FKP na Roverki :D :D

eszet napisał/a:
Pozdro dla PABLO FKP :wink:

Również pozdrawiam :)

P.S. Z tego co pamięć mnie nie myli mieliśmy sie okazje poznać w ZG. Prawda?

eszet - Wto Maj 15, 2007 16:24

Pamiętasz gościa ,który na wstecznym ruszył z kreski :mrgreen: :mrgreen: ,wstyd sie przyznać,ale to ja :oops: .
MaReK - Wto Maj 15, 2007 19:24

eszet napisał/a:
Pamiętasz gościa ,który na wstecznym ruszył z kreski :mrgreen: :mrgreen: ,wstyd sie przyznać,ale to ja :oops: .

To ten co z Toba startowal byl b. szybki :)

eszet - Wto Maj 15, 2007 20:58

Heh,dużo by o tym gadać,gdyby nie moja gorąca głowa miałbym 1-sze miejsce w swojej klasie :oops: a tak - drugie i kupę śmiechu na forum.Ale zabawa była przednia.
Przemek_Docent - Wto Maj 15, 2007 23:16

ezy napisał/a:
Ciekawym tez dlaczego przemek_docent docentem jest (...)

:) A było to tak...
Zacząłem studia na Polibudzie Warszawskiej na matematyce... :shock:
Zaliczyłem laboratorium z fizyki... Poległem niestety na analizie matematycznej i fizyce :cry: No i miałem pół roku wolnego :twisted:
W następnym roku zacząłem studia na Polibudzie raz jeszcze, na poligrafii. I co? Znowu miałem to samo laboratorium z fizyki.
No to wtedy wśród moich kolegów, nie wiedzących co do czego podłączyć, byłem asem :-D Zacząłem im pomagać. No i pytali dla jaj "Panie Docencie jak to zrobić?" No to mówiłem.
No i się "Docent" przykleił, kiedy poznawałem następnych ludzi na uczelni :)
Na szczęście tym razem udało mi się chociaż skończyć tę zacną uczelnię :-)
Nie pracuję na uczelni, nie jestem więc docentem senso stricte :-)
Zdarzały się, jak niektórym kolegom, "wariacje" - początkowo był docent240d od Merca 123 240D (na Alledrogo nadal tak funkcjonuję), tu w Klubie zaczynałem od Docent620SDi - wiadomo, od czego :lol: Potem pojawił się Tomcat i ta końcówka stała się nie do końca adekwatna, więc poprosiłem o małą zmianę w klubowej bazie danych. Tak narodził się Przemek_Docent :)
Ot i cała historia :-) Która jest przy okazji historią mojego życia ;-)
Ale długie wyszło...

tomq - Sro Maj 16, 2007 21:48
Temat postu: Re: Wasze nick'i dlaczego akurat takie :D
Revolt napisał/a:
Tak jak w temacie skad wzieły sie wasze nick'i co symbolizuja lub z czym sa zwiazane / ciach/

No to u mnie bardzo prosto.
1/. Imię: Tomek (przetłumaczone na "inglisz").
2/. Pierwsze dwie litery nazwiska: Ku, które dla żartu kiedyś napisałem jako Q.
1/ + 2/ = tomq.

Pozdrawiam

Barcik - Sob Maj 19, 2007 09:42

Choć dopiero wczoraj się zarejestrowałem na forum, to również się "wytłumaczę" z nicka.
Brzmi jak zdrobniałe śląskie imię, a to tylko spolszczone nazwisko... właściciela autokomisu "Bartzick MG-Rover" w Niemczech, gdzie kupiłem swojego Roverka (wspominałem o tym w dziale "Powitanie")

Pozdrawiam
Barcik

sandal - Sro Maj 23, 2007 08:38

A mam swoją ksywkę od 3 klasy szk. podstawowej czyli jakieś 17 lat :-) a wzięła się od tego, że mama kupiła mi sandały i swego czasu grałem w nich w piłkę z kolegami pod blokiem i tak jakoś wyszło, że ktoś powiedział sandał i to się przyjęło i zostało.
W necie obsługuje się nickiem bez polskich literek - mój pierwszy email to też był sandal@coś tam, na allegro sandal był zajęty, więc dodałem swój ówczesny wiek.

PTE - Czw Maj 24, 2007 22:20

A u mnie to inicjały imion nadanych na chrzcie oraz z bierzmowania. Pragnę oświadczyć, iż nie mam nic wspólnego z powszechnymi towarzystwami emerytalnymi (oprócz faktu pozostawania klientem jednego z nich), Polskim Towarzystwem Ekonomicznym, tudzież Polskim Towarzystwem Entomologicznym lub endodontycznym :mrgreen:
ezy - Pią Maj 25, 2007 09:55

A PT Erotomanów :mrgreen: ?
PTE - Pią Maj 25, 2007 10:20

ezy napisał/a:
A PT Erotomanów :mrgreen: ?


Nie wiem o czym mówisz :oops:

k3master - Pią Cze 08, 2007 15:23

Witam,
No to i ja wyjaśnię o co biega z moim nickiem.
Otóż, na studiach wynajmowałem ze znajomymi kamienicę (teraz to już kultowe miejsce :-)) na ulicy Kujawskiej. Numer domu 3.

Podczas jednej z imprez padła skrócona nazwa tego adresu "k3".
Po studiach znajomi się porozjeżdzali do domów, a ja zostałem i przyjmowałem coraz to nowych lokatorów - rotacja była spora.

Tak więc byłem "Ostatnim Mohikaninem" na tym mieszkaniu, człekiem który wszystko o mieszkaniu wiedział, widział itd czyli po prostu Panem :D
Do nicka włożyłem tylko angielski odpowiednik, zlepiłem dwa elementy w całość i tak powstał k3master.

