Zobacz temat - [R214 Si. 97r] reflektor
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 Si. 97r] reflektor

Tigernp - Pon Cze 04, 2007 16:29
Temat postu: [R214 Si. 97r] reflektor
Witam. Kupiłem nowy reflektor z elektryczna regulacja i interesuje mnie jak założyć do niego silniczek?. Nie potrafie go założyć a nie chcę złamać tego plastikowego popychacza przy silniczku.
piter34 - Wto Cze 05, 2007 11:46

Przeszukałeś forum (funkcja szukaj)?
Wydaje mnie się, że ten temat był już poruszany...

walkie - Wto Cze 05, 2007 11:51

Przy przeszukiwaniu forum wyskakuje wirus!
sTERYD - Wto Cze 05, 2007 11:57

walkie napisał/a:
Przy przeszukiwaniu forum wyskakuje wirus!

ptasia grypa :?:
u mnie wyskakują wyniki wyszukiwania :shock: podejrzane :???:

walkie - Wto Cze 05, 2007 12:08

no wiem, czytalam, ale za to ten sam :(
giewu - Wto Cze 05, 2007 13:29

Tigernp napisał/a:
Nie potrafie go założyć a nie chcę złamać tego plastikowego popychacza przy silniczku.

znalazłem Ci w tym temacie takie zdanie:
Cytat:
przytzrymaj wewnętrzny reflektor przez otwór, którym wymieniasz żarówkę a
"regulator" wyciągnij na siłę. On ma na końcu "kulkę", która wskakuje w
zatrzask...
... a jak masz czas to poczekaj do końca przyszłego tygodnia, bo zamierzam wymienić reflektory w swoim autku, a mam takie jak Twoje ... wtedy wszystko Ci opiszę ;)
Dzenson - Wto Cze 05, 2007 15:44

Witam,

Jakiś czas temu rozbierałem reflektory ponieważ mi parowały więc przy okazji zrobiłem kilka fotek.

Też miałem problem przy jednym reflektorze wepchnąć główkę od silniczka w zatrzask poruszający kloszem. Zrobiłem to tak - wykręciłem całkowicie reflektor ( bo już miałem go zamontowanego niestety) - dla wygody. Główkę silniczka wysuwamy na maksa. W reflektorze wyciągnąłem żarówkę i palcami przytrzymałem lustro i jednocześnie lekko nasmarowaną główkę silniczka wepchnąłem w zatrzask który widać na zdjęciu.
Wpychanie wcześniej nic nie dawało ponieważ klosz się cofał. Załączam fotki.
Aha - pamiętaj aby zanim zaczniesz "wpychać" odpowiednio przekręć całą obudową silniczka - ona musi "wskoczyć" w odpowiednią pozycję.

Pierwsza fotka to silniczek w lampie, druga zatrzask w który wpychamy główkę od silniczka.
Pozdrawiam

MiL999 - Sro Cze 06, 2007 09:28

Silniczek zalozyc i zdjac jest latwo. Najpierw ustawiasz przelacznik poziomu swiatel na 3 (najnizej). Wtedy ten bolec w silniczku jest najbardziej wysuniety. Zdejmujesz pokrywe zaslaniajaca zarowke i ciagniesz za odblysnik tak zeby byl mozliwie najbardziej do gory, dzieki czemu silniczek wysunie sie z reflektora. Teraz wystarczy go lekko przechylic i wysunac górą z tego zatrzasku w reflektorze. Nie trzeba do tego uzywac praktycznie zadnej sily. Zakladasz w dokladnie odwrotnej kolejnosci.

Mam jeszcze pytanie do Dzensona. Jak udalo ci sie rozebrac reflektor? Probowalem to zrobic ale jest on tak zaklejony jakims silikonem ze po pol godzinie dłubania dałem sobie spokój :)

Dzenson - Sro Cze 06, 2007 09:55

Mnie rozebranie reflektorów ( parowały a przy okazji usunąłem pomarańczowe szkła z kierunków) nie zajęło mnie czasu. Jest to zajęcie czasochłonne ponieważ jak będzie się to robić na siłę i szybko szybko to może pęknąć klosz. Trzeba używać dmuchawy do rozgrzania zatrzasków aby je delikatnie odgiąć a później centymetr po centymetrze odklejać klosz.

Ale tak jak wspomniałem - jest z tym sporo zabawy a przez cały czas odklejania tych kloszy czułem się jak saper....co by nic nie pękło.
Pozdrawiam