Zobacz temat - [R75] Auto drży gdy wciskam gaz, przy 100km/h
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Auto drży gdy wciskam gaz, przy 100km/h

zaku - Czw Maj 31, 2007 22:12
Temat postu: [R75] Auto drży gdy wciskam gaz, przy 100km/h
Witam

Bardzo prosze o porade co moze byc nie tak z moio autkiem. Kiedy przekraczam predkosc 100 km/h i wciskam gaz to auto zaczyna drżec, wstepnie była to poduszka pod skrzynią, ale ją wymieniłem, to pomogło ale nie do końca wyeliminowało porblem. Pózniej wymieniłem półośke lewa, która wchodzi w skrzynie automatyczną, bo mechanik powiedział ze to również może być przyczyna. No i niestety znowu ciągle drży. Czy są w tym autku jeszcze inne jakies poduszki pod skrzynia lub silnikiem które mogłby się uszkodzić.

Z góry dziekuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi

Pozdrawiam

ADAM1 - Czw Maj 31, 2007 22:14

Wywaz sobie kola
zaku - Czw Maj 31, 2007 22:19

koła są świeżo założone i wyważone, zapomniałem napisać ze jak auto drży to tylko wtedy jak wciskam pedał gazu, jesli go tylko puszcze to przestaje, jesli znowu naciskam na gaz to znowu zaczynam wiec winę kół od razu odrzuciłem :)
ADAM1 - Czw Maj 31, 2007 22:22

MIalem podobnie w sluzbowym duccato, ale do konca nie wiem co bylo przyczyna, poniewaz szef oddal go do warsztatu.

Drzy ci tylko jak jedziesz, czy tez na postoju???

Rick - Czw Maj 31, 2007 22:53

zaku napisał/a:
jesli znowu naciskam na gaz to znowu zaczynam wiec winę kół od razu odrzuciłem


to nie całkiem tak jak piszesz. Koła są wyważane bez obciążenia, i generalnie wyważenie polega na wyrównaniu mas. Natomiast w czasie jazdy działają na opone siły wzdłużne, poprzeczne i siła odśrodkowa, która w przypadku np częściowego uszkodzenia kordu (czyli wewnetrznej warstwy rdzenia opony) będzie powodowała podczas jazdy potęzne niewyważenie osiowe(obrazowo mówiąc z opony robi się mimośród) , które bedzie tym większe im większe obciążenie opony (np przy przyśpieszaniu). W tym przypadku pomoże tylko wymiana opon.
A probowałeś zamienić koła przednie z tylnymi???? to ci wyeliminuje opony.

Czasami przyczyną drgań moga byc wybite lub zużyte i popekane tuleje wachaczy, sprawdzałes to??

sTERYD - Czw Maj 31, 2007 23:08

jeśli tylko przy wciskaniu gazu to spróbuj wymienić smar w przegubach.
Jak cos się zmieni (niekoniecznie pomoże) to masz przyczynę. ale najprawdopodobniej to będzie tylko jeden przegub. spróbuj też jak zacznie trząść delikatnie skręcić koła, jeśli to przeguby, to też powinna być widoczna różnica :(

zibi-gliwice - Czw Maj 31, 2007 23:23

mi tez autko drży -ale tak powyżej 230 -no ale to juz staruszek -ma 19 lat !Tak jak ja -prawie?Tyle ,że ja 19 skończyłem ....-2 lata temu .............-Trzeci raz! Ha-ha. Pozdrawiam!
thef - Czw Maj 31, 2007 23:35

zibi-gliwice napisał/a:
mi tez autko drży -ale tak powyżej 230 -no ale to juz staruszek -ma 19 lat !Tak jak ja -prawie?Tyle ,że ja 19 skończyłem ....-2 lata temu .............-Trzeci raz! Ha-ha. Pozdrawiam!


Może trochę wolniej tym staruszkiem, przecież jeszcze co najmniej dwie 19-ki by się pewnie poświętowało :wink:

zibi-gliwice - Czw Maj 31, 2007 23:48

Czy ja wiem????A może lepiej z wielkim ...hukiem się z tym bu..e..m pożegnać????Lepsze to niż dogorywać na łasce naszego Funduszu?????????Pozdrawiam ! I dzięki za troskę!
riki - Pią Cze 01, 2007 21:37

zaku napisał/a:
Kiedy przekraczam predkosc 100 km/h i wciskam gaz to auto zaczyna drżec


do jakiego momentu (jakiej prędkości) drży?

zaku - Wto Cze 05, 2007 00:28

autko drży najbardziej w przedziale od 100-140 km/h i jest to bardziej odczuwalne jak jedzie wiecej osób w aucie czyli jest wieksze obciązenie.