Jest to jednak ksywka wyłącznie używana na niniejszym forum. Nikt tak do mnie nie mówi hehe jestem samozwańczym Panem. Eh ta próżność...:-)
Pozdrawiam wszystkich!

rovero - Pią Cze 15, 2007 09:01

U mnie czysty przypadek... rejestrowalem sie na stronie klubowej i nic mi nie przychodzilo do głowy, wcześniej na forach rejestrowałem się jako jolejnik (od Jacka Olejnika) lub WielkiSchu (Fan Michaela Schumachera od dawien dawna). Tak więc wpisałem Rovero i spodobało mi się :mrgreen:
piter34 - Pią Cze 15, 2007 16:38

rovero napisał/a:
Tak więc wpisałem Rovero i spodobało mi się

A to się czyta "rołwero" czy "rołwer-oł""? :roll:

rovero - Pią Cze 15, 2007 18:19

piter34 napisał/a:
A to się czyta "rołwero" czy "rołwer-oł""? :roll:


na spocie przyjelo sie rowero :)

Vit0 - Czw Cze 21, 2007 11:06

Dawno temu za czasow Quake 2 i Starcrafta mialem inna xywke typowa dla nalogowego gracza, ale czas biegl i coraz wiecej ludzi zaczelo na mnie mowic po prostu Wito (wiec oczywistym jest, ze pochodzi od imienia), jednak zeby jakos to wyroznic z tlumu i nie miec problemow z popularnoscia tego nicka w calym necie przerobilem to na Vit0 przez V i zero na koncu. Tak funkcjonuje wszedzie na necie i poza nim i jeszcze nie trafilem na podrobke, czyli innego usera o tym samym nicku.

... i tak jakos zostalo :)

Tempest - Czw Cze 21, 2007 14:04

żeby nabić sobie kolejnego posta :mrgreen: też coś tu skrobnę
nicka sam sobie wymyśliłem, a wziął się z nazwiska jednego z grajków zespołu Rob Zombie
koleś zwał się Tempesta, a że mi się spodobało bardzo odjąłem po prostu ostatnią literkę i tak pozostał Tempest (a, że ma też fajne znaczenie w języku polskim to tylko dodaje smaczku)
posługuję się różnymi nickami (ale najczęściej tym), ponieważ zdarza się, że Tempeścik jest zajęty (choć tam gdzie ma być mój to jest :razz: )

tian - Czw Cze 21, 2007 14:17

OT: A tak z innej beczki to Tempesta ciekawie gra :) mam gdzieś nagrania.
I drumbattle z Charlie'm Benante (Antrax)

Pozdry
mrd

AndrewS - Czw Cze 21, 2007 21:26

Tempest napisał/a:
spodobało bardzo odjąłem po prostu ostatnią literkę i tak pozostał Tempest


no i wyszlo Ci nazwisko wokalisty zespolu Europe :mrgreen:

Tempest - Czw Cze 21, 2007 22:08

AndrewS napisał/a:
no i wyszlo Ci nazwisko wokalisty zespolu Europe :mrgreen:


AAAAAAAAAAAAHHHHH!!!!!!
i co ja teraz zrobię :cry:
cały mój świat się zawalił

Viniu - Pią Cze 22, 2007 08:36

Tempest napisał/a:
AAAAAAAAAAAAHHHHH!!!!!!
i co ja teraz zrobię
cały mój świat się zawalił


Nie łam się.... parę lat temu (dokładnie jakieś 20 :mrgreen: ) też był idolem... i to na całym świecie :)

Tempest - Pią Cze 22, 2007 11:57

IT'S THE FINAL COUNTDOWN!!!!.....to seppuku :cry:
AndrewS - Pią Cze 22, 2007 12:47

ee tam mi sie podoba
a jeszcze bardziej ballada Carrie czy jakos tak,
kurde offtop sie robi :roll:

Viniu - Pią Cze 22, 2007 13:01

AndrewS napisał/a:
ee tam mi sie podoba
W magnetofonie mono na licencji Grundiga podłączonym do radia Taraban 2 kasetę Europe zjechałem chyba w miesiąc... :mrgreen: leciała na okrągło... :cool:
AndrewS napisał/a:
kurde offtop sie robi
Fakt... czas chyba na przeniesienie do tematu "nasze sentymenty" :)
Brt - Pon Cze 25, 2007 21:47

Cytat:
Fakt... czas chyba na przeniesienie do tematu "nasze sentymenty"

Viniu, to otwieraj nowy na 100% interesujący wątek :D

PS. Końcowe odliczanie coś w sobie ma :P ;)

koni - Sro Cze 27, 2007 22:58

cóż moja historia nie jest tak oryginalna jak innych forumowiczów.. no ale nic- nick KONI wzioł się w moim przekonianiu od mojego imienia Konrad, tak na mnie mówi kilku znajomych i tak zostało i w nicku i w e-mail, z racji tego, że z takim nickiem często sie spotykam swego czasu było koni_rules (to tak z próżności) lub enzo_rules(funkcjonuje na allegro)



koni@op.pl

Jusci - Nie Wrz 23, 2007 18:37

Mój nick powstał jeszcze w szkole podstawowej. Koledzy mnie tak nazwali. Jest to jakby zdrobnienie nazwiska (Juszczak) :grin:
sTERYD - Nie Wrz 23, 2007 21:35

widzę że niezła dyskusja mnię ominęła :(
cóż chyba nadużywałem opcji oznacz wszystkie jako przeczytane ;)
ale dodam swoje 3 grosze
moja xyvka wzięła się ze studiów, na 1 i 2 roku piłem sporo piffa (i tak mi zresztą zostało :mrgreen: ) i z kumplami robiliśmy różne durne rzeczy i często śmialiśmy się z ludzi z ograniczoną ilością szyi w organizmie, i tak jakoś uknuło mi się powiedzenie o sterydach w czopkach, czopek się nie przyjął, za to steryd i owszem ;)
Potem miałem manię podpisywania się z małej litery z capsem i tak mi zostało ;)
ogólnie używam trochę wariacji w tej kwestii np w AAO: sTERYDZIOCH, jakby ktoś chciał mnie zabić ;)
a czasem używam też innych ;)

DEBEC - Nie Wrz 23, 2007 22:56

To i ja się dopiszę. Pierwsze litery - mojego imienia, imienia kogoś bliskiego i mojego nazwiska. W sumie nic oryginalnego ale chodziło mi bezproblemowe zapamiętanie, gdzie dzisiaj do wszystkiego potrzebne są nicki, piny - a łeb to nie sklep, gdzie wszystko sie pomieści. Używam go praktycznie wszędzie np. na playchess.com
Kris - Pon Wrz 24, 2007 10:47

mój to dopiero skąplikowany :P od [imienia of course i nie chodzi tu o imie Krystyna :D
kolin - Pon Wrz 24, 2007 12:57

kolin moje się wzieło od tego ze mam bardzo zblirzone nazwisko...i znajomy tak zaczeli gadać pare lat temu i tak się przyjeło...dla bardziej wtajemniczonych jestem jeszcze Wajhi...ale to długa Historia :mrgreen:
wsl - Pon Wrz 24, 2007 13:28

weasel- z lat dzieciństwa kiedy to byłem zapalonym fanatykiem składania modeli samolotów. Wówczas interesowałem się również samolotami i historią I i II wojny światowej. Jedna z formacji lotniczych, która bardzo mnie zaciekawiła posiadała kryptonim całej formacji i akcji "weasel- łasica" tak też zostało. Więcej dla zainteresowany TU


Pozdrawiam

Tempest - Pon Wrz 24, 2007 13:49

wsl napisał/a:
kryptonim całej formacji i akcji "weasel- łasica" tak też zostało

a już myślałem, że od "I am Weasel" :wink:

uhu - Pon Wrz 24, 2007 17:04

uhu - od nazwiska.

Przylgnęło już w podstawówce, ja tylko zmieniłem wtedy ch na samo h i już tak zostało :wink:

Cherman - Wto Wrz 25, 2007 10:20

Cherman (w internecie) - od tytułu jednej z piosenek Wilków
Lesioo (w realu) - od nazwiska

Eddek - Sro Paź 17, 2007 09:14

Moj nick powstal ktoregos piwnego wieczoru u kolegi jakos z 6 lat temu, jak komus w rece wpadla plyta Iron Maide - Piece fo Mind (jak ktos nie wie jak wyglada to odsylam do googla ;)) . Ktos wtedy rzucil, ze "wygladam podobnie jak koles z okladki". Koles z okladki zwal sie Eddie The Head i byl w sumie zombie-maskotka kapeli. Tak na pocatku sie pojawialo tu i tam EddieTH, pozniej na IRCu ktos nazwal mnei Eddek i tak zostalo do dzis :)
greg_szczytno - Sro Gru 12, 2007 11:48

Odgrzebie posta :)

Mój nik ehh ten akurat to wiadomo --->>>GRZEGORZ - proste

Lepszy jest ten którym na ogół w necie sie posługuję :D

WARRIOR_22 - lub wariacje do 25

Wziął się oczywiście z gier :) ta sie składa że dość intensywnie grałem w counter strike - a :D no i tak zostało.
I tak alegro różne czaty i inne takie miejsca są odwiedzane przez warriorka :) jak mnie pieszczotliwie nazywano :P

może ktoś sie spotkał z tym nikiem :boisie:

Upgreydd - Sro Gru 12, 2007 22:10

skad sie wzial Upgreydd...
Z kumplem pewnego czasu ogladalismy duuuzo filmow o murzynach - glupawych czarnych komedii gdzie ciagle czarni kumple wolali na siebie "my dog" "my bitch" "my "człowiek rasy czarnej"". A ze my fani Rapu to dla smiechu w swoim towarzystwie tez mowilismy do siebie "my bitch" i w tym momencie wyszedl film Idiokracja gdzie alfons Upgreydd przeniosl sie w przyszlosc szukajac swojej "pani lekkich obyczajow" (film denny nie polecam). I ktorys ze znajomych po kolejnym zwrocie grzecznosciowym uzytym miedzy nami tj. "my bitch" zaczal sie smiac i powiedzial ze zachowuje sie jak Upgreydd :p I tak zostalo, nick nie jest uzywany w gronie ludzi, tylko na necie i wtajemniczeni dobrze wiedza o co chodzi ;] Pozdrowionka

Natko_ - Nie Gru 16, 2007 01:42

MaReK - szczerze mówiąc jakiś czas temu myślałam, że rozgryzłam Twój nick ;)
Dziś się okazało, że nie miałam racji i tylko "dorobiłam Ci filozofię" :)

_Ma_R_ove_ReK_ :) :D

Mój niech sobie dalej jest taki jaki jest - prosty, ale nie do końca :P

ernesto - Nie Gru 16, 2007 14:33

heh...no to i ja podbijam :mrgreen:

Ze mna jest sprawa dosc prosta - bo ernesto, to od imienia.. :wink:

Pzdr
E

secio - Nie Gru 16, 2007 15:58

AndrewS napisał/a:

a BTW AndrewS to nazwisko goscia posiadajacego fajna strone o tunikgu serii K rovera Dave Andrews :mrgreen:

Przyznam sie, ze bralem pod uwage, ze Twoj nick to od Dave'a wlasnie ;))) .

AndrewS - Nie Gru 16, 2007 18:41

secio napisał/a:
Przyznam sie, ze bralem pod uwage, ze Twoj nick to od Dave'a wlasnie


eee nie, :-) nazwalem sie tak na dluuuuugo przed znalezieniem tej strony

ray0579 - Nie Gru 16, 2007 20:19

Witam
Ciekawy temat, więc i ja się dołączę.
Przeczytałem niemal wszystkie posty i niektóre nicki mają interesujące historie :) .
Historia z RAY'em zaczęła się od filmu biograficznego o wielkim muzyku Rayu Charlesie.
Byłem wtedy uzależniony od netu [hmm w sumie nadal jestem] i potrzebowałem jakiegoś prostego nicka do czata, poczty i wszelkich innych stron potrzebujących logowania.
Ponadto RAY zawiera dwie literki mojego imienia [Eryk] a cyfry? 05-maj, 79-rocznik ludzi wyjątkowych :) . Kiedyś pisywałem do gazetek szkolnych jako "jmj" - skrót od wielkiego mistrza Jean Michel Jarre'a [ stare dobre czasy]. "ray" mi się bardziej podoba i tak już zostało.
Ot i cała historyja

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

tom214Si - Wto Mar 11, 2008 19:20

Znów odświeżę coś starego :wink: 3 m-ce nikt nic nie pisał a sporo nowych ludków doszło. Co do mojego nicka to nie ma co wyjaśniać, a co do carramby vel Don Pedro to i owszem: 3 niezależne od siebie,, nieznające się i niezawisłe :wink: osoby już mnie tak nazwały więc chyba coś w tym jest... :???:
PS. pozostali tego nie powiedzieli, ale napewno tak myślą :???:

Najbardziej frapuje mnie nick mundek131 - nikt nie pyta ? nikt się nie "tłumaczy"? To od mundialu, Edmunda czy mundurków? Z początku myślałem że.... różnie sobie już myślałem :mrgreen: aż wreszcie zobaczyłem zdjęcie :shock: :o :oops:

general_p - Wto Mar 11, 2008 19:30

Mój pochodzi ze studiów - mówili na mnie Generał, a "p", żeby wyróżnić się od innych generałów.
NEOSSS - Wto Mar 11, 2008 20:05

NEO - Swego czasu lubiłem Matrixa i podpisywałem się tak wszędzie jak widać zostało mi tak do dziś...
SSS - Imię, Nazwisko, Pseudonim... Żeby być tym innym NEO :) powstał NEOSSS :)

mundek131 - Wto Mar 11, 2008 20:27

juz sie tlumaczę :grin: , baaardzo lubiany przeze mnie kolega tak na mnie mówił i bardzo to miło wspominam, owego pana równiez, a dlatego tak wołał bo... to męski odpowiednik mojego imienia :)

p.s. nie byłam facetem :grin:

P.s.2 to był mój najlepsiejszy kumpel jakiego miałam :cry: (teraz jest B.daleko)

[ Dodano: Wto Mar 11, 2008 20:41 ]
aha a 131 _ lubie 13 tkę 13 ty, szczególnie pt. 13-tego, całe życie mieszkam pod 13 tką i nawet teraz prawie tez, w szkole nr.w dzienniku 31 :) a że kiedys do czegos tam za mało liter w hasle było to została dodana po prostu jeszcze 1 , gdyby dalej było mało była by kolejna 3 i już .

przemciooo - Wto Mar 11, 2008 21:19

przemciooo, bo to lepiej brzmi niż przemysław.. :wink:
kasjopea - Wto Mar 11, 2008 21:29

Mój mąż jako pierwszy zaistniał na tym forum pod nickiem wolarz. Jest to nazwa gwiazdozbioru nieba północnego. Prawdę mówiąc nie wiem dlaczego taki nick wybrał, być może z sentymentu do astronawigacji - nie wiem - być może wyjaśni to po powrocie z morza. Ja natomiast, żeby ładnie do niego pasować wybrałam nazwę innego gwiazdozbioru - kasjopea. Z małej litery żeby było łatwiej pisać. A poza tym jak już ktoś zauważył, ten nick pięknie brzmi. Już nie wspomnę o tym, że daje szerokie pole do popisu przerabiaczom nicków na SB. :grin:
przemciooo - Wto Mar 11, 2008 21:32

A ja się zastanawiałem dlaczego kasjopea, a nie Monia :wink:
Teraz już wiem :)

Yassu - Czw Mar 13, 2008 21:50

Yassu
Chciałem, chce i mam nadzieję że pojadę do Grecji...
Stąd też mój nick Yassu - z greckiego oznacza cześć
Myślałem kiedyś nad nickiem, który miał łatwo wpadać w ucho, mia być bezproblemowo pisany, miał być w języku obcym i miał być wolny :P
Na innych forach i stronach też pod tym nickiem jestem podpisany, ew. yassu82 (od rocznika) ;)

YASSU ;)

michone - Czw Mar 13, 2008 22:52

u mnie najpierw bylo michal1 pozniej mich@l, pozniej mich1... draznilo mnie ze ciagle trafialem na kogos z takim nickiem grajac w Counter-Strike przez siec... I z mich1 zrobilo sie michone :) i tak zostalo:)
thef - Czw Mar 13, 2008 22:57

Cytat:
u mnie najpierw bylo michal1 pozniej mich@l, pozniej mich1... draznilo mnie ze ciagle trafialem na kogos z takim nickiem grajac w Counter-Strike przez siec... I z mich1 zrobilo sie michone :) i tak zostalo:)
Hehe, to jak mamy czytać/mówić, michone czy michłan ;) ?
michone - Czw Mar 13, 2008 22:59

jak chcecie :) nie uzywam tego w życiu codziennym :) jestem Michał :P dla Pań może być Michaś :D
thef - Czw Mar 13, 2008 23:09

Cytat:
jak chcecie :) nie uzywam tego w życiu codziennym :) jestem Michał :P dla Pań może być Michaś :D
Przyjedź na zlot, to gwarantuję, że prędzej będziesz michonem albo michłanem niż Michałem ;) .
kasjopea - Czw Mar 13, 2008 23:19

michone napisał/a:
dla Pań może być Michaś
a może Pieszczoch :wink:
dareke - Pią Mar 14, 2008 00:27

Nie ma to jak nocką przy dobrej muzyce(muzyka filmowa z Gladiatora) trafić na taki temacik.
dareke-mój nik wypowiada się go w całości tak jak się pisze , ale nie wiem czemu na zlocie ucinali to -e ? Kiedyś w górach Algau spotkałem fajną osobę , przedstawiłem się ale ona uparcie mówiła do mnie dareke. Spodobało mi się to i z Darka zrobił się dareke

truten23 - Sro Mar 19, 2008 22:46

a mój nick wywodzi sie z technikum, gdzie wykuwały sie charaktery (i ksywki też) :grin:
Koledzy zawolali raz na mnie termit- od jakiegoś filmu przyrodniczego, ksywka ewoluowała na trutnia. A że na poczcie był juz taki jeden, to powstał truten23 :razz: i tak jest wszędzie :wink:

Viniu - Sro Mar 19, 2008 22:56

Truten U mnie w technikum też mieliśmy kolegę o takiej ksywce.. :)
truten23 - Sro Mar 19, 2008 23:09

a miał pocztę na o2?? :wink:
xROnx - Pon Cze 02, 2008 10:14

...a xROnx nic nie znaczy :mrgreen:
Eddek - Pon Cze 02, 2008 10:46

Napewno cos znaczy, wyjdzie jak sie przekopie przez akta SB i IPN :D
sknerko - Pon Cze 02, 2008 13:49

Witam
Mój nick wziął się, dlatego że nie chciałem bratu pożyczyć na fajki jak nie był jeszcze dorosły :grin:

Brt - Pon Cze 02, 2008 14:31

:hahaha: dobre :D
mario_81 - Pon Cze 02, 2008 14:50

mario_81

mario - od imienia Mariusz
81 - rok produkcji :mrgreen:

i tak jest już wszędzie..

Tomaszi - Pon Cze 02, 2008 17:37

To, że imię to się chyba wszyscy domyślacie ;) pewnikiem zastanawia was po co te "i" na końcu. Szczerze mówić to nie wiem czy te "i" cokolwiek oznacza :)
W ten sposób co niektórzy wołali mnie na studiach, teraz będę dywagował ;) nie byłem najmłodszy na roku (zaoczne), wołali mi Tomasz, nie wiem czemu nie Tomek, może dlatego, że Tomasz brzmi tak jakoś poważniej ;> i w pewnym momencie przyłatali do tego "i" więc powstało Tomaszi :D

mimo66 - Pon Cze 02, 2008 19:37

mimo66 - mimo wszystko przeżyłem, a 66 to data urodzenia.

Ale stary już jestem :mrgreen: , ale chyba nie najstarszy ??

:wink:

xROnx - Pon Cze 02, 2008 19:47

mimo66 napisał/a:
Ale stary już jestem , ale chyba nie najstarszy

wydaje mi sie ale chyba nie :D
Anyway. Przypomnial mi sie cytat z filmu pt: "Pulp Fiction" kiedy do Bruce W. jechal taxowka z jakas tam babka i ona mu sie przedstawila i powiedziala ze jej imie oznacza tam cos i jak sie zapytala Bruce'a o jego imie i sie tez jakos tam przedstawil to ona zapytala go co to imie oznacza. A jego odp była: "Amerykanske imiona g*wno znacza" :D
To tak nawiazujac ciut ciut do mojego nicka ze niby Ron i ze niby amerykanskie imie :D

Paul - Pon Cze 02, 2008 23:30

mimo66 napisał/a:
ale chyba nie najstarszy

No, na pewno nie ;p :haha:

kamil_luczak - Pon Cze 02, 2008 23:33

Mojego nicku to nie opisuje, chyba ze ktos bedzie sie upieral, to moge opisac :]
kasjopea - Pon Cze 02, 2008 23:54

Paul napisał/a:
No, na pewno nie
;> :przytul:

Kamil Luczak, ja się upieram :razz:

Paul - Wto Cze 03, 2008 00:03

Kasjo, dzięki :kwiatek: , ale ja się nie przejmuję - życie jest jak taksówka: szybko jedzie, drogo kosztuje i w końcu trzeba wysiąść (to nie mój text ;p ) :hahaha:
kasjopea - Wto Cze 03, 2008 00:08

a czym tu się przejmować, ja też już po trzecim braniu :hahaha:
mcjg - Wto Cze 03, 2008 00:35

Mój nick to pełna opcja inicjałów.
kamil_luczak - Wto Cze 03, 2008 10:16

kasjopea - ok a wiec :] Kamil to moje cudowne imie, na ktorego dzwiek mdleje :] Druga czesc to nazwisko, tylko bez kreseczki w L bo nie wiem dlaczego nie moglem wstawic Ł :]
kasjopea - Wto Cze 03, 2008 11:05

Kamil Luczak, no w życiu bym się nie domyśliła :hahaha:
dobryziom - Wto Cze 03, 2008 11:42

kasjopea napisał/a:
Kamil Luczak, no w życiu bym się nie domyśliła :hahaha:


hmmm myślę ze coś ściemnia bo to było by za proste :roll:

u mnie to prosta sprawa jestem taki dobry ziomek :)

lelek11 - Wto Cze 03, 2008 14:16

Mój nick wziął się od podstawówki hehe bo już od podstawówki mówili na mnie łełek od mojego imienia paweł a że w mailu nie ma polskich naków to jest lelek a 11 to był mój wiek kiedy zakładałem pocztę hehe :razz:
maciej - Wto Cze 03, 2008 14:32

No skoro tak się głowicie nad nickiem kamila, to myślę, że nie zgadniecie skąd ja mam nick... ;) :hahaha:
kasjopea - Wto Cze 03, 2008 14:35

maciej, może jakaś podpowiedź? pół na pół cy cuś? :mrgreen:
pawel - Wto Cze 03, 2008 14:51

Strzelam: nick maciej pochodzi jak u mnie - ze świadectwa chrztu :mrgreen:
maciej - Wto Cze 03, 2008 15:10

Nie strzelaj! Poddaje się!!! ;)
Do wszytkiego się przyznaję. ;) :D

dobryziom - Wto Cze 03, 2008 15:16

nie ma co strzelać ja wiem po prostu zaczerpnięto ten nick z mojego imienia :)
maciej - Wto Cze 03, 2008 15:21

dobryziom napisał/a:
nie ma co strzelać ja wiem po prostu zaczerpnięto ten nick z mojego imienia :)

Hmm... Ja wysnuję inną teorię - może Twoje imię zaczerpnięto z tego nick'a... ;P ;) :D

dobryziom - Wto Cze 03, 2008 15:23

nie możliwe Maciej było wcześniej niż Maciej :)
maciej - Wto Cze 03, 2008 15:26

dobryziom napisał/a:
nie możliwe Maciej było wcześniej niż Maciej :)

Hmm... Pozwolę się niezgodzić patrząc daty wpisane w dokument, o którym pisał Paweł... ;)

dobryziom - Wto Cze 03, 2008 16:41

Maciej chyba chcesz Maciejowi zrobić przykrość :(
Eddek - Wto Cze 03, 2008 16:41

Kamil Luczak, bo litery Ł to zuoooooooo :twisted:
maciej - Wto Cze 03, 2008 18:03

dobryziom napisał/a:
Maciej chyba chcesz Maciejowi zrobić przykrość

A dlaczego od razu przykrość!!!

Bronię się tylko przed zarzutem o plagiat! ;) :D

giewu - Wto Cze 03, 2008 18:05

maciej napisał/a:
Bronię się tylko przed zarzutem o plagiat! ;) :D

w tym przypadku plagiat to by popełnili Twoi rodzice :rotfl: ;)

maciej - Wto Cze 03, 2008 18:06

giewu napisał/a:
plagiat to by popełnili Twoi rodzice

No raczej ja używając nick'a. ;)

giewu - Wto Cze 03, 2008 18:17

maciej napisał/a:
No raczej ja używają nick'a. ;)
:rotfl:
Bziku - Wto Cze 03, 2008 19:06

To i ja się wyjaśnie Bziku to ksywa z liceum, bo nikomu nie chciało sie do mnie mówić Bzicki (moje nazwisko). Ot i cała historia :)
dobryziom - Sro Cze 04, 2008 10:27

maciej napisał/a:
dobryziom napisał/a:
Maciej chyba chcesz Maciejowi zrobić przykrość

A dlaczego od razu przykrość!!!

Bronię się tylko przed zarzutem o plagiat! ;) :D



Maciej Maciej dwa bratanki i do szabli i do szklanki :rotfl: hehehe

maciej - Sro Cze 04, 2008 10:58

:D
fearless - Czw Kwi 23, 2009 11:02

Dzięki wskazaniu odpowiedniego miejsca przez Kolegę Thef-a, odświeżam temat, może oprócz mnie, jeszcze ktoś z nowych wyjaśni pochodzenie swojego nicka.

Mój, pochodzi jeszcze z czasów szkoły średniej, kiedy to zawzięcie i z wielką pasją grywałem w Counter Strike 1.6 w klanie. Koledzy z klanu, uznali że mój nick jaki się posługiwałem, jest nieodpowiedni - a był to brylant :oops: , pokusili się o stworzenie listy nicków do wyboru, następnie było głosowanie i tak powstał fearless. Przylgnęło to do mnie i jakoś już nigdy nie chciało mi się tego zmieniać - ot i cała historia. :)

pioneer_SRT - Czw Kwi 23, 2009 12:33

Mój, pochodzi jeszcze z czasów Podstawówki , kiedy było głosno w Polsce o firmie PIONEER i Tak zostało aż do dzis:Pioneer :D
Krzysi3k - Czw Kwi 23, 2009 12:42

Skąd się wziął mój nick chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć ;)
Ale z tymi cyferkami wyjaśnię.
Otóż nie lubię mieć 100 różnych nicków, a w większości przypadków Krzysiek jest zajęte, więc idąc z duchem czasu zamieniłem e na 3, lecz niestety dalej były pozajmowane, jako propozycję wyskoczyło mi Krzysi3k5 i tak od tego czasu jestem Krzysi3k5 wszędzie ;)

Tomhet - Czw Kwi 23, 2009 12:50

w moim przypadku nick nie pochodzi od imienia (mam na imie Adam, nie Tomek ;) ), ale z zafascynowania pewnym projektem norweskiego black metalu Burzum. Tenze Burzum stworzyl genialny utwor ambientowy o tytule Tomhet. Z norwerskiego Tomhet oznacza pustke (w ciemnowieczu 16-18 to bylo calkiem na miejscu :D )

link do utworu ;) http://www.youtube.com/watch?v=gbmSnnpMSNw

boss.007 - Czw Kwi 23, 2009 12:55

A z moim to jest tak:
-boss - bo bardzo mi sie podoba(pod wieloma względami :wink: )
-007 - bo uwielbiam filmy z... Jestem boss... boss.007 :lol:

Pozdrawiam.

memphisto - Czw Kwi 23, 2009 15:52

haha to i ja sie pochwale :mrgreen:

memphisto - wzięło się z Counter-Strike'a (oj to były czasy ESL, CB, turnieje haha)

kupiłem sobie buty z firmy memphis i ktoś wpadł na pomysł, aby zrobić memphisTO i tak zostało ale to jest tylko nick forumowy/internetowy na podwórku jest zupełnie inny :)

no i z tego nicku nazwałem sobie firmę PHU MEMPHIS :D haha :lol:

kalisz - Czw Kwi 23, 2009 16:11

wrc_fan_, bo od "zawsze" interesowałem się motoryzacją oraz sportami motorowymi, zwłaszcza rajdami WRC :o Ale to tylko nick internetowy.

Niestety minęły wspaniałe czasy rywalizacji Colina McRae'a, Tommiego Mäkinen'a, Carlosa Sainz'a - wtedy to się działo! :mrgreen:

Teraz nuda straszna Loeb, Loeb, Loeb.... ale rajdy fascynują mnie nadal :wink:

hubosza87 - Czw Kwi 23, 2009 19:34

hubosza od imienia - hubert, mówią tak do mnie znajomi a 87 to data produkcji. kiedyś poprostu bylem hubosza teraz już nie wszędzie dajęradę sie zalogować jako hubosza,więc jest hubosza87 ;)
szamanpl - Czw Kwi 23, 2009 19:51

U mnie od nazwiska......
najpierw gdy byłem szkrabem szymek
później szyman
gdy siadłem na motocykl szaman
i tak już zostało :cool:

filo - Czw Kwi 23, 2009 20:01

Prosta sprawa-mój nick na forum to moje nazwisko...
magneto - Czw Kwi 23, 2009 20:01

A ja nie wiem skąd się wziąl mój nick.odkąd pamiętam moi koledzy zawsze mówili mi magneto i tak zostało :smile:
jasiu87 - Czw Kwi 23, 2009 20:04

:) Jasiu to od nazwiska Jasiński a 87 data produkcji dlaczego... bo sam Jasiu jest zawsze zajęty :)
izjawa - Czw Kwi 23, 2009 21:36

izjawa = iza + zjawa.
zjawa, bo przez 2 tygodnie koleżanka "nie widziała" czym przyjeżdżam do pracy, chociaż nasze auta stały obok siebie na parkingu.... ;> takie wrażenie robią tylko rovery :wink:

McGAJveR - Czw Kwi 23, 2009 21:51

Mc'GAJveR
Mc' to tylko dodatek, GAJ to nazwisko, ve to znowu dodatek :D R - od pierwszej litery imienia... -Robert
That's All

AndrewS - Czw Kwi 23, 2009 21:55

izjawa napisał/a:
czym przyjeżdżam do pracy, chociaż nasze auta stały obok siebie na parkingu


mialem nadzieje, ze przyjedzasz czeskim motocyklem :mrgreen:

Armandoo - Czw Kwi 23, 2009 22:01

Witam,


mój nick wziął się od mojego dziwnego imienia jakim obdarzyli mnie wyjątkowo oryginalni rodzice :mrgreen:

A imię brzmi Armand ... dodam , że ani ja ani moja rodzinna nie pochodzi z Rumunii , Węgier itp... :mrgreen: ... tylko z Polski :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A żeby było ciekawiej jeszcze to po małym tuning mojego imienia i dodaniu sobie kilku literek nick wyszedł jak z telenoweli brazyliskiej , których jestem gorącym sympatykiem :wink:


PS. Jak teraz czytam co napisałem to widzę , że jakoś mi się to dziwie niegramatycznie napisało :mrgreen:

boss.007 - Czw Kwi 23, 2009 22:05

Armandoo napisał/a:
A imię brzmi Armand

A Pamiętasz jak nazwałem cię Armani :smile: (i dostałem wtedy warna :razz: )
Byłem blisko :wink:

Bez podtekstów i urazy :grin:

Armandoo - Czw Kwi 23, 2009 22:07

Hehe...ja też dostałem wtedy warna :-)

Armani jeszcze ścierpie...ale nie nawidze Arnoldów , Armundów , Armat i innych dziwadeł

boss.007 - Czw Kwi 23, 2009 22:10

Armandoo napisał/a:
Armat i innych dziwadeł

:hahaha: :hahaha: :hahaha:
Armandoo napisał/a:
Hehe...ja też dostałem wtedy warna :-)

Łooooo to tak to leciało :lol:

Kris - Czw Kwi 23, 2009 22:18

a mooj się wziął od imienia, że zaczynałem jak w klubie było z 10 osób to nawet username taki (dość w zasadzie popularny) bez cyferek/znaków mi się udało otrzymać :D
zetes - Czw Kwi 23, 2009 22:23

moj to pierwsze litery imienia i nazwiska, czytane fonetycznie :grin:
Dam-Kam - Czw Kwi 23, 2009 22:35

Dam-Kam - chyba jasne :) Damian Kam... ponoć 6 najpopularniejsze nazwisko w PL :wink:
memphisto - Czw Kwi 23, 2009 22:36

kamiński :D ? :mrgreen:
boss.007 - Czw Kwi 23, 2009 22:37

Dam-Kam napisał/a:
Damian Kam... ponoć 6 najpopularniejsze nazwisko w PL :wink:

No oczywiste że chodzi o KAMikadze :lol:

Dam-Kam - Czw Kwi 23, 2009 22:39

Oui :smile:

[ Dodano: Czw Kwi 23, 2009 22:40 ]
boss.007 :lol: :lol: :lol:

boss.007 - Czw Kwi 23, 2009 22:42

Dam-Kam napisał/a:

[ Dodano: Czw Kwi 23, 2009 22:40 ]
boss.007 :lol: :lol: :lol:

Rodowity Polak :!: Czysta Krew :!: (wstrząśnięta,nie mieszana :wink: )

Dam-Kam - Czw Kwi 23, 2009 22:45

z babki pradziadka ;) zgadza się, wstrząsnięta ale nie zmieszana :lol:
Markzo - Pią Kwi 24, 2009 17:56

markzo, hmmm....tyle lat, że już sam nie wiem czemu :mrgreen: Marek sie nazywam, a chyba makros było zajęte i wyszło markzo :mrgreen: a realu oczywiście nazywają mnie po swojemu - Koza (od nazwiska Kozubek), Szklarz (ekhm...niechcący stłukłem kilka syzbek :oops: ) i jeszcze przechu... bo mam masę "mądrych" pomysłów :twisted: :rotfl:
Mayson - Nie Kwi 26, 2009 20:20

A ja nie pamiętam skąd się wziął mayson... to było ze 20 lat temu pod wpływem jakiejś postaci z książki chyba.. albo z gry...? Nie pamiętam ale dodam, że pijany wtedy na pewno nie byłem :lol:
TIGER - Nie Kwi 26, 2009 21:21

U mnie to było tak, że jak się rejestrowałem to myślałem jaki by tu dać nick. Trwało to długo. Patrzę na stół a tam stoi napój energetyzujący TIGER więc stąd ten nick. Natomiast sobie myslę jaki by tu dać podpis noi dalej to samo co pisze na napoju :mrgreen:
-IKS- - Nie Kwi 26, 2009 21:53

a ja , moi drodzy, mam nicka stworzonego z moich aktualnych inicjałów...
aktualnych, bo kiedyś byłam KIM : Krzesińska Izabela Magdalena
teraz jestem IKS : Izabela Krzesińska Szczyrba...
za bardzo byłam przywiązana do swojego nazwiska, żeby z niego rezygnować a poza tym Tatuś ma trzy córki, które nazwiska dalej nie przekażą...
no to ja przynajmniej nadal jestem Krzesiun (tak na siebie mówimy w domu)
a w szkole podstawowej to na mnie różnie wołali : krzesło, krzesiwo, Iska-walizka, itp., itd.

elkac_wp.pl - Pon Kwi 27, 2009 19:52

-IKS-, a ja myślałam że może coś wspólnego z profilami spawanymi masz ;P
Koty3 - Wto Kwi 28, 2009 15:57

I ja wtrącę swoje 3 grosze, gdyż nicki, xyvki itp baaaardzo lubię i zaciekawił mnie ten wątek

Kotem byłem od przedszkola ( nazwisko długie i przekręcane na wszystkie sposoby ). I nawet znajomi i koledzy/koleżanki z którymi nie jedno się przeszło nie zawsze znają prawdziwe dane.
Ponieważ Osiołkiem będą podróżować również moja Połówka i Narybek, to jak inaczej mogłem dać Wam znać o naszj 3-ce?
A przy okazji - za kotami zwierzętami nie przepadam, i na pewno nie wpuszczę takiego do R!
pozdrawiam :mrgreen:

xROnx - Wto Kwi 28, 2009 16:51

... po długim czasie jednak doszedłem do wniosku że napisze Wam skąd mam takiego nicka :mrgreen:
Otuż: kiedy to na każdego przychodzi okres buntu ja zaczełem słuchać kapeli Offspring. Normalnie szał. Po pewnym czasie stwierdziłem że zaczne się uczyć grać na perkusji. I dzięki Ronowi Welty - który był wtedy perkusistą Offspringa, zaczełem kariere jako perkusista. Potem znalazłem kapele o nazwie AFI a ponieważ na tamte czasy kapela ta była znana tylko nie licznym postanowiłem stworzyć strone wuwuwu o tej kapeli i od tamtego czasu zaczełem się podpisywać jako Ron(strona już ładnych parę lat nie istnieje).
Kilka lat temu (teraz będzie to chyba z 6) dzięki wyżej wspomnianemu zespołowi AFI poznałem pewną filozofię, postawę życiową mianowicie Straight Edge (sXe) dla zainteresowanych odsyłam do wujka Google ;) i tak doszły przed i za nick dwa iksy -> xRonx.
potem była już tylko modyfikacja którą widzicie obecnie.
ot co :)

Rowan - Wto Kwi 28, 2009 17:42

No to i ja :mrgreen:
Bardzo spontanicznie. Nie wiem sam od czego się to Rowan wzięło, bo ani od nazwiska, ani imienia :roll: Coś z tego co pamiętam koledzy się zlewali z jakiegoś Robka, czy kogoś, naprawdę nie wiele pamiętam to było dokładnie 10lat temu, miałem wtedy 6 lat, tak jakoś wymyślili Rowan i zostało, a, że mi się spodobało później, bo taka mało pospolita i rzadka ksywka mi się trafiła, to tak już zostało.
OT cała historia.

maniek35 - Wto Kwi 28, 2009 18:15

Mój od imienia Mariusz i chole... wie czemu wszyscy mnie tak nazywają cyferka to zeszłoroczna liczba wiosen o i tak :mrgreen:
Jugol - Wto Kwi 28, 2009 18:21

Było to zimą 1992 r, pełniłem zaszczytny obowiązek obrony ojczyzny, ale po około 2 miesiącach służby dla kraju, nudy straszne się zrobiły, te same ,,Stary'', ,,Krazy'', ,,Urale'',
,,BRDM-y'' i KBK AK MS na ramieniu.Więc postanowiłem to zmienić i wybrać się na wojnę- tam zawsze coś się dzieje i żadnej ślepej amunicji. Wstępnie miała być Kambodża, ale jak dojechaliśmy do Kielc, do Centrum Szkolenia na potrzeby Sił Pokojowych ONZ, mieli już komplet na Kambodżę, więc poleciałem do Jugosławii. I jak przyjechałem do kraju na pierwszy urlop, to u mnie na parafii mówili do mnie i o mnie właśnie: Jugol :) , a to focia z tego okresu:

camaro17 - Wto Kwi 28, 2009 20:23

CAMARO17- od swego imienia Karol, jakości się tak to mi skojarzyło a z racji że zawsze interesowałem się i interesuję się nadal motoryzacją tak już zostało. 17 od wieku jak zacząłem się tym nikiem posługiwać. :wink:
maciekwawa - Wto Kwi 28, 2009 21:07

U mnie jak sama nazwa wskazuje jestem MACIEK Z WARSZAWY :D
memphisto - Wto Kwi 28, 2009 22:21

maciekwawa, miałeś może R19 ? bo kojarzę taki nick z forum R19 :> :mrgreen:
marcinmarcin - Wto Kwi 28, 2009 22:33

Mój nick wskazuje że jest nas dwóch. Jeden ma na imię Jan, drugi Franciszek :)
maciekwawa - Wto Kwi 28, 2009 23:34

memphisto napisał/a:
maciekwawa, miałeś może R19 ? bo kojarzę taki nick z forum R19 :> :mrgreen:


Tak:) miałem r19 cabrio williamsa ja na kazdym forum mam ten sam nick:)

to była moja renault http://www.polskajazda.pl...enault/19/26032
a teraz jest http://www.polskajazda.pl...Rover/200/24233

Perez - Sro Kwi 29, 2009 01:48

Ja ogolnie jestem Perez, ale na wszystkich forach i innych miejscach zawsze perez bylo zajete, wiec nazwalem sie pereziu.

Historia jest taka, ze moj brat mnie w zlosci przy kolegach nazwal Gruby Perez ( z reklamy Sprite) i tak zostalo, ze wszyscy zaczeli na mnie mowic Perez.

A teraz moj brat jak cos potrzebuje to sie do mnie zwraca: np. pereziu prosze.....

1robecki - Sro Kwi 29, 2009 13:08

Tak czytam i czytam, niezłe historie.
A ja po prostu- od imienia, a że taki świr jest tylko jeden- no cóż, to jest 1robecki i tyle :lol:

SyntaX - Sro Kwi 29, 2009 14:58

SyntaX od słowa semtex.
Pewnego pamietnego sylwestra roku Pańskiego 2000 sprawiłem ze było wielkie buuuuuummm. A następnego dnia w miejscu gdzie w drzewie była dziupla....
Zaraz zaraz przecież tam już nie ma drzewa.

Eddek - Sro Kwi 29, 2009 15:35

Syntax error mi sie kojarzy z czasami Pascala i literowek w kodzie :D
Mayson - Sro Kwi 29, 2009 16:18

SyntaX napisał/a:
SyntaX od słowa syntex.

A nie "semtex"?

AndrewS - Sro Kwi 29, 2009 17:58

Eddek napisał/a:
Syntax error mi sie kojarzy z czasami Pascala i literowek w kodzie

mi tak samo

Lechos - Sro Kwi 29, 2009 20:11

Moj wyszedl z braku laku czyli radosna tworczosc wlasna, zdrobniale od imienia Leszek.
memphisto napisał/a:
maciekwawa, miałeś może R19 ? bo kojarzę taki nick z forum R19 :> :mrgreen:
widze, ze kilku posiadaczy R 19 (i bywalcow forum Reni) przesiadlo sie na Roverki--- w tym i ja :grin:
memphisto - Sro Kwi 29, 2009 22:40

maciekwawa, przeje.ana była ta renatka ! nie jednokrotnie się o niej mówiło ! :)

a sprzedałeś ją ? taki skarb ja bym nie sprzedawał ! do tego magiczny williams 16v ahhhh miodzio ! :mrgreen:

ja swoją do dziś mam jako auto pakowne :mrgreen:

[ Dodano: Sro Kwi 29, 2009 22:42 ]
Lechos, nie wiem jak ty, ale ja b. dobrze wspominam renie :